چراغ جلوی مازراتی گرانتر است یا پراید!

چراغ جلوی مازراتی گرانتر است یا پراید!

تصور کنید راننده‌ای با خودروی فراری دو میلیاردی خود به نقطه‌ای دور دست از کشور سفر کرده و آنجا اختلالی در رایانه خودروی او به وجود آمده است. چه باید بکند‌؟ آیا چاره‌ای جز این دارد که همانجا بماند تا جرثقیلی بیاید و ماشین او را به تهران حمل کند‌؟ تازه آنجا هم اگر به لوازم یدکی نیاز باشد اما موجود نباشد (که لوازم یدکی این نوع خودرو در کشورمان موجود نیست) باید یک‌ماه آن خودروی میلیاردی بخوابد تا قطعه مورد نیاز از کشور دیگری وارد شود! این در صورتی است که بحث پول و اقتصاد را کنار بگذاریم.

Maserati GranTurismo MC Stradale 2014
Maserati GranTurismo MC Stradale 2014

نگاهی به قیمت سرویس و لوازم یدکی خودروهای میلیاردی موجود در کشور نشان می‌دهد گاه با پول یک قطعه از این ماشین‌ها می‌توان یک خودروی نو داخلی خرید. مقایسه‌ای که خیلی‌ها را به تعجب وا می‌دارد، اما پدیده‌ای است که در بازار ایران وجود دارد.

غلامرضا بخشی‌زاده، رئیس اتحادیه لوازم یدکی در تائید این موضوع می‌گوید: با این‌که ‌اکنون انواع و اقسام خودروهای لوکس به کشور وارد می‌شود؛ ولی هنوز برخی لوازم یدکی مورد نیاز این خودرو‌ها در کشور وجود ندارد.

برای مثال اگر از یک نوع خودرو ۵۰ دستگاه وارد کشور می‌شود برای این خودروها لوازم یدکی جداگانه وارد نمی‌شود و در صورتی‌که خودرویی برای اولین بار به کشور وارد شود و بر اثر تصادف چراغ خودرو آسیب ببیند، نمی‌توان آن را در داخل خرید. در این صورت افراد مجبور هستند این چراغ یا لوازم مورد نیاز را از کشور‌های همسایه وارد کنند و ‌اکنون نیز به همین دلیل تجارت چمدانی رایج است.

چراغ جلوی مازراتی گرانتر است یا پراید!

منبع: مشرق

حتما کلیک کنید  هنر نمایی ردبول بر فراز دریای همیشه پارس
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط2 دیدگاه