Aston Martin Cygnet 2012

Aston Martin Cygnet 2012

از سوپر اسپرت تا سوپر مینی! هنگامی که کمپانی انگلیسی آستون مارتین اعلام کرد قصد دارد دست به تولید Cygnet بزند…

آستون مارتین سیگنت
آستون مارتین سیگنت

از سوپر اسپرت تا سوپر مینی! هنگامی که کمپانی انگلیسی آستون مارتین اعلام کرد قصد دارد دست به تولید Cygnet بزند،به نظر رسید که بزرگان صنعت خودرو تصمیم گرفته اند گامی به سمت تولید وسایل نقلیه کوچک و راحت بردارند.

سیگنت بیانگر یک ایده است اما اساسی است:اینکه در یک شهر مدرن،اندازه و ابعاد کوچک خودرو مساوی است با سرعت و آزادی حرکت،طول ۱۱۸ اینچی این مدل لوکس به راننده آن درجه جدیدی از آزادی را می دهد،به طوری که قادر خواهد بود در ترافیک سنگین در لابلای خودروها جایی برای خود پیدا کند و از کوچکترین فضاهای تنگ برای پارک خودرو استفاده کند. این خودرو بر مبنای تویوتا IQ طراحی شده است،البته با قیمتی بیش از سه برار،درحال حاضرقیمت این خودرو از ۵۰ هزاردلار فراتر می رود،در حالی که قیمت مدل آی کیو حداکثر ۱۵ هزار دلار است.این اختلاف قیمت بازتاب نام و آوازه لوکس آستون مارتین،طبیعت نیمه دست ساز خودرو،تزئینات داخلی مجلل و تجهیزات استانداردی است که در مدل سیگنت اضافه شده است.

آستون مارتین روی بازار گسترده ای حساب باز نکرده،بلکه فقط روی مشتری های  پر و پاقرص و ثروتمند خود حساب باز کرده است، شما نمیتوانید سیگنت بخرید مگر آنکه قبلاً یکی از محصولات اعیانی آستون مارتین را خریداری کرده باشید. پس بی راه نیست اگر بگوییم قیمت سیگنت بیش از ۲۰ برار یک آی کیو خواهد بود.

نمای بیرونی خودروی سیگنت شبیه آی کیو است،اما بسیار چشم نوازتر با ویژگی های ظاهری که تنها مختص خودروهای آستون مارتین است،مانند جلوپنجره ورودی های هوای کنار خودرو و همچنین چراغ های بزرگ جلو،سیگنت همه امکاناتی که یک راننده شهری نیاز دارد را فراهم می کند. از تجهیزات ضروری مانند ABS ، کیسه هوای ۹ گانه،کنترل پایداری و سیستم ترمز کمکی الکترونیکی گرته تا مشخصات داخلی لوکس ، شامل ورود و استارت بدون کلید ، سیستم گرمایش صندلی و مسیریابی ماهواره ای که همگی اینها در خودرویی با طول ۳ متر قرار داده شده است.

تویوتا به خودروی آی کیوی خود به دلیل انتشار خیلی کم گاز CO2 میبالد که موتور آن با حجم یک لیتر و ۳ سیلندر در هر کیلوگرم ۹۹ گرم گاز CO2   تولید می کند. این در حالی است که سیگنت با حجم موتور ۱/۳ لیتر و ۴ سیلندر تنها ۱۳ گرم CO2 در هر کیلومتر تولید می کند،که در مقایسه با موارد مشابه بی نظیر است.ضمناً موتور سیگنت مجهز به سیستم Automatic Start and Stop است که موجب مصرف سوخت فوق العاده پایین ۳/۹ لیتر در هر صد کیلومتر شده است.

سیگنت در مقایسه با انواع مدل های رقیب خود دارای قدرتمندترین موتور است.موتور این خودروی ۴ سیلندری با حجم ۱/۳ لیتر قادر به تولید گشتاور ۱۲۳ نیوتن متر و قدرتی معادل ۹۸ اسب بخار است.بیشترین سرعت این خودرو به ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت می رسد که برای خودرویی با این ویژگی ها یک رکورد محسوب می شود و به واسطه گیربکس ۶ دنده که به صورت اتوماتیک و دستی اقدام به تعویض دنده می کند،قادر است در مدت ۱۳ ثانیه از حالت سکون به صد کیلومتر در ساعت برسد.

خودروی سیگنت حاصل تجربه ی آستون مارتین در فناوری و طراحی خودرو است.شهرهای آینده چشم نواز متفاوتی از برند های خودروهای لوکس ارائه خواهند کرد،چرا که قوانین مبنی بر جداسازی خودروهای شهری از غیر شهری در حال افزایش است و بی شک آستون مارتین با مدل سیگنت خود در این تغییرات پیشگام خواهد بود.

[table “19” not found /]

  • Aston_Martin_Cygnet_2009_veneno.ir5
  • Aston_Martin_Cygnet_2009_veneno.ir4
  • Aston_Martin_Cygnet_2009_veneno.ir3
  • Aston_Martin_Cygnet_2009_veneno.ir2
  • Aston_Martin_Cygnet_2009_veneno.ir1

منبع : کلکسیون

 

 

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...