سرنوشت خودرو های وارداتی با افزایش قیمت بنزین

سرنوشت خودرو های وارداتی با افزایش قیمت بنزین

معاون امور گمرکی گمرک با اشاره به اینکه فعلاً در سال ۹۳ تغییری در تعرفه واردات خودرو های بنزین سوز صورت نگرفته است، گفت:اگرقیمت بنزین در اول اردیبهشت ماه به سمت تک نرخی شدن حرکت کند احتمالاً تغییراتی در سیاست گذاری اعمال شود…

افزایش قیمت بنزین
افزایش قیمت بنزین

محمدرضا نادری در رابطه با تعیین تکلیف تعرفه واردات خودرو که قرار بود در روزهای پایانی سال ۹۲ اعلام و به گمرکات ابلاغ شود، اظهار داشت: فعلاً با توجه به پیشنهادات مختلف هیچ تغییری در تعرفه واردات خودرو های بنزین سوز صورت نگرفته است و طبق مصوبه هیأت وزیران ثبت سفارش و ورود کالاهای گروه ۱۰ به‌استثنای خودروهای ۲۵۰۰ سی‌سی به بالا با پرداخت دو برابر سود بازرگانی آزاد است.

وی افزود: البته خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی که پیش از این ثبت سفارش شده بودند با پرداخت دوبرابر سود بازرگانی امکان ترخیص خواهند داشت.

معاون گمرک با اشاره به اینکه به ویژه در مورد گروهای کالایی ۱۰ مأخذ همان پرداخت دوبرابر سود بازرگانی است، اضافه کرد: اگر قرار بر تغییر تصمیمات دولت در واردات این گروه کالایی باشد باید وزارت صنعت آن را به گمرکات ابلاغ کند که هم اکنون بخشنامه جدیدی به گمرک در این رابطه ارسال نشده است.

نادری ضمن بیان این که گمرک کشور دستور العمل نحوه ترخیص کالاها را مطابق با قانون بودجه سال ۹۳ در تاریخ ۲۷ اسفند ماه سال ۹۲ به تمام استان ها ابلاغ کرده است، اظهار داشت: دولت در بخش خودروهای برقی تصمیم به کاهش تعرفه‌ها دارد که گویا این موضوع به تصویب نیز رسیده است اما در مورد خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی به دلیل نقش دستگاه‌های مختلف هر تصمیم جدید باید با بررسی پیشنهادات بخش‌های مربوطه باشد.

به اعتقاد معاون امور گمرکی، اگر قیمت بنزین در اول اردیبهشت ماه به سمت تک نرخی شدن حرکت کند احتمالاً در سیاست گذاری های دولت در خصوص تعرفه واردات خودرو نیز تغییراتی اعمال می شود . البته در این رابطه گمرک نیز پیشنهادات خود را برای بهبود فضای کسب و کار ارائه می‌دهد.

وی به بخشنامه جدید گمرک که فرصت ضمانت نامه بانکی از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش پیدا کرده است، اشاره کرد و گفت: این تصمیم کمک مؤثری را به واحدهای تولیدی برای تأمین مواد اولیه و کالاهای واسطه ای و سرمایه ای و به ویژه جبران نقدینگی آنها خواهد کرد.

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...