دانلود مستند ابرکارخانه نیسان GT-R

دانلود مستند ابرکارخانه نیسان GT-R

وقتی که اکثر ما اسم Nissan GTR به گوشمان میرسد ، همراه با اون یکسری خصوصیاتش هم به ذهن ما میرسد . همه ما با این ماشین شناخت داریم ( کم و بیش ) اتومبیلی که با کارهای خارق العاده خود ، همگان را دست بر دهان کرد و در کمتر از ۵ سال که از ساخت او میگذرد ، چنان بر سر زبان ها نشست که انگار ۲۰ الی ۳۰ سال پیش ساخته و روانه بازار شده است . . .

 

Nissan GT-R 2014
Nissan GT-R 2014

 

چرا چنین اتومبیلی ، نامش بر سر زبون ها حک شده ؟؟؟
اینها بی دلیل نیست . . . برای هر مساله ای جوابی هست . . .

تو این تاپیک قصد دارم سیستم ATTESA-ETS و Torque Splitter از نیسان GTR رو براتون معرفی کنم . وجود این سیستم در نیسان GTR باعث شده که این اتومبیل را نسبت به دیگر اتومبیل ها بسیار متمایز کند و توانایی حرکتی این ماشین را کاملا متفاوت سازد . در واقع این سیستم ، یکی از پیشرفته ترین سیستم چهار چرخ متحرک است که تا کنون بر روی ماشین جاده ای نصب شده است.

این سیستم در نزدیکی دیفرانسیل عقب وجود دارد :

 

  • 2
  • 3

 

سیستم ATTESA-ETS در واقع سیستمی هست که در نیسان GTR از مدل R32 تا R35 وجود دارد . وظیفه این سیستم ، تقسیم قدرت بین چهار چرخ اتومبیل است .
سیستم چهار چرخ متحرک شامل یک برنامه پایداری الکترونیکی (ESP) ، سیستم کنترل پایداری نیسان GT-R است .
اما این سیستم با استفاده از نرم افزار Torque Splitter که در مانیتور نیسان GTR قابل مشاهده هست ، می توان قدرت را به راحتی بین چرخ ها تقسیم کرد .
این سیستم قادر هست قدرت را به صورت تمام به چرخ های عقب انتقال دهد و ماشین را تبدیل به یک ماشین دیفرانسیل عقب می کند و می توان به راحتی عمل Burnout را انجام داد و زمین را زیر پای خود به لرزه انداخت .

سیستم Torque Splitter بر روی مانتیور :

Torque Splitter
Torque Splitter

 

با خاموش کردن سیستم ترکشن کنترول ( سیستمی که در جاده های خاکی ، برفی ، بارانی قابل تنظیم است ) و خاموش کردن سیستم لانچ کنترول ( سیستمی که مانع هرزگردی لاستیک ها می شود ) و انتقال دادن قدرت به چرخ های عقب می توان به راحتی عمل دریفت را با نیسان GTR تجربه کرد.
بهترین حالت و پر تعادل ترین حالت برای رکورد زدن در پیست ، بدون هرزگردی لاستیک ها باید تنظیمات مربوط به این صورت باشد :

  • 1
  • 5
نمونه کیفیت
نمونه کیفیت

مشخصات فنی :

موتور: ۳٫۶ لیتر توئین توربو ۶ سیلندر
قدرت: ۵۴۵ اسب بخار
سیستم انتقال: چهار چرخ متحرک

 

 

حتما کلیک کنید  2013 BMW M5 MISSION
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط8 دیدگاه