Aston Martin V8 Vantage S 2012

Aston Martin V8 Vantage S 2012

گریز پا

آستون مارتین Vantage از سال ۲۰۰۵ تا کنون با مدل هایی متنوع و حجم موتور های گوناگو اعم از ۸ سیلندر و ۱۲ سیلندر روانه بازار شده است…

آستون مارتین ویراژ S
آستون مارتین ویراژ S

آستون مارتین Vantage از سال ۲۰۰۵ تا کنون با مدل هایی متنوع و حجم موتور های گوناگو اعم از ۸ سیلندر و ۱۲ سیلندر روانه بازار شده است. کمپانی آستون مارتین در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۱ مدل V8 Vantage S را برای سال ۲۰۱۲ معرفی کرده بود که یک نسخه ویژه اما پرقدرت از V8 Vantage کوپه و کانورتیبل  است،البته هم اکنون در بازار انگلستان با قیمتی بالاتر از ۱۶۵ هزار دلار موجود است.

حرف S در ادامه نام خودرو،اول کلمه Sport است اما تفاوت اصلی بین Sport و Standard را می توان این گونه بیان کرد: یک مقدار موتور بیشتر،یک مقدار ترمز بیشتر،یک مقدار چسبندگی بیشتر،یک مقدار وزن کمتر،یک مقدار ظاهر لوکس تر و در نهایت یک مقدار پول بیشتر.در واقع این مدل یک محصول بهینه سازی شده است که تغییرات اساسی اعمال شده در آن حول محور دینامیک است به همراه تفاوت های اندک ظاهری.

ویژگی های فنی :

آستون مارتین ویراژ S
آستون مارتین ویراژ S

ضریب فرمان از ۱۵:۱ در مدل های استاندارد به ۱۷:۱ افزایش یافته،دیسک های ترمز قطورتر به همراه ترمز جلو ۶ پیستون،فنر و ضربه گیرهای جدید،چرخ های پهن تر در عقب و شاسی بازبینی شده،همگی بخشی از تغییرات اساسی در این مدل است.

علاوه بر اینها سیستم کنترل پایداری دینامیکی (DSC) جدیدی که در این خودرو به کار رفته است،به همراه تغییرات ذکر شده در ترمز اتومبیل، منجر به پدید آمدن سیستم هایی نظیر ترمز کمکی هیدرولیکی (HBA) برای کمک به ترمزگیری در شرایط اظطراری و سیستم کمکی شروع به حرکت در شیب (HAS) ، از همه مهمتر گیربکس جدید ۷ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دستی توسط پدال های پشت فرمان است که جایگزین گیربکس ۶ سرعته در مدل های قبلی شده است.

برای Vantage S از یک موتور ۸ سیلندر ۷/۴ لیتری با ۴۳۰ اسب بخار قدرت و ۴۹۰ نیوتن متر گشتاور استفاده شده که به ترتیب ۱۰و۲۰ واحد نسبت به V8 Vantage افزایش یافته اند.این خودرو به واسطه گیربکس ۷ سرعته جدید SportshiftTMII که سرعت تعویض دنده را ۲۰ درصد نسبت به نسل قبلی (SportshiftTM) افزایش داده است،قادر است صفر تا صد کیلومتر در ساعت را در کمتر از ۸/۴ ثانیه به پایان رساند،اما مجله Car&Driver شتاب صفر تا صد این ماشین را ۴ ثانیه ثبت کرده است.

فضای داخلی:

آستون مارتین ویراژ S
آستون مارتین ویراژ S

همانند دیگر محصولات آستون مارتین ، Vantage S نیز داخل و خارج جذاب و چشمگیر دارد.به جرات میتوان گفت که طراحی داخلی این خودرو در میان دیگر محصولات آستون مارتین تک است و تریم داخلی دست ساز چرمی به کار رفته در آن از هر حیث بی عیب و نقص است. برای درک این مساله،جالب است بدانید که برای هر دو مدل کوپه و رودستر Vantage S چیزی بالغ بر ۷۰ نفر ساعت برای ساخت تریم داخلی،۵۰ نفر ساعت برای رنگ آمیزی خودرو و در مجموع ۱۸۵ نفر ساعت برای ساخت هر یک از این اتومبیل های اشرافی وقت صرف می شود.

این خودرو که یکی از ارزان ترین خودروهای آستون مارتین می باشد،آمده است تا با حریفان گردن کلفتی چون آئودی R8 ، BMW M6 ، جگوار XKR و پورشه ۹۱۱ توربو رقابت کند.

[table “21” not found /]

 • Aston_Martin_V8_Vantage_S_2012_veneno.ir_3
 • Aston_Martin_V8_Vantage_S_2012_veneno.ir_2
 • Aston_Martin_V8_Vantage_S_2012_veneno.ir_1
 • Aston_Martin_V8_Vantage_S_2012_veneno.ir_14
 • Aston_Martin_V8_Vantage_S_2012_veneno.ir_12
 • Aston_Martin_V8_Vantage_S_2012_veneno.ir_11
 • Aston_Martin_V8_Vantage_S_2012_veneno.ir_10
 • Aston_Martin_V8_Vantage_S_2012_veneno.ir_9
 • Aston_Martin_V8_Vantage_S_2012_veneno.ir_4
 • Aston_Martin_V8_Vantage_S_2012_veneno.ir_5
 • Aston_Martin_V8_Vantage_S_2012_veneno.ir_6
 • Aston_Martin_V8_Vantage_S_2012_veneno.ir_7

منبع : کلکسیون

حتما کلیک کنید  گردهمایی چهار میلیون دلاری
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...