بزرگترین درگ جهان در سال 2013

بزرگترین درگ جهان در سال 2013

یک بار دیگر موتورترند همه را شگفت زده کرد . این بار آن ها ۱۲ شاهکار صنعت خودروسازی را در کنار هم قرار دادند تا قسمت سوم بزرگترین درگ جهان را شکل بدهند.

بزرگترین درگ جهان در سال 2013
بزرگترین درگ جهان در سال ۲۰۱۳

بنا به گفته ی مجله موتورترند  این سری مسابقات نه یک آزمون مقایسه ی جدی و نه یک تجربه ی رانندگی است ، بلکه آن ها می خواهند تا در یک باند قدیمی تا جایی که می توانند به این خودرو گاز بدهند و حد نهایت سرعت را تجربه کنند . اگرچه در این مسابقه جای خیلی از برندها همچون فراری ، لامبورگینی ، شورولت و مک لارن شرکت کننده در درگ سال ۲۰۱۲ خالی است ، اما بازهم شاهد یک درگ خاص خواهید بود .

بزرگترین درگ جهان در سال 2013
بزرگترین درگ جهان در سال ۲۰۱۳

در مسابقه ی سال ۲۰۱۳ ، ۱۲ خودرو در خط استارت قرار گرفته اند . مجموع ارزش این خودروهای پرطرفدار ۱,۶۸۶,۲۹۴ دلار است . پیشرانه های این ۱۲ خودرو روی هم رفته ۹۸ سیلندر و ۹ توربو شارژر دارند . قدرت و گشتاور کل مجموعه به ترتیب ۶۱۴۰ اسب بخار و ۷۳۱۳ نیوتن متر می باشد . برنده ی این درگ هم همچون درگ سال ۲۰۱۱ ،  گودزیلا بود . نیسان GT-R Track Pack  توانست تیک چهارم مایل را در ۱۱  ثانیه با حداکثر سرعت ۲۰۱ کیلومتر در ساعت پشت سر بگذارد و ربته ی اول را به خود اختصاص دهد .

متن گرفته شده از پدال

 


 

حتما کلیک کنید  پوشش زمستانی آوانتادور
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط3 دیدگاه

  • دوستای گلم بحث اینکه چ شرکتی ب چ ماشینی علاقه داره نیست.رقابت بین ماشیناییه ک توی درگ برترین هستن.و تجربه نشون میده ک برترین خودروی حال حاظر جهان نیسان جی تی ار هستش.درسته بنز اس ال اس و لامبور گینی اونتادور هم قدرتمند ظاهر شدن اما نیسان جی تی ار توی سه دوره از مسابقات برترین درگ دنیا اول شده.و این ب هیچ وجه نمیتونه اتفاقی باشه.توی هر سه این مسابقاتی هم ک جی تی ار اول شده اس ال اس حضور داشته.هر سه دوره رو ک جی تی ار ب خاطر مکس اس ال اس قهرمان نشده.توی کل دنیا برتری جی تی ار توی درگ بر تمام ماشین ها ثابت شدست.
  • خیلی ممنون. بسیار زیبا بود. من فکر میکنم موتور ترند علاقه زیادی به نیسان جی تی آر داره. به این دلیل که GT-R توی دو مسابقه ی قبلی هم وجود داشت. جی تی آر در درگ اول که سال 2011 انجام شد اول شد و شاید به این دلیل که اول شد میتونیم بگیم که در مسابقه ی دوم ظاهر شد. اما در مسابقه ی دوم که در سال 2012 انجام شد ، نیسان سوم شد و لامبورگینی اونتادور اول شد. عدالت حکم میکرد که اونتادور در این رقابت باشه. به نظرم دو خودرودر این مسابقه شایسته ی تحسین هستند. خودروی اول مرسدس بنز SLS هست که واقعا بسیار خوب عمل کرد و اگر اون مکث کوچک که در ابتدای درگ بود رو نداشت اول می شد و حتی در پایان مسابق سرعتش از جی تی آر 7 کیلومتر (کمی بیشتر از 7 کیلومتر) بیشتر بود و اگر مسابقه چند متر دیگه هم ادامه داشت مرسدس بنز جلو میزد. خودروی دوم هم که به نظرم تحسین بر انگیزه باز هم مرسدس بنزه. مرسدس بنز E63 علیرغم داشتن چنین فیزیکی بسیار بهتر از تعدادی از خودروهای اسپرت دیگه عمل کرد. به مرسدس بنز باید به خاطر این مهندسی فوق العاده تبریک گفت.