گزارش مسابقات رالی داکار سال 2014 + هایلایت مسابقه

گزارش مسابقات رالی داکار سال 2014 + هایلایت مسابقه

طبق برنامه ای که داشتیم قرار شد اکثر مسابقات اتومبیل رانی را پوشش خبری و تصویری بدهیم و همچنین فیلم کامل بعضی از مسابقات را برای دانلود قرار بدهیم. اولین مسابقه سال ۲۰۱۴ مسابقات رالی داکار هست. اول یک عذرخواهی بکنیم ، به خاطر یکسری مشکلات بوجود آماده گزارش این مسابقه با تاخیر در سایت منتشر می شود.

مسابقات رالی داکار از سال ۱۹۷۸ شروع شد که اولین مسابقه از کشور فرانسه به سمت داکار در سنگال بود. سپس در سال ۱۹۷۷ تیری سابین در یک مسابقه اتومبیل رانی در قاره آفریقا گم شد. او که به طوری عجیبی از صحراهای آفریقا جان سالم به در برد تصمیم گرفت مسابقات اتومبیل رانی پاریس – داکار را به خاطر زنده ماندش برگزار کند.

رالی داکار
رالی داکار

مسیر مسابقه رالی داکار همیشه از پاریس به سمت داکار بود تا اینکه در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ به خاطر تهدید به حملات تروریستی در شمال آفریقا برگزار نشد تا در سال ۲۰۰۹ دچار تغییر بنیادی شود.کشورهای شیلی و آرژانتین در آمریکای جنوبی و مجارستان و جمهوری چک در اروپا پیشنهاد میزبانی این مسابقات را دادند که در نهایت رالی داکار با خفظ نام سنتی خود به آمریکای جنوبی رفت.

رالی داکار
رالی داکار

مسابقات در ۴ بخش موتور سیکلت،‌ چهارچرخ، اتومبیل و کامیون برگزار می‌شود.در بخش موتور سیکلت و چهارچرخ شرکت‌های هوندا،‌ کی تی ام، یاماها و بی ام و،‌ در قسمت اتومبیل تیم‌های رنو، لندروور،‌ رنج‌روور، مرسدس بنز، فولکس واگن،‌ تویوتا، ‌میتسوبیشی،‌ رولس رویس، سیتروئن، پژو،‌ پورشه، نیسان، بی ام و و هامر و در بخش کامیون، شرکت‌های تاترا، کاماز، هینو، مان، داف، مرسدس بنز، ‌رنو، اسکانیا و ایوکو جزو مدعیان و خودروهای پرقدرت و باسابقه هستند.

رالی داکار
رالی داکار

رالی داکار در سال ۲۰۱۴ از روزاریو آرژانتین با ۵۷۵ وسیله نقلیه شروع و پس از ۱۳ ( ۲۸ دی ماه )  روز در تپه های معروف والپارازیو در شیلی به پایان می‌رسد.حدود ۸۰ درصد شرکت کنندگان در رالی داکار،‌ رانندگان مبتدی و در واقع ماجراجو هستند ولی اسپانسرهایی مثل ردبول در کنار خودروسازان بزرگ جهان با استخدام رانندگان حرفه‌ای به چیزی جز قهرمانی فکر نمی‌کنند.

رالی داکار
رالی داکار
  • Carlos Sainz - Action
  • FRANCISCO-LOPEZ

یک هایلایتی از این مسابقه آماده کردیم که در ادامه می توانید دانلود کنید. نتایج مسابقات تا پایان دور سوم به این صورت است :

بخش ماشین‌ها: نانی روما اسپانیایی از تیم مینی با ثبت زمان ۲ ساعت و ۵۸ دقیقه

بخش کامیون‌ها: آندری کارگینوف روسی از تیم کاماز با ثبت زمان ۳ ساعت و ۲۱ دقیقه

بخش موتورها: خوان باردا اسپانیایی از تیم هوندا با ثبت زمان ۳ ساعت و ۴۷ دقیقه

بخش کوادها (موتور چهارچرخ): رافال سونیک لهستانی از تیم یاماها با ثبت زمان ۴ ساعت و ۵۸ دقیقه

حتما کلیک کنید  دانلود رایگان مستند دریفت "ما خیابون را یک وری میرونیم"
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط4 دیدگاه