معرفی رسمی چراغهای لیزری ائودی Quattro

معرفی رسمی چراغهای لیزری ائودی Quattro

پس از اینکه BMW چراغ های لیزری خود را برای BMW i8 معرفی کرد این بار نوبت به ائودی رسیده است تا از این تکنولوژی در کانسپت جدید خود یعنی Quattro استفاده کند. Quattro کانسپت که پیش از این در موتورشو فرانک فورت ۲۰۱۳ معرفی شده بود تا کنون اطلاعات دقیقی از چراغ های ان به بیرون درز نکرده بود تا این که اخیرا به صورت رسمی اطلاعات تکمیلی در این باره توسط ائودی منتشر شد.

چراغهای لیزری ائودی Quattro
چراغهای لیزری ائودی Quattro

 

به هر حال علاقه مندان این خودرو باید تا ۶ ژانویه که معرفی رسمی ان با چراغهای لیزری است صبر کنند.به نظر میرسد اولین نمایش این خودرو با چراغهای لیزری و بنده قرمز رنگ باشد که حتی از نمونه زرد رنگ اصلی که سال پیش شاهد ان بودیم روح اسپورت تری دارد.

چراغ های جدید با استفاده از دو سیستم ترکیبی LED Matrix  خود شرکت سازنده و چراغ های لیزری ساخته شده اند که استفاده از ال ای دی های ماتریکس در نور پایین کاربرد دارند و نور های لیزری برای نور بالا هستند.این چراغها با اینکه تنها چند میکرون قطر دارند اما بسیار قدرتمند هستند و میتوانند تا ۵۰۰ متر را روشن کنند.

طراحی داخلی ائودی Quattro
طراحی داخلی ائودی Quattro

زمانی که این کانسپت ائودی معرفی شد دکتر Hackenberg در مورد این خودرو اینگونه اضهار داشت که این خودرو میتواند برتری فنی و تکنیکی خود را در تمام سطوح به رخ همگان بکشد.این خودرو از نظر سوخت تنها ۲٫۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر میسوزاند و همچنین چراغ های لیزری ان میتوانند در تاریکی بهرترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند.همچنین این خودرو با استفاده از یک موتور V8 چهار لیتری با توربوشارژر های دوقولو میتواند ۷۰۰ اسب بخار و ۵۹۰ پند بر فوت گشتاور را تولید کند.

  • audi_sport_quattro_concept_laserlight_05-850x536
  • audi-laserlight-01-850x598
  • audi-laserlight-02-850x609
  • audi_sport_quattro_concept_laserlight_02-850x416
  • audi_sport_quattro_concept_laserlight_03-850x417
  • audi_sport_quattro_concept_laserlight_04-850x462

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...