دور اخر “شومی” برای غلبه بر مرگ (شوماخر در کما)

دور اخر “شومی” برای غلبه بر مرگ (شوماخر در کما)

میشل شوماخر قهرمان هفت دوره جهان و افسانه بی چون و چرای دنیای فورمول ۱ روز یکشنبه بر اثر حادثه در پیست اسکی الپ فرانسه به کما رفت و امروز پس از تلاش های مکرر پزشکان برای نجات وی وضعیتش پیش از پیش در حالت بحرانی قرار دارد.خبرگزاری بیلد در گزارشی نوشت که پزشکان تمام تلاش خود را برای نجات میشل انجام دادند و برای دومین بار در طول شب بر روی سر او عمل جراحی انجام دادند و حفره ای را در سر وی ایجاد کردند تا از فشار و خون ریزی مغذی جلوگیری کنند با این حال وضعیت وی در حالت بحرانی قرار دارد.

شوماخر
شوماخر

 

در المان همه نشریات تحت تاثیر قهرمان ۴۴ ساله جهان قرار گرفتند و تمام تیتر های اول برای شوماخر زده شده است.سابین کم مدیربرنامه های رسمی شوماخر در بیانه ای اعلام کرد وضعیت میشل وخیم است و نیاز به عمل جراحی دارد او از یک ترومای وخیم رنج میبرد.یک مقام رسمی در بیمارستان گرنوبل گفت که برای گفتن وضعیت شومی به خانواده اش نیاز به جزئیات بیشتری داردم و در طول روز دوشنبه باید معاینات بیشتری بر روی او انجام شود.

انچه در زیر میخوانید بخشی از گزارش سایت گل در ورد میشایل شوماخر است:

کلاه ایمنی ضربه را گرفته است

ژان فرانسوا پاین رئیس تیم درمان شوماخر نیز گفت: ما معتقدیم که با توجه به ضربه بسیار شدیدی که به سر او وارد شده است کلاه ایمنی او تا حدی شدت ضربه را گرفته است. اگر کسی بدون کلاه ایمنی با چنین ضربه ای روبرو می شد به اینجا نمی رسید و همانجا در جا در صحنه می مرد.

 شوماخر در نبرد برای زندگی است

دکتر پاین گفت: ما باید بگوییم که او در حال مبارزه برای زندگی است. از نظر ما وضعیت او بسیار جدی است و نمی توانیم بگوییم نتیجه چه خواهد بود. ما هر ساعت در حال کاریم اما هنوز خیلی زود است که بگوییم چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی افزود: با توجه به چیزهایی که دیدیم و اینکه او کلاه ایمنی به سر داشته است اما وقتی معاینه کردیم متوجه شدت آسیب های وارده شدیم احتمالا سرعت او هنگام حادثه بسیار بالا بوده است.با توجه به آسیب هایی که ما به رغم پوشیدن کلاه ایمنی دیدیم حادثه در سرعت بالایی رخ داده است.

دکتر شاباغ گفت: من گفتم که برخی آسیب های جدی وجود دارد که نمی توانم جزئیات آن را بگویم. ضربه به سمت راست سر وارد شده است. در زمان حادثه او هشیار اما گیج بوده و به سئوالات به درستی پاسخ نمی داده است. وی واکنش های مغزی و عصبی درستی نداشته است.

دکتر پاین همچنین بر خلاف گزارشات قبلی رسانه های آلمانی گفت: ما در ارتباط منظم با خانواده شوماخر هستیم که در کنار او هستند و در حال حاضر گمان نمی کنیم که نیازی به عمل جراحی دوم باشد.

دکتر پاین گفت: به نظر من حادثه جای خوبی رخ داده است چرا که وی بلافاصله به بیمارستان منتقل شده و مورد عمل جراحی قرار گرفته است با این حال وضعیت او وخیم است و در کما قرار دارد.

میشل شوماخر
میشل شوماخر

کریستف گرنیگن مدیر پیست مریبل گفت که ساعت ۱۱ صبح میشایل  در طی حادثه ای دلخراش سر خورد و سرش به تخته سنگی اصابت کرد و در طی این اصابت دردناک وی را به اولین بیمارستان محلی انتقال دادند که در نهایت وی را به بیمارستان گرنوبل منتقل کردند.

5178054-3x2-700x467_7
شوماخر

شاید بد ترین خبری باشه که تا حالا نوشتم.قبل از سایت وننو زیاد وارد عرصه خودرو و اتومبیل رانی نشده بودم اما شومی رو بخاطر کاریزمای خاص و قهرمانی های افسانه ایش دوس داشتم و برام به اسطوره موفقیت بود.اولین باره از یه خبر اینقدر متاثر شدم تا به حال اخباری مثل مرگ استیو جابز و پل واکر رو نوشتم اما به کما رفتن شومی بدترین خبری بود که میتونستم بشنوم و بنویسم  و واقعا متاسفم که این خبر رو میشنوم.از خداوند تبارک و تعالی اروزی شفای عاجل را برای این اسطوره المانی دارم.

شومی برای اخرین دور زندگی مبارزه کن ما منتظر هشتمین قهرمانی ات هستیم.

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبط4 دیدگاه