چرا قیمت خودرو را افزایش و کیفیت آن را کاهش داده‌اید؟

چرا قیمت خودرو را افزایش و کیفیت آن را کاهش داده‌اید؟

به گزارش گروه اقتصادی «خبرگزاری دانشجو» به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، علی ایران‌پور گفت: کمیته خودروی کمیسیون صنایع مجلس باید نظارت کافی بر اتفاقات صنعت خودرو داشته باشد، چرا که تحریم‌ها بیشتر بهانه است و سوأل اینجاست که خودروسازان با وجود این که قیمت تولیدات خود را افزایش داده‌اند، پس چرا کیفیت محصولات خود را کاهش داده‌اند؟

وی با اشاره به اظهارات خودروسازان مبنی کاهش تولید و نبود خودروی کافی برای واگذاری به مردم، تصریح کرد: این در حالی است که در بازار آزاد به اندازه کافی خودرو عرضه می‌شود و پر از خودروست و این تناقض احتمال احتکار را تأیید می‌کند و موضع‌گیری نهایی در این خصوص را باید به نتیجه گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودرو موکول کنیم.

ایران‌پور با توجه به مشکلات صنعت خودرو و همچنین فشار های وارده بر مردم تاکید کرد: البته سهم اظهارنظرهای کارشناسانه و اما و اگرها در تصمیم‌گیری‌های مسئولان در ایجاد وضعیت نامناسب بازار خودرو را نیز نباید فراموش کرد.

نماینده مردم مبارک‌آباد در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کشمکش وزارت صنعت با شورای رقابت نه تنها وضعیت بازار خودرو را سامان نداد بلکه به ابهام بازار دامن زد و در نهایت خودروسازان را به حال خود رها کرد.

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...