بدقولی خودروسازان

بدقولی خودروسازان

خروج خودروهای فرسوده طی نزدیک به دو سال گذشته در حالی با رکود مواجه بوده است که طبق قانون؛ خودروسازان از سال ۸۸ باید حداقل معادل ۳۰ درصد از تولیدات ماهانه خود، گواهی اسقاط به ستاد مدیریت حمل‌و‌نقل و سوخت کشور تحویل می‌دادند.

خودروسازان
خودروسازان

طبق ماده ۶ آیین نامه از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، خودروسازان به خروج خودروهای فرسوده، به میزان حداقل ۳۰ درصد از تولیدات ماهانه شان موظف شده بودند.

این موضوع در تاریخ ۲۰/۳/۱۳۸۸ در کمیسیون موضوع اصل ۱۳۸ قانون اساسی به تصویب رسیده است؛ اما به عقیده کارشناسان بعد از گذشت حدود ۴ سال از زمان تصویب این قانون، خودروسازان از اجرای این مصوبه فاصله بسیار زیادی گرفته‌اند.

به عقیده کارشناسان اگر خودروسازان طی سال‌های گذشته به صورت دقیق به این مصوبه عمل می‌کردند، مطمئنا طرح خروج خودروهای فرسوده هم اکنون در وضعیت بهتری قرار داشت.

به عبارت دیگر با اجرای این مصوبه این امکان وجود داشت که از هر سه دستگاه خودرویی که برای شماره‌گذاری آماده می‌شود، یک دستگاه جایگرین خودروی فرسوده شود؛ اما خودروسازان تاکنون به چه میزان به اجرای این مصوبه پایبند بوده‌اند؟

خودروسازان در حالی بر اساس قانون موظف به خروج خودروهای فرسوده متناسب با تولیدات خود هستند که هر از چندگاهی به دلایل مختلف از شرکت در طرح‌های جایگزینی خودروهای فرسوده طفره می‌روند.

آخرین بار خودروسازان به دلیل مشکلاتی که با گمرک داشتند، طرح خروج خودروهای فرسوده را به حالت تعلیق درآوردند.

بر این اساس هر چند سازمان‌ها و بخش‌های مختلفی در خروج خودروهای فرسوده دخیل هستند؛ اما به عقیده کارشناسان خروج خودروهای فرسوده رسالتی مهم بر عهده خودروسازان است.

حتما کلیک کنید  نقد فیلم سریع و خشن 7
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...