بیوگرافی پل واکر ( Paul Walker )

بیوگرافی پل واکر ( Paul Walker )

 بیوگرافی پل واکر ( Paul Walker )

پل واکر: از تولد تا مرگ (۱۹۷۳-۲۰۱۳)

اگه روزی سرعت منو به کشتن داد ، گریه نکن ، چونکه من دارم می خندم.

پل واکر
پل واکر

پُل واکر : Paul Walker

تاریخ تولد : ۱۳ سپتامبر ۱۹۷۳ در کالیفرنیا ، آمریکا

تاریخ مرگ : ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳ در ……. ، آمریکا

برترین کلام پُل واکر (بعد از مرگش همه را حیرت زده کرد)  :  اگه روزی سرعت منو به کشتن داد ، گریه نکن ، چونکه من دارم می خندم. (پال والکر)

بیوگرافی کوتاه  پُل واکر :

پُل واکر در ۱۲ سپتامبر ۱۹۷۳ در شهر گلندل در ایالت کالیفرنیا آمریکا چشم بر جهان گشود. دوران بازیگری واکر با بازی در تبلیغات تلویزیونی ” پامپرز ” در سن دو سالگی آغاز شد! وی پس از طی کردن مدارج تحصیلی با توجه به چهره خاص و علاقه ای که به بازیگری داشت تصمیم به ورود به حرفه بازیگری گرفت و در سال ۱۹۸۵ در چندین شوی تلویزیونی از جمله « بزرگراه به بهشت » و « رئیس کیه ؟ » حضور پیدا کرد. دوران بازیگری واکر در سینما از سال ۱۹۸۶ با فیلم کمدی – ترسناک « هیولا در قفسه » آغاز شد. حضور واکر در سالهای بعد در سینما موفقیت چندانی برای او به همراه نداشت تا اینکه در سال ۱۹۹۸ با بازی در فیلم « ملاقات با دیدلز » توانست تا حدودی نام خود را بر سر زبانهای بیندازد. واکر در فاصله کوتاهی پس از اکران « ملاقات با دیلز » در چندین فیلم در نقش مکمل ظاهر شد تا اینکه در سال ۲۰۰۱ موفق به حضور در فیلم اکشن « سریع و خشمگین » در مقابل ون دیزل شد. فیلمی که با فروش خیره کننده در گیشه باعث شهرت روز افزون واکر شد و ساخت دنباله های متعدد برای این فیلم ، جای پای وی را به عنوان یک بازیگر مستعد مطرح کرد.در سالهای بعد واکر فارغ از حضور در مجموعه فیلمهای دنباله دار « سریع و خشمگین » ، در چندین اثر ارزشمند از جمله « پرچم پدران ما » به کارگردانی کلینت ایستوود و « هشت درجه زیر صفر » حضور پیدا کرد که به اعتبار جایگاه بازیگری وی افزود.اما در ۳۰ نوامبر سال ۲۰۱۳ در ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر، پُل واکر زمانی که به همراه دوستش راجر روداس در حالی که از یک مراسم خیریه خارج می شدند ، اتومبیل پورشه آنها در مسیر کنترل خود را از دست داده و با یک تیر چراغ برق برخورد کرده و منفجر می شود. پس از اعزام نیروهای پلیس به منطقه ، دو جسد از این ماشین خارج می شود که یکی از آنها پُل واکر بود.

پلیس علت این حدثه را سرعت غیر مجاز اعلام کرد.

شرکت پورشه علت انفجار را :آتش سوزی به دلیل شدت زیاد ضربه و انفجار باک ماشین دانست.

پل واکر
پل واکر

نکاتی که احتملا درباره « پُل واکر » نمی دانید :

یک دختر ۱۴ ساله به نام مایدو رین دارد.

در سال ۲۰۰۱ از طرف مجله ” پیپل ” به عنوان یکی از پنجاه شخص زیبای جهان برگزیده شد.

معمولاً علاقه ای نداشت که خودش را بر پرده سینما ببیند.

۲ خواهر و دو برادر دیگر دارد.

پدربزرگش یک بوکسور حرفه ای و یکی از بازماندگان حمله به پرل هاربر بود.

بازی در فیلم « S.W.A.T.» را نپذیرفت و کالین فارل جایگزینش شد.

دوبار در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶ چیزی نمانده بود که نامش در میان کاندیداهای زرشک طلایی بدترین بازیگر قرار بگیرد!

اصلیت نژادی وی به انگلیسی، ایرلندی و آلمانی باز می گردد.

نامش برای بازی در نقش جانی استورم در فیلم « چهار شگفت انگیز » مطرح شده بود.

برای بازی در نقش آناکین اسکایوالکر تست بازیگری داده بود اما به دلیل اینکه سن و سالش بیشتر از نقش بود کنار گذاشته شد. وی در جایی گفته بود که این نقش تنهایی نقشی بوده که واقعا دوست داشته در آن بازی کند.

پل واکر
پل واکر

دخترش از پاییز سال ۲۰۱۲ بصورت تمام وقت نزد وی زندگی می کرد.

یک راننده اتومبیل حرفه ای بود.

در جریان زلزله شیلی به کمک زلزله زدگان این منطقه رفته بود.

مادرش یک مدل بوده.

یکی از کسانی بود که برای حضور در جنگ خلیج فارس قصد نامنویسی در ارتش را داشت.

 یکی از مهترین کلاماتش که آن را رویایی کرد بعد از مرگش این بود که اگه روزی سرعت منو به کشتن داد ، گریه نکن ، چونکه من دارم می خندم. (پال والکر) احتمالا میدانست که چه سرنوشتی دارد.

پل واکر
پل واکر

شرکت فیلم سازی  یونیورسال که برنامه های زیادی را برای فیلم سریع و خشمگین ۷ داشت بعد از متوجه شدن مرگ این مرد  پُل واکر  به شدن ناراحت شده اند. به گفته آن ها پُل واکر  یک بازیگر دوست داشتنی و بسیار جذاب برای همه ما بوده است و ما امید های زیادی به شخصیت وی در فیلم سریع و خشمگین ۷ داشتیم ولی حالا با مرگ وی حتی هنوز نمیتوانیم قبول کنیم که پُل واکر دیگر از در های این شرکت در نمیشود و دوباره ما آن را در سریع و خشمگین نمیبینیم. به گفته این کمپانی طرف داران سریع و خشمگین علاقه ای ندارند که جای این شخصیت در فیلم جایگزین شود .پُل واکر یکی از بهترین شخصیت های سریع و خشمگین بود که همیشه یک خط اصلی داستان روی این شخصیت مانور میداد.

پل واکر
پل واکر

تصویر بالا آخرین عکسی است که از پُل واکر گرفته شده است. او در کنار همان پورشه ای که قاتل وی و دوست و شریک تجاری اش است قرار دارد و منتظر استارت دوستش میباشد. و همچنان نباید از راجر روداس قافل باشیم که پدر ۲ فرزند است . او یک راننده بسیار حرفه ای بود که هم دوست و هم شریک تجاری موسسه خیریه پُل واکر بود. مطمئن راجر روداس هم فکر این را نمیکیرد در مسیری که روزی چند بار از آن با همین سرعت میگذرد کشته میشود.

پل واکر
پل واکر

برخی از فیلمهای معروف پُل واکر : 

Pawn Shop Chronicles
Fast and Furious 6
Hours
Vehicle 19
Fast Five
Running Scared
The Lazarus Project
Takers
Timeline
Fast & Furious
The Death and Life of Bobby Z
Flags of Our Fathers
Fast and Furious 5
Fast and Furious 4
Fast and Furious 2
Fast and Furious 1
Eight Below
Flags of Our Fathers
Hours

و پُل واکر : Paul Walker ما ناراحتیم که نمیتوانیم بیشتر از این ها به تو بدهیم و در توانمان همین قدر میباشد . خوشحالیم که بعد از مراسمی فتح کردی که دل هزاران نفر را باش شاد کردی خوشحالیم که حتی در لحظه آخر به عشق واقعی خودت دست پیدا کردی . گریه میکنم . و لباسی مشکی بر تن میکنم چون تو ارزش این ها را داشتی . دوست داران تو در وب سایت وننو و آی آر ام دی بی . پایان زندگی پُل واکر : Paul Walker    امید وارم فراموش نشی از یاد ها.

حتما کلیک کنید  مکلارن P1 تیون شده Wheelsandmore
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط6 دیدگاه