کدام خودروساز آمریکایی به ایران می‌آید؟

کدام خودروساز آمریکایی به ایران می‌آید؟

کدام خودروساز آمریکایی به ایران می‌آید؟پس از توافق موقت و شش ماهه ایران و گروه ۱+۵ خودروسازهای خارجی، خود را آماده کرده‌اند که از همین فرصت کوتاه نیز برای بهره‌برداری از بازار ایران استفاده کنند.

Ford Mustang Shelby GT500 Cobra
Ford Mustang Shelby GT500 Cobra

به گزارش «تابناک»، در میان این خودروسازی‌های غربی، دو خود‌روسازی فرانسوی رنو و پژو، حتی هیأتی از هیأت مدیره خود را رهسپار ایران کرده‌اند تا در کنفرانسی که درباره خودروسازی در ایران برگزار می‌شود، شرکت کنند؛ افزون بر این، دو خودروساز فرانسوی، خودروسازهای کره‌ای کیا و گروه خودروسازی سوزوکی هم نقش بسیاری در بازار ایران دارند که البته این دو تا‌کنون آمادگی خود را برای بهره بردن از فرصت شش ماهه توافق ایران و غرب اعلام نکرده‌اند.

بنا بر ‌این گزارش، آمادگی این دو خودروسازی فرانسوی و حضور نمایندگان آنها در تهران، در حالی است که پیش از این، برخی رسانه‌های ایرانی، خبر داده بودند که علاوه بر این دو خودروساز فرانسوی، نمایندگان کیا، فولکس واگن، هیوندایی و سوزوکی نیز در تهران حضور خواهند یافت؛ خبری که البته از سوی این شرکت‌ها تکذیب شد و ‌فقط دو خودرو‌سازی فرانسوی، خبر حضور خود را در تهران تأیید کردند.

در این باره باید گفت، شرکت خودروسازی پژو در سال ۲۰۱۱ در اوج فروش خود، ۴۵۵‌ هزار خودرو در بازار خودروی تهران را از آن خود کرد که این میزان، تقریبا ۲۹ درصد بازار خودرو تهران در آن سال را شامل می‌شد، در حالی که شرکت رنو، نزدیک ۶ درصد از بازار این کشور را در سال ۲۰۱۱ ‌در اختیار‌ داشت؛ تیراژی که در نیمه نخست سال جاری ایرانی، به حدود نصف رسیده است.

در کنار این خودروسازی فرانسوی، بحث خودروسازهای آمریکایی نیز برای حضور در بازار ایران مطرح شده است. فورد و جی‌ام (دو خودرو‌ساز آمریکایی)، استفاده از یک شرکت سوم برای فروش خودرو به ایران به صورت برخط (آنلاین) را رد کرده‌اند، ولی شرکت فورد اعلام نموده که با دقت در حال شناسایی طرف‌های ایرانی برای همکاری در بازار ایران هستند؛ آن هم برای روزی که احتمالا فرا می‌رسد.

سخنگوی شرکت فورد اعلام کرد: همه الزامات مورد نیاز برای حضور در بازار ایران با توجه به تحریم‌های کنونی را انجام می‌دهد و به دقت تحولات موجود را رصد می‌کند.

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط7 دیدگاه

  • جدی میگی مجید؟نارنجی تعطیل شده؟ اولین باره میشنوم.ولی حدس میزدم دیر یا زود این اتفاق بیفته.البته یکی دوتا سایت دیگه هم هست که همین روزاست که جمع بشه.جالبش اینجاست که جشنواره بهترینهای وبسایت های ایران انتخاب هاشون یا ف/ی/ل/ت/ر/ بود یا تعطیل یا سایت متخلف. به هر حال صنایع خودرو سازی ایران هنوز شروع به کار نکرده و دورخیز کرده برا 100 سال اینده که به امید خدا و یاری جوانان پرغرور پراید رو مستقلا تولید کنیم.
  • من خیلی دوست دارم خودروساز های آمریکایی بیان ایران ولی این یک چیزه غیره ممکن هست. جون مردم مون بازیچه سیاسی بازی بعضی از آقایون شده ، حاضرند میلیون میلیون مردم در سانحه رانندگی بمیرن ولی حاضر نیستند از غرورهای سیاسی بی خود ، بی جای خود کوتاه بیاند... اگر بخوام ادامه بدم می ترسم مثل سایت نارنجی که همه ی نویسندگان این سایت را به دلایل نامعلوم گرفتن ما رو هم بگیرن ، پویان حواست باشه :tremble:
  • اگر مبنای حضور صنایع امریکایی تو ایران باشه به خودی خود قیمت دلار میاد پایین در غیر این صورت حرف شما درسته. دلیل اینکه هم احتمال حضور صنایع امریکایی تو ایران زیاده اینه که اغلب کارکنان این شرکت ها اخراج شدن و دچار بحران شغلی هستن
  • اگر خودرو ساز های امریکایی با ساز و کار خودروهای فرانسوی وارد بشن یعنی اینجا خط تولید داشته باشن صد در صد قیمت دلار هم تا سال اینده پایین میاد چون عوامل امریکاییی میخوان که کارگرهای بیکار شده بخشیشون دوباره مشغول به کار بشن و ایران هم بازار خوبیه پس به احتمال زیاد قیمت تمام شده میشه مثل زمان 206 و زانتیا و مگان که تفاوت چندانی با قیمت جهانی نداشت.در این صورت خرید کردن برای ما هم کار سختی نیست یعنی قدرت خریت بعضی از محصولات فورد مثل فورد فوکوس و فیستا رو خواهیم داشت.
  • اومدنش که میاد ینی اومده الانشم تو ایران چندتا هامرپلاک شده که یکیشم یکی از دوستای بابام که نمایشگاه ماشین تو تهران داره رو خریده وچند تا دیگه از ماشینای پلاک شده امریکایی تو تهران هست اما مشکل اینجاست که حتی بعد از ازاد شدن واردات ماشینای امریکایی ما نمیتونیم به همون راحتی که خود امریکایی ها وعربا سوار میشن. سوار شیم میدونین که...$$$$$$$$...