برنامه پخش مسابقات اتومبیل رانی

لیست مسابقاتی که فیلم آنها در وبسایت وننو جهت دانلود گذاشته میشود:

۱٫ مسابقات فرمول ۱

۲٫ مسابقات DTM

۳٫ مسابقات FIA GT3

۴٫ مسابقات موتوجی پی

فرمول یک :

زمانی که فرانسوی‎ها در سال ۱۹۰۶ اولین گرندپری را برگزارکردند، فکرش را نمی‎کردند که به مسابقه بزرگی تبدیل شود. اولین مسابقه ۳۲ خودرو را در برمی‎گرفت که در مسیری به مسافت ۱۰۴ کیلومتر در نزدیکی لمانس برگزار شد و دو روز به طول انجامید.خودروی برنده یک رنو تحت هدایت فرنس سیز مجارستانی بود که سرعت متوسطی برابر ۱۰۰ کیلومتر در ساعت داشت.

فرمول یک ایتالیا 2014

از آن شروع ساده، فرمول یک متولد شد و با گذر زمان در این سال‎ها به یکی از پرطرفدارترین ورزش‎های دنیا تبدیل شده است. این ورزش میلیون‎ها طرفدار و تعداد بسیار زیادی از اسپانسرها را به خود جذب‎کرده و قهرمانانی را معرفی می‎کند که، به‎مانند مدال آوران المپیکی هستند.اما چرا به این دلیل که فرمول یک خواسته ما برای رسیدن به نهایت تکنولوژی و لذت‎بردن را ارضا می‎کند و می‎توان آن را تجربه‎ای از سفرهای پرسرعت قلمداد کرد.

فرمول یک بحرین 2014

فرمول یک به کلاسی از خودروها گفته می‎شود که تک نفره و به اصطلاح “چرخ-باز” هستند. “چرخ-باز” به خودروهایی گفته می‎شود که تایرهای خودرو از بدنه جدا و خارج از آن هستند، برخلاف خودروهای معمولی که تایرها زیر سپر قرار گرفته‎اند.

تقویم مسابقات فرمول یک ۲۰۱۵

تقویم 2015 مسابقات فرمول یک

تقویم مسابقات فرمول یک ۲۰۱۴

تقویم مسابقات فرمول یک 2014

موتوجی پی MotoGP :

مسابقات جایزه بزرگ قهرمانی موتورسواری جاده جهان یا به عبارتی Road Racing Championship Grand Prix برترین و سطح بالاترین مسابقات قهرمانی موتورسواری جاده یا همان Road Racing می باشد که در حال حاضر به سه گروه Moto2، Motogp، و Moto3 تقسیم شده است که هر سه کلاس از موتورهای ۴ زمانه استفاده می کنند.

موتو جی پی آلمان

در سال ۲۰۱۰ کلاس موتورهای دو زمانه ۲۵۰ سی سی جای خود را به موتورهای ۶۰۰ سی سی چهارزمانه (کلاس Moto2) داد و در سال ۲۰۱۲ علاوه بر موتورهای ۱۲۵ سی سی دو زمانه که جای خود را به موتورهای ۲۵۰ سی سی (کلاس Moto3) داد، کلاس اصلی مسابقات یعنی کلاس Motogp نیز شاهد تغییراتی در حجم انجین های خود از ۸۰۰ سی سی به ۱۰۰۰ سی سی بود.

2014 MotoGP France-2

شایان ذکر است چیزی که سطح مسابقات Motogp را از مسابقات دیگر مانند مسابقات WSBK یا World Super Bike متمایز و برتر می کند موتورهای موجود در این کلاس است. موتورهای موجود در این مسابقات موتورهایی خاص، با جدیدترین تکنولوژی و فقط برای شرکت در مسابقات می باشد برعکس موتورهای موجود در مسابقات WSBK که حالت تقویت شده موتورهای سنگینی می باشند که همگی ما با آنها آشنا هستیم.

تقویم مسابقات موتوجی پی ۲۰۱۵

تقویم 2015 مسابقات موتوجی پی

تقویم مسابقات موتوجی پی ۲۰۱۴

تقویم مسابقات موتوجی پی 2014

مسابقات DTM :

سه حرف جادویی DTM برگرفته از سه کلمه المانی “Deutsche Tourenwagen-Meisterschaft” است که به معنی مسابقات قهرمانی تورینگ المان است.امروزه این مسابقات بعنوان معروف ترین مسابقات تورینگ بین الملی شناخته میشود و هر ساله حضور سه خودروی ائودی و BMW و بنز هواداران بی شماری را به سمت این سری از مسابقات میکشند.

DTM 2014

اولین بار در سال ۱۹۸۴ بود که  تاریخ DTM شروع به نوشتن کرد و در ان سال خودروهای تکنولوژِیک المانی که خود را بی رقیب میدیدند بر ان شدند تا در یک مسابقه واحد با هم پیکار کنند و تا سال ۱۹۹۶ این رقابت ها با همین شکل و شمایل ادامه داشت تا این که به مدت سال DTM به عنوان مسابقاتی شکست خورده تعطیل شد.پس از ۳ سال DTM  بازگشتی موفقیت امیز را جشن گرفت و توانست با شروع قرن ۲۱ اغاز یک رویداد جدید اتوموبیل رانی را به جهانیان وعده داد.رویدادی که امروزه نه تنها شاهد رقابت تنگاتنگ رانندگان در ان هستیم بلکه تکنولوژی و فناوری المان ها را در پیکاری جذاب و دیدنی با هم  نظاره خواهیم کرد.

مسابقات DTM

مسابقات DTM امروزه با حضور سه برند معروف و دیوانه کننده المانی یعنی ائودی و BMW و مرسدس بنز برگزار میشود و این برندها تحت حمایت مالی تیم های مختلف تجاری و تبلیغاتی و گاها تیونر های چون ABT پا به مسابقات میگزارند.در سالهای اخیر شاهد اوج هیجان و جذابیت در این مسابقات بوده ایم و این هیجان با حضور خودروهای نظیر RS5 ائودی، مردسدس AMG C-coupe و BMW-M4 دو چندان میشود.در زیر تاریخچه کوتاهی از این مسابقات را اورده ایم تا بیشتر با DTM  اشنا شوید.

تقویم مسابقات DTM فصل ۲۰۱۵

تقویم 2015 مسابقات DTM

تقویم مسابقات DTM فصل ۲۰۱۴

تقویم مسابقات DTMمسابقات Blancpain GT Series :

Blancpain GT Series

مسابقات Blancpain GT Series از سری مسابقات GT است که با اسپانسری ساعت ساز مشهور سوئیسی Blancpain و گروه موتوراسپورت SRO انجام میگرید و این دو گروه در پایان سال ۲۰۱۳ تصمیم گرفتند تا این مسابقات را جایگزین مسابقات معروف FIA GT کنند و از این به بعد به همراه مسابقات Blancpain Endurance Series و Blancpain Sprint Series برگزار شود… ( ادامه مطلب اینجا )