اپل سیستم car play خود را در ژنو 2014 معرفی کرد

اپل سیستم car play خود را در ژنو 2014 معرفی کرد

سرانجام اپل به انتظار ها پایان داد و مهمترین محصول مولتی میدیا خود را که برای وسایل نقلیه تعبیه شده است در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۴ معرفی کرد.car play  سیستمی است که تا پیش از این در خودرو ها تحت سیستم عامل ios  به صورت آزمایشی و کانسپت آزمایش شده بو اما اپل با کار بر روی آن و تکاملش توانست آن را به صورت رسمی معرفی کند.

اپل
اپل CarPlay

این سیستم متشکل از یک صفحه نمایش لمسی است که بسیاری از نرم افزارهای ios  را در خود جای داده است.اگرچه سیستم نصب شده بر روی خودرو هیچ پلیر خاصی را برای اجرای برنامه ها ندارد و در عوض از یک سیستم ios  پرتابل استفاده میکند که از آیفون های ۵  و ۵s و ۵c به صورت کامل پشتیبانی میکند و این به این معنا است که car play یک وسیله ی مولتی میدیا است که با استفاده از کابل نوری قابلیت اتصال را دارد.

اپل
اپل CarPlay

 با همه این احوالات باز هم سیستم car play  شگفت آورد است ، چرا که این سیستم توانایی این را دارد که با استفاده از آیفون شما و با کمک سیری دستور گرفتن پیغام های صوتی شما را دریافت میکند و آن ار تبدیل به متن میکند و برای شما اس ام اس میفرستد.همچنین سیستم استریوی خودرو این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید به صورت گفتاری با مخاتبتان تماس برقرار کنید و تماسهایتان را به وسیله  car play پاسخ دهید.

  • screen messages
  • screen music
  • screen phone

بدون شک یکی از مهمترین کارایی های  car play  تمرکز بر روی موزیک است و شما میتوانید آرشیوی از موزیک را بر روی آیفون خود به کار پلی متصل کنید و به وصیله نرم افزار هایی چون iheartradio به اجرای آن بپردازید.

تا به حال خودروهایی نظیر Ferrari, Honda, Hyundai, Jaguar, Mercedes-Benz, Volvo این سامانه را بر روی خودرو های خود سفارش سازی کرده اند و در آینده نه چندان دور باید منتظر اتصال این سامانه بر روی دیگر خودروهای شرکتهای دیگر باشیم.

حتما کلیک کنید  لندروور دیسکاوری کانسپت ویژن در نمایشگاه نیویورک 2014
468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...