دوج ها ، چلنجر و چارجر در نیویورک 2014

دوج ها ، چلنجر و چارجر در نیویورک 2014

تنها پس از چند روز از معرفی دو خودروی جدید دوج یعنی دوج چلنجر و چارجر ۲۰۱۵ اینبار نوبت به این رسید که این کمپانی امریکایی خودروهای خود را در نمایشگاه نیویورک ۲۰۱۴ رونمایی کند تا نمای واقعی تری از این خودرو ها را ببینیم.

دوج چلنجر 2015
دوج چلنجر ۲۰۱۵

 

دوج خودروی چلنجر ۲۰۱۵ خودر را در درو رنگ سبز و ابی در نمایشگاه حاضر کرده بود که این خودرو خیلی بیشتر از ان چیزی که قبلا در عکسها دیده بودیم دلربایی میکرد.

از نظر جلوه های بصری این خودرو تغیرات زیادی نکرده.در جلو این خودرو از چراغهای LED  جدید کارگذاشته شده در جلوپنجره های استفاده شده است.برامدگی ورودی هوا بر روی کاپوت خودور بازطراحی شده است و شکلی جدید را به خود گرفته است.در کل میتوان گفت که دوج چلنجر جدید در طراحی جلو تغیرات زیادی دکرده است اما در پشت از چراغهای جدید و اجزای جدیدتری بهره میبرد که نمایی مدرن تر را به ما میدهد.استفاده از LED های ویژه ای که در پشت به کار رفته است این خودرو را با سایر رقیبان و نسل های قبلی خودش متمایز میکند.

درست همانند دوج شارژر دوج چلنجر نیز در مدل های گوناگون ارائه و عرضه خواهد شد که میتوان از جمله انها به SXT  ، SXT PLUS،R/T،R/T PLUS،R/T SHAKER و نسخه ۶٫۴ لیتری اسکات پک و ۳۹۲ HEMI اشاره کرد.دو چیز هیاجان انگیز دوج چلنجر را میتوان به پک اسکات و مدل SHAKER اختصاص داد. در زیر کاپوت چلنجر ۶٫۴ لیتری اسکات پک یک موتور ۸ سیلندر وجود دارد که میتواند ۴۸۵ اسب بخار توان و ۴۷۵ پوند بر فوت گشتاور را تولید کند.

سیستم انتقال قدرت این خودرو از یک سیستم ۶ سرعته دستی یا ۸ سرعته اتوماتیک بهره خواهد برد.زمانی که از سیستم اتوماتیک استفاده میکنید این خودرو میتواند در نزدیک به ۴ ثانیه از ۰ به ۱۰۰ برسد.در مدل SHAKER   یک موتور ۶٫۴  لیتری یا ۵٫۷ لیتری هشت سیلندر منحصر به فرد تعبیه شده است.درست همانند نسخه پیشین SHAKER  این خودرو نیز از یک سقف و کاپوت و ورودی هوای جدید بهره میبرد.همچنین این خودرو از یک سیستم گرافیکی و تنظیم اهنگ بسیار خوب برهره میبرد که با صندلی های اسپرت و تایر های Eagle F1 یه رویای امریکایی را برای شما رقم خواهد زد.

 • 2015-Dodge-Challenger-6
 • 2015-Dodge-Challenger-7 (1)
 • 2015-dodge-challenger-7
 • 2015-dodge-challenger-8 (1)
 • 2015-dodge-challenger-9
 • 2015-dodge-challenger-2
 • 2015-dodge-challenger-3
 • 2015-dodge-challenger-4 (1)
 • 2015-Dodge-Challenger-5

اما در مورد مدل چارجر همانگونه که پیشتر در معرفی خودرو دیدیم که نسبت به قبل تغیرات زیادی نکرده است و با همان مشخصات امده است در نمایشگاه نیز با همان رنگ قرمز تکراری روز معرفی ظاهر شد تا شاهد چیز جدیدی از چارجر نباشیم.

دوج چارجر 2015
دوج چارجر ۲۰۱۵

 

در زیر کاپوت این عضله خالص امریکایی یعنی دوج Charger 2015 یک موتور حجیم ۵٫۷ لیتری ۸ سیلندر HEMI قرار داده است که میتواند ۳۷۰ اسب بخار و ۳۹۵ پوند بر فوت گشتاور را تولید کند.سیستم انتقال قدرت این خودرو نیز با یک سیستم جدید کنترل گشتاور ۸ سرعته اتوماتیک تجهیز شده است.نوع عملکرد این مدل در مقایسه با دیگر مدل ها هنوز مشخص نشده است اما چیزی که واضح است این مدل از دوج در مقایسه با دیگر مدل های موتور های ۴ سیلندر دارای یک موتور ۸ سیلندر HEMI است که در نسخه های SRT میتواند قدرتی به مراتب بیشتر از چیزی که حال با ان رو به رو هستیم را تولید کند.

همچنین دوج Charger 2015 در یک مدل موتور ۶ سیلندری ۳٫۶ لیتری نیز قابل سفارش خواهد بود که این مدل میتواند ۲۹۲ اسب بخار توان و ۲۶۰ پوند بر فوت گشتاور را تولید کند.اگرچه برای دوج شارژر SXT نسخه ویژه رالی پکیج های ویژه ای در نظر گرفته شده که شامل ورودی های هوا و سیستم جدید اگزوز میشود که میتوان این توان را ۳۰۰ اسی بخار و ۲۶۴ پوند بر فوت گشتاور افزایش دهد.

خودوری Charger 2015 در کابین از یک صفحه لمسی ۸٫۴ اینجی بهره میبرد که میتواند از سیستم ناوبری ۳ بعدی و دانلود نرم افزارها بهره ببرد.

در بیرون از این خودرو چشمان شما به تغیرات شگرف دوج Charger 2015 در جلوی خودرو خیره خواهد شد.جلوی این خودرو دارای یک جلو پنجره سیاه خیره کننده است که چشمان هر بیننده ای را به خود خیره میکند.چراغ های افقی LED  جلو این دوج به اندازه چراغهای LED  عقب ان چشم نواز هستند .در کل میتوان گفت این خودور با حفظ ظاهر کلی همان خودروی نسل قبل است اما کمی خلاقانه تر.

 • 2015-Dodge-Charger-23 (1)
 • 2015-Dodge-Charger-10ی
 • 2015-Dodge-Charger-14
 • 2015-Dodge-Charger-16
 • 2015-Dodge-Charger-22 (1)
 • 2015-Dodge-Charger-1
حتما کلیک کنید  حراج منصوری فیورانو استالونه
468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبط2 دیدگاه