مجوز واردات خودرو برای افراد خاص

مجوز واردات خودرو برای افراد خاص

همان طور که احتمالاً شما هم خبردار شده اید، بعد از صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی، علاوه بر پاداش نقدی ۵۰ میلیون تومانی به بازیکنان و اعضای این تیم، حواله واردات یک دستگاه خودرو خارج از شمول مقررات ناظر بر واردات خودرو نیز هدیه شد.

 

لامبورگینی می تواند مورد توجه فوتبالیستها قرار گیرد
لامبورگینی می تواند مورد توجه فوتبالیستها قرار گیرد

 

گفته می شود که با توجه به امکان واردات هر گونه خودرو بدون در نظر گرفتن مقررات یاد شده، که می تواند طیفی از خودروهای گران قیمت نظیر فراری، رولزرویس، لامبورگینی و از این قبیل را شامل شود، سودی میلیاردی به فوتبالیستها خواهد رسید.
اما پرسشی که مطرح می شود، این است که چرا سایر افتخارات وطنمان از چنین بذل توجهی باید بی نصیب بمانند؟ چرا مخترعان، پژوهشگران، اساتید دانشگاه، قهرمانان ورزشی و نخبه های علمی، پزشکان متخصص، کارآفرینان، سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور و حتی کارگران و معلمان نمونه، لااقل از پرداخت عوارض ۴۵ درصدی خودروهای با حجم موتور کم و مصرف سوخت پایین برای استفاده شخصی خود مستثنی نمی شوند؟

 

یک خودروی متوسط با تعرفه پایین برای نخبگان جامعه
یک خودروی متوسط با تعرفه پایین برای نخبگان جامعه

 

آیا این گونه نمی توان تشویقی عادلانه تر برای نخبگان کشور در نظر گرفت؟ در این صورت این فرصت برای برگزیدگان کشور نیز برای بهره بردن از حداقل یک خودروی نسبتاً شایسته و مدرن روز جهان هم فراهم خواهد آمد و در عین حال بار گرانی از نظیر هزینه و کاهش درآمد بر دوش دولت نخواهد گذاشت. آیا نخبگان ما شایسته این نیستند که از نعمت سواری یک خودروی ایمن و روز بدون پرداخت هزینه گزاف به دلالان و واردکنندگان و گمرک برخوردار شوند؟ دیدگاه شما در قبال چنین پیشنهادی چیست؟

منبع: پدال

حتما کلیک کنید  حضور Vossen در نمایشگاه تیونینگ ژاپن
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط2 دیدگاه

  • واقعا ظلمه . این همه آدم متشخص در کشور ما وجود دارن که ربع این پاداش هارو نمیگیرن من میخواستم بدانم چرا باید بازیکن ها این همه پول و پاداش بگیرن مثل : پژوهشگران بزرگی که در کشور هستند و ورزش هایی چون کشتی و والیبال که این همه زحمت کشیدن که به این جا برسند اما من میدونم که نصف این پاداش رو به اونا ندادن