مشخصات پورشه پانامرا 2014

مشخصات پورشه پانامرا 2014

پورشه جشن حضور مدل های ۲۰۱۴ پانامرا را در اتوشوی شانگهای ۲۰۱۳ گرفت. البته این تمام ماجرا نبود چرا که مدل پانامرا S E-Hybrid نیز معرفی شد؛ این خودرو را می بایست اولین هیبریدی plug-in در کلاس خودش به حساب آورد . . .

Porsche Panamera 2014
Porsche Panamera 2014

اما چرا پورشه از میان این همه نمایشگاه، شانگهای را برای معرفی پانامرای ۲۰۱۴ انتخاب کرد؟ جواب این سوال واضح است. بازار چین بعد از ایالات متحده، دومین بازار بزرگ پورشه در جهان لقب گرفته و جالبتر آنکه خود آلمان در رده سوم قرار دارد! ناگفته نماند که چین همچنین بزرگترین بازار فروش کاین است.

Porsche Panamera 2014
Porsche Panamera 2014

پانامرا S E-Hybrid مدل ۲۰۱۴ که دومین نسل هیبریدی خانواده پانامراست، یک موتور الکتریکی ۹۵ اسبی دارد که این قدرت در نسل قبل به بیشتر از ۴۷ اسب بخار نمی رسید. این موتور الکتریکی توسط پکیج باطری های لیتیوم/یونی به حرکت می افتد که با انرژی تولیدی ۹٫۴ کیلو وات ساعت، بیش از ۵ برابر از پکیج ۱٫۷ کیلو وات ساعتی سابق بیشتر است. شارژ کامل این باطری ها ۲٫۵ ساعت با ولتاژ بالا و حدود چهار ساعت با ولتاژهای خانگی (در آلمان) زمان می برد.

Porsche Panamera 2014
Porsche Panamera 2014

مصرف ترکیبی نسل قبل این هیبریدی به ۷٫۱ لیتر می رسید حال آنکه این عدد برای مدل های ۲۰۱۴ بیش از ۵۶% کاهش یافته و در عدد ۳٫۱ لیتر محدود شده است. اما سری هم به عملکرد فنی پانامرا S E-Hybrid بزنیم. این خودرو می تواند ۰٫۵ ثانیه سریعتر از گذشته به سرعت ۱۰۰ برسد؛ در حالت تمام الکتریکی نیز حداکثر سرعتش ۱۳۵ کیلومتر برساعت و متوسط مسافت قابل پیمایش آن نیز ۱۸ الی ۳۶ کیلومتر خواهد بود.

Porsche Panamera 2014
Porsche Panamera 2014

حال به سراغ مدل های پایه ای پانامرا برویم؛ پورشه برای مدل های ۲۰۱۴ پانامرا S و پانامرا ۴S پیشرانه ۳٫۰ لیتری V6 توئین توربو را به عنوان جانشین موتورهای ۴٫۸ لیتری V8 وارد بازار کرده که در قدرت و گشتاور ۲۰ واحد بیشتر از آن داشته اما درعین حال ۱۸% نیز مصرف سوخت کمتری در مقایسه با موتور ۴٫۸ لیتری دارد. سایر مشخصات فنی پانامرای ۲۰۱۴ به قرار زیر خواهند بود:

[table “23” not found /]

حتما کلیک کنید  اطلس خودرو رتبه اول خدمات پس از فروش
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...