خودروسازان فروش فوری را متوقف کردند

خودروسازان فروش فوری را متوقف کردند

تسنیم- زمزمه تغییر تعرفه واردات خودرو و توقف فروش فوری از سوی خودروسازان باعث شد، کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو طی این هفته تاحدودی متوقف شود و البته معاملات هم کمی رونق بگیرد.

IMAGE635229733262696468
خودروسازان فروش فوری را متوقف کردند

بازار خرید و فروش خودرو این روزها همچنان با بلاتکلیفی در سرنوشت قیمت‌ها و البته امید مردم به کاهش قیمت فعالیت خود را ادامه می‌دهد. درحالی‌که مقامات وزارت صنعت و شخص وزیر از عدم تغییر قیمت خودرو تا پایان سال خبر داده بودند، اما هنوز مردم در خرید خودرو تعلل کرده و امید ارزانی آن را دارند.

زمانی افشار رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو کشور در همین ارتباط با اشاره به اینکه این هفته وضعیت بازار خرید و فروش خودرو در مقایسه با روزهای گذشته تا حدودی از رکود خارج شده است به خبرگزاری تسنیم گفت: به عنوان نمونه برخی از مدل‌ها همانند ۲۰۶ و پژو پارس که خریدو فروش اندکی داشتند این هفته مشتریانی را کسب کرده‌اند.

وی با بیان این نکته که در خودروهای خارجی هم شاهد کاهش قیمت اندکی بوده‌ایم، افزود: ممانعت شرکت‌های خودروساز داخلی از فروش فوری محصولات خود باعث شده تا عرضه و تقاضا در بازار معقول و کاهش قیمت اتفاق نیفتد.

اظهارات این مقام مسوول در اتحادیه فروشندگان در حالی عنوان می‌شود که به اعتقاد فعالان بازار خودرو هم‌اکنون با ممنوعیت واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سیسی به کشور قیمت آنها در بازار کاذب شده است به نحوی که هیچ اطمینانی از قیمت فعلی این خودروها در بازار وجود ندارد. البته در خودروهای پایین‌تر از ۲۵۰۰ سیسی نیز بازار با در نظر گرفتن دلار ۳ هزار تومانی فقط شاهد کاهش ۵ درصدی قیمت آنها بوده است.

به اعتقاد این فروشنده خودرو، خریداران از چند روز گذشته در بازار معاملاتی خودروهای خارجی با زمزمه‌های تغییر پلکانی تعرفه واردات خودرو سعی در خرید خودروی مورد نیاز خود در اسرع وقت دارند.

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...