تعرفه 40 درصدی برای واردات خودروهای تا 1500 سی‌سی

تعرفه 40 درصدی برای واردات خودروهای تا 1500 سی‌سی

یک فعال بازار خودرو با بیان اینکه بازار خودروهای خارجی به ثبات رسیده است، اعمال تعرفه ۴۰ درصدی برای واردات خودروهای با حجم موتور تا ۱۵۰۰ سی‌سی را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، داریوش بی‌ریا مدیر عامل یک شرکت خودرویی در مراسم رونمایی از خودروی لنسر، محصول شرکت میتسوبیشی، اظهار داشت: طی دو سال گذشته، واردات خودرو به کشور با مشکلاتی روبرو بود و واردات خودرو برای ۴ تا ۵ ماه متوقف شده بود اما بازار خودرو در ۴ ماه اخیر به یک حالت با ثبات رسیده است.

وی ادامه داد: به دلیل برخی مشکلات در پرداخت پول خودرو به شرکت‌های خارجی، تحویل خودرو به مشتریان با تأخیر روبرو شده بود که هم اکنون این مشکلات در حال برطرف شدن است.

وی در مورد بحث‌های مطرح شده در خصوص تغییر تعرفه واردات خودرو نیز اظهار داشت: بحث‌های مطرح شده مبنی بر این است که تعرفه ۴۰ درصدی برای واردات خودروهای با حجم موتور تا هزار سی‌سی اعمال شود، در حالی که این خودروها واردات خاصی به کشور ندارند.

بی‌ریا تصریح کرد: پیشنهاد واردکنندگان خودرو این است که تعرفه ۴۰ درصدی برای خودروهای با حجم موتور تا ۱۵۰۰ سی‌سی اعمال شود و تعرفه برای خودروهای با حجم موتور بالاتر از ۱۵۰۰ سی‌سی به صورت پلکانی ۱۰ درصد افزایش یابد.

وی افزود: در صورت تغییر تعرفه واردات خودرو، قیمت خودرو تا ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.

بی ریا با اشاره به رونمایی از خودروی لنسر به عنوان محصول شرکت میتسوبیشی در ایران، گفت: این خودرو دارای حجم موتور ۱۶۰۰ سی‌سی است که تا پایان سال ۱۵۰ دستگاه از آن در کشور عرضه خواهد شد.

حتما کلیک کنید  گران ترین خودرو های وارداتی آذرماه

به گفته وی، فروش عمده لنسر ۱۶۰۰ سی‌سی از اوایل سال آینده آغاز می‌شود و در عین حال، لنسر ۱۸۰۰ سی‌سی فول ‌آپشن نیز برای تحویل در اردیبهشت و خرداد سال آینده، پیش‌فروش خواهند شد.

بی‌ریا، قیمت لنسر ۱۶۰۰ سی‌سی را در نوع دنده‌ای ۸۰ میلیون تومان و در نوع دنده اتوماتیک ۹۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: لنسر دنده اتوماتیک با موتور ۱۸۰۰ سی‌سی نیز با قیمت ۱۰۸ میلیون تومان در آینده عرضه خواهد شد.

468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...