دانلود دوبله فارسی مستند ابر کارخانه هارلی دیویدسون

دانلود دوبله فارسی مستند ابر کارخانه هارلی دیویدسون

سابقه موتور سیکلت‎های هارلی دیویدسون به سال ۱۹۰۳ برمی‎گردد. این شرکت تا سال ۱۹۶۰ تمام رقبای امریکایی خود در بازار را کنار زد و ۷۰ درصد بازار را در اختیار خود گرفت. در سال ۱۹۶۰ حدود ۴۰۰ هزار موتور سیکلت در ایالات متحده تولید کرد و در طول ۱۵ سال بعد از جنگ جهانی دوم ۲۰۰ هزار دستگاه نیز به آمار آن افزود.

ابر کارخانه هارلی دیویدسون
ابر کارخانه هارلی دیویدسون

ناگهان، در طول چند سال، بازار توسط ژاپنی‎های متبسم که از دل خاکسترهای جنگ جهانی دوم سر برآورده بودند متلاطم و خراب شد. تا سال ۱۹۶۴ تعداد موتور سیکلت‎های ژاپنی در امریکا به ۹۶۰ هزار دستگاه افزایش یافت. دو سال بعد میزان آن به ۴/۱ میلیون دستگاه بالغ شد و در پایان ۱۹۷۱ به حدود ۴ میلیون دستگاه رسید. هوندا برای توسعه بازار و تقاضای موتور سیکلت، استراتژی جدید و متفاوتی را به کار می‎برد، که محور اصلی آن را عرضه موتورسیکلت سبک وزن، و رویکرد تبلیغاتی با محوریت جلب مشتری جدید تشکیل می‎داد.

با تشدید رقابت، سهم بازار هارلی دیویدسون ریزش کرد. تنها در طول چند سال سهم بازار آن از ۷۰ درصد به ۵ درصد کاهش یافت. با وجود اینکه سهم بازار شرکت شدیداً افت کرد، ولی میزان فروش کل تقریباً ثابت ماند و نشان داد که مشتری جدیدی برای موتور سیکلت آنها وجود ندارد. سالهای سختی برای ‎شرکت ‎سپری ‎شد، ولی در اواخر دهه۱۹۸۰ هارلی‎ دیوید سون مجدداً به ‎صحنه بازگشت و محبوب همه شد.

[stextbox id=”alert”]

توجه:

متاسفانه دقایق پایانی این مستند تبدیل نشده بود که به صورت جداگانه برای دانلود قرار دادم ، حجم ۱۶ مگابایت ( به زودی این قسمت را به فایل اصلی اضاف میکنم )

[/stextbox]

حتما کلیک کنید  دانلود قسمت 18 مستند تاپ گیر دوبله فارسی
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط12 دیدگاه