خودروی BMW i8 در نمایشگاه ژنو 2014

خودروی BMW i8 در نمایشگاه ژنو 2014

خودروی BMW i8 2014 سرانجام در شو بزرگ ژنو به نمایش در امد.خودروی کانسپت معروف BMW که از نمایشگاه فراکفورت ۲۰۰۹ نامش بر سر زبان هاست این بار با یک موتور دیزلی جدید به همراه همان موتور بنزینی سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ فرانکفورت پا به عرصه ژنو گذاشته است.در حال حاضر BMW i8 از یک موتور ترکیبی هیبریدی بنزینی استفاده میکند.

BMW i8
BMW i8

خودروی BMW i8 دومین مدل از سری خودروهای BMW i-SERIES میباشد.این خودرو به عنوان یک خودروی اسپرت پایه ریزی شده است اما به صورتی آینده نگرانه ندایی از یک نسل انقلابی برای BMW میدهد.این خودرو ۲+۲ صندلی دارد و طراحی آن به طراحی خواندگی نزدیک شده است.در طراحی این خودرو از فیبر کربن مقاوم شده با الیاف پلاستیکی CFRP استفاده شده است که شما در بسیاری از خودروهای اسپرت حال آن را مشاهده میکنید.نهایت وزن این خودرو تنها ۱۴۹۰ کیلو است که بیشتر آن به خاطر تجهیزات هیبریدی آن است.

BMW i8
BMW i8

یکی از ویژگی های کلیدی و اصلی BMW i8 درب های زیبای پروانه ایش هست. دستگیره این درب ها مخفی هستند و تا ارتفاع ۱٫۹۳ باز می شود،یعنی درب ماشین به سقف پارکینگ اصابت نمی کند. BMW i8 اولین خودرویی است که از دو موتور استفاده می کند،یک موتور درون سوز و و یک موتور الکتریکی همچنین BMW i8 به تورشارژر مجهز است. موتور درون سوز BMW i8 یک موتور ۱٫۵ لیتری سه سیلندر است که توانایی تولید ۲۳۱ اسب بخار نیرو و گشتاوری به اندازه ۲۳۶ پوند-فونت است. موتور درون سوز همه قدرت تولیدی را به محور عقب منتقل می کند.

  • bmw-i8-geneva-motor-show-2014-5
  • bmw-i8-geneva-motor-show-2014-4
  • bmw-i8-geneva-motor-show-2014-3
  • bmw-i8-geneva-motor-show-2014-2

اما موتور الکتریکی BMW i8 ، تمام ۱۳۱ اسب بخار نیرو و ۱۸۴ پوند-فوت گشتاور را به محور جلو منتقل می کند. در نتیجه مجموع نیرو های تولید شده ۳۶۲ اسب بخار و گشتاور آن ۴۲۰ پوند-فوت است. شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۴٫۵ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است.

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبط4 دیدگاه