خودروسازان خارجی باید در ایران سرمایه‌گذاری کنند

خودروسازان خارجی باید در ایران سرمایه‌گذاری کنند

مشاور انجمن خودروسازان ایران گفت: در مذاکرات آتی باید خودروسازان خارجی را مجبور به سرمایه‌گذاری در ایران کنیم.

حضور خودروسازان خارجی - فولکس واگن
حضور خودروسازان خارجی – فولکس واگن

داوود میرخانی رشتی اظهار کرد: باید کاری کنیم که منافع و سود خودروسازان خارجی در گرو فعالیت در ایران باشد.

وی با بیان اینکه شرکت رنو به دلیل سرمایه‌گذاری در کشور حتی در شرایط تحریم نیز حاضر به ترک ایران نشد، خاطرنشان کرد: اما پژو به دلیل آن‌که در ایران سرمایه‌گذاری نکرده بود به راحتی فعالیت‌های خود در ایران را متوقف کرد.

مشاور انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: رنو به دلیل آن‌که در کشور سرمایه‌گذاری کرده بود نسبت به انتقال تکنولوژی اقدام کرده و با وصل‌کردن قطعه‌سازان داخلی به قطعه‌سازان خارجی نقش قابل توجهی در ارتقای کیفی قطعه‌سازان داشت.

وی افزود: هم‌اکنون پاشنه آشیل صنعت خودروی کشور قطعه‌سازان هستند که نتوانسته‌اند آن ‌طور که باید و شاید سطح کیفی محصولات خود را ارتقاء دهند به همین دلیل کیفیت خودروهای داخلی افزایش نیافته است.

میرخانی رشتی با بیان این‌که باید به جای ۲۰۰۰ قطعه‌ساز کوچک و بزرگ ۴۰۰ تا ۵۰۰ مجموعه‌ساز بزرگ داشته باشیم، تصریح کرد: وقتی شرکت‌های قطعه‌سازی مجموعه‌ساز شکل بگیرند می‌توانند با سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه برای انتقال تکنولوژی، نوسازی ماشین‌آلات تولید و تربیت نیروی انسانی ماهر اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راه‌های اصلی ارتقای صنایع قطعه‌سازی مشارکت با خودروسازان خارجی است زیرا در آن صورت قطعه‌سازان مجبورند برای باقی ماندن در زنجیره تامین قطعات کیفیت محصولات خود را افزایش دهند.

حتما کلیک کنید  لیبرتی واک و لامبورگینی اوراکان
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...