بازی خودروسازان با شورای رقابت یا مردم؟

بازی خودروسازان با شورای رقابت یا مردم؟

درست یک هفته پس از اعلام کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی خودروها با فرمول شورای رقابت، خودروسازان پس از جلسه ای با این شورا، قیمتهای خود را بروز کردند. برخلاف محاسبات اولیه طبق فرمول ارائه شده، ظاهراً شیوه محاسبه صنایع خودروسازی تفاوت زیادی با دیگران داشته است.

در حالی که خودروسازان از متابعت از فرمول شورا و اجرای دستورات این شورا و کاهش قیمتها خبر داده بودند، انتشار قیمت های جدید از سوی آنها نه تنها کاهشی را نشان نمی دهد، بلکه در بعضی موارد افزایش قیمت هم اعمال شده است. به این می گویند بازی گرفتن مصرف کنندگان خودروی ایرانی.

لیست قیمت های اعلام شده
لیست قیمت های اعلام شده

رئیس شورای رقابت اعلام کرد: قیمتهای جدید از فردا یکشنبه در بازار خودرو اجرا می شود. جمشید پژویان درباره ارائه قیمت جدید خودروها به شورای رقابت توسط خودروسازان بزرگ کشور گفت: نکات جزئی در خصوص اجرایی شدن کامل قیمتهای تعیین شده در خصوص خودرو باقی مانده بود که مدیران عامل شرکت های خودروساز طی جلسات برگزار شده، مقرر شد مدارک مربوطه را به شورای رقابت ارائه کنند که این کار را انجام دادند و اجرای نهایی قیمتهای جدید خودرو از فردا یکشنبه توسط شرکتهای خودروساز اجرا می شود. دو غول خودروسازان ایران ( ایران خودرو و سایپا) امروز شنبه قیمت جدید محصولات خود را براساس فرمول قیمت‌گذاری خودرو تعیین و برای تائید نهایی به شورای رقابت ارائه کرده اند. قرار است پس از تائید شورای رقابت، قیمت جدید خودروها توسط خودروسازان اجرا شود.
بدین ترتیب می توان در صورت تحقق این قیمتها و قیمت‌هایی نظیر آن، بازنده بزرگ بازی چند ماهه خودروسازان و شورای رقابت و سازمان حمایت و وزارت صنایع و … را طبق معمول خریداران خودرو دانست. آیا شورای رقابت این فهرست پیشنهادی را قبول خواهد کرد؟

حتما کلیک کنید  پرگونتا ، آخرین لامبورگینی تمام ایتالیایی

————————————————-

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با تدوین دستورالعمل نهایی قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت، قیمت جدید محصولات شرکت‌های خودروساز بر مبنای این دستورالعمل در جلسه امروز خودروسازان و شورای رقابت تعیین شد.

با تعیین قیمت جدید محصولات سایپا، از این پس، این قیمت‌ها ملاک فروش محصولات سایپا خواهد بود.

قیمت جدید سایپا ۱۳۱ مدل SL بدون فرمان هیدرولیک و بدون کیسه هوا ۱۴ میلیون و ۴۷۴ هزار تومان تعیین شده است.

همچنین قیمت تیبا مدل SX با فرمان هیدرولیک و بدون کیسه هوا ۱۸ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش فارس، پس از تدوین دستورالعمل نهایی قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت، هفته گذشته با مصوبه این شورا، قیمت جدید پراید ۱۳۱ مدل SX با فرمان هیدرولیک و بدون کیسه هوا معادل ۱۴ میلیون و ۳۵۷ هزار تومان و تیبا با فرمان هیدرولیک و کیسه هوا ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد.

قرار است قیمت آپشن‌های درخواستی مشتریان جداگانه محاسبه و دریافت شود.

همچنین مشتریانی که بعد از ۱۷ بهمن ماه ۹۱ اقدام به خرید و یا تحویل خودرو کرده‌اند، خودرو آنها با قیمت جدید محاسبه و مابه التفاوت قیمتی آن به آنها برگردانده خواهد شد.

منبع : پدال و فارس نیوز

468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...