رفاقت مازراتی و تیونر آلمانی

رفاقت مازراتی و تیونر آلمانی

مدل جدید گرن کابریو MC به عنوان اسپرت ترین مدل روباز تاریخ مازراتی سوژه مناسبی برای متخصصین نوویتک ترایدنت بوده تا به ارتقاء فنی و بهبود نمای ظاهر آن بپردازند. خوشبختانه این اتومبیل روباز ۲+۲ با برخورداری از پتانسیل کافی برای این کار به نمونه ای قدرتمندتر،سریعتر و زیباتر از قبل تبدیل شده است.

Novitec Tridente Masgracabmc
Novitec Tridente Masgracabmc

مثل همیشه مهندسین نوویتک ترایدنت کار خود را با تبدیل موتور استاندارد مازراتی گرن کابریو MC به نمونه ای سوپرشارژردار آغاز کرده اند موتور ۸ سیلندر V شکل ۷/۴ لیتری و ۳۲ سوپاپه مازراتی اکنون یک سوپرشارژر مکانیکی از طریق یک تسمه ذوزنقه ای به حرکت در می آورد که حداکثر فشار پرخوران آن به ۰/۴۳ بار محدود شده است.برای خنک نگهداشتن هوای ورودی موتور تا حد ممکن،سیستم سوپرشارژر نوویتک ترایدنت به یک سرد کن میانی آب-خنک مجهز شده که دمای ایده آل موتور را به وسیله یک مدار خنک کن جداگانه با دو مبدل حرارتی حفظ می کند.

Engine Novitec Tridente Masgracabmc
Engine Novitec Tridente Masgracabmc

برای تبدیل موتور مازراتی به نمونه ی سوپرشارژردار تغییرات دیگری انجام شده که از آن جمله می توان به یک منیفولد ورودی حجیم تر،انتژکتورهای بزرگتر و برنامه ریزی جدید سیستم های الکتریکی موتور اشاره کرد. به علاوه زمانبندی جدید برای دو فرایند تزریق و احتراق هماهنگ با اجزای به کار گرفته شده توسط نوویتک ترایدنت صورت گرفته که حاصل آن دستیابی به یک منحنی قدرت فوق العاده خطی و بسیار قدرتمند شده است.

کاپوت جدید نوویتک ترایدنت با یک هواکش مرکزی امکان تنفس آزادانه و بدون محدودیت موتور سوپرشارژردار اتومبیل را مهیا کرده و برای خنک کردن هرچه بهتر محفظه موتور دو خروجی هوای بسیار بزرگ نیز روی کاپوت تعبیه شده اند.تمام این تغییرات پیچیده موجب افزایش قدرت موتور مازراتی گرن کابریو MC و ثبت رکوردهای جدید توسط آن شده است به طوری که قدرت موتور این اتومبیل از ۴۶۰ به ۶۴۶ اسب بخار در ۷۵۰۰ دور در دقیقه و هم زمان حداکثر گشتاور آن به ۶۲۴ نیوتن متر در ۵۶۰۰ دور در دقیقه افزایش یافته است.

Novitec Tridente Masgracabmc [veneno.ir] 6
Novitec Tridente Masgracabmc

این موتور قدرتمند در پیوند با گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک ساخت ZF که تعویض دنده های آن از طریق دسته های نصب شده روی غربیلک فرمان نیز انجام می شود.عملکرد فوق العاده ای را برای مدل روباز ۲+۲ مازراتی به ارمغان آورده است.فقط کافی است بدانید گرن کابریو MC تیونینگ شده توسط نوویتک ترایدنت اکنون توان را بدست آورده تا در مدت ۹/۳ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند که این کار برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت کم تر از ۴/۱۱ ثانیه طول می کشد.حداکثر سرعت این اتومبیل نیز به بیش از ۳۰۵ کیلومتر در ساعت رسیده است.

مهندسین نوویتک ترایدنت همچنین برای بهبود نمای ظاهری خودرو در سیستم اگزوز مازراتی که به سامانه مدریت صدای الکتریکی مهجز است از دو لوله اگزوز گرد هر کدام به قطر ۱۰۵ میلی متر استفاده کرده اند که برحسب درخواست مشتری با روکش مشکی یا براق عرضه می شوند.

ایجاد ظاهری مهیج و ارتقاء هندلینگ پویای مازراتی گرن کابریو MC از مهم ترین اهداف به کارگیری رینگ و تایرهای سفارشی در قطرهای مختلف برای این اتومبیل اسپرت است.

استفاده از پیشرفته ترین فناوری فورجکاری برای ساخت رینگ های آلیاژی جدید نوویتک ترایدنت NM4 با طرح ظریف پنج پره دوقلو منجر به تولید نمونه هایی فوق العاده سبک با حدکثر استحکام ممکن شده است.با وجود ابعاد بسیار بزرگ این رینگ ها که در مور جلو ۹Jx21 و در محور عقب ۱۲Jx21 انتخاب شده است.

از سوی دیگر ترکیب این رنگ ها با تایرهای بسیار کارآمد پیرلی پی – زیرو به ابعاد ۲۵۵/۳۰ZR21 در محور جلو و ۳۱۵/۲۵ZR22 در محور عقب به چسبندگی هرچه بیشتر اتومبیل به سطح جاده کمک می کند.

Novitec Tridente Masgracabmc
Novitec Tridente Masgracabmc

سیستم تعلیق اسپرت نوویتک با قابلیت تنظیم ارتفاع به سیستم هیدرولیکی بالابرنده هر دو محور اتومبیل به میزان ۴۰ میل متر مجهز شده که این کار برای عبور آسانتر از روی دست اندازهای خیابان یا سرعت گیرها و با فشار یک دکمه اجام می شود.با رسیدن سرعت اتومبیل به ۸۰ کیلومتر در ساعت سیستم تعلیق به طور خودکار به حالت اولیه باز می گردد.بازسازی فضای داخل اتاق و استفاده از مرغوب ترین انواع چرم و آلکانترا برای روکش صندلی ها،داشبورد و رودری ها با رنگ دلخواه خریدار،آخرین مرحله از تیونینگ مازراتی گرن کابریو MC‌ توسط نوویتک ترایدنت را تشکیل می دهد.

  • Novitec Tridente Masgracabmc [veneno.ir] 7
  • Novitec Tridente Masgracabmc [veneno.ir] 3
  • Novitec Tridente Masgracabmc [veneno.ir] 4
  • Novitec Tridente Masgracabmc [veneno.ir] 2

منبع: مجله ماشین

حتما کلیک کنید  بهترین تصاویر رندر شده از لامبورگینی اوراکان
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...