سایه شوم مافیای صنعت خودرو بر سر قطعه سازان

سایه شوم مافیای صنعت خودرو بر سر قطعه سازان

استاندار سمنان ضمن انتقاد از سنگینی سایه شوم مافیای خودروسازی در کشور بر حیات شرکت های قطعه ساز، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید فکری به حال از بین بردن مافیای صنعت خودرو در کشور کند.

قطعه سازان
قطعه سازان

به گزارش مهر، محمد وکیلی صبح یکشنبه در نشست با شورای بخش خصوصی استان سمنان در محل استانداری اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید فکری به حال از بین بردن مافیای صنعت خودرو در کشور کند.

وی تصریح کرد: خودرو سازان، قطعه را از تولید کننده تحویل می گیرند ولی بهای آن را با ماه ها تاخیر می پردازند که این امر باعث مشکل اقتصادی و فشار روانی ناشی از مشکلات برای شرکت های قطعه ساز می شود.

استاندار سمنان با اشاره به طلب ۱۶۰ میلیارد ریالی یکی از واحدهای تولید قطعات خودرو در استان طی یک گردش کوتاه مدت به عنوان نمونه گفت: نمی دانیم چه وقت سایه شوم مافیای خودرو سازی کشور به سایه رحمت برای قطعه سازان تبدیل می شود.

وکیلی تنظیم نامه ای از سوی مسئولان اقتصادی استان سمنان برای ارسال به معاون اول رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینه رسیدگی به مطالبات شرکت های قطعه ساز این استان از خودرو سازان بزرگ کشوری را خواستار شد.

وی با بیان اینکه مشکلات واحدهای تولیدی قطعات خودرو در کشور جدی است ادامه داد: با این روند نیروی انسانی شاغل در صنعت تولید قطعات خودرو نیز با مشکل مواجه می شوند.

وی در خاتمه اظهار داشت: امیدواریم با اجرای توافق ژنو بخشی از تحریم های مربوط به قطعات خودرو که باعث بخش عمده ای از مشکلات فعلی صنعت کشور هستند برطرف شود.

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...