فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو اعلام نشد !

فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو اعلام نشد !

رضا شیوا در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در رابطه با فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو که قرار بود امروز از سوی شورای رقابت اعلام شود، اظهار داشت: غیبت چند عضو شورای رقابت باعث شده تا نتوانیم تصمیم نهایی را در فرمول قیمت‌گذاری خودرو انجام دهیم. بر همین اساس مقرر شده است در اسرع وقت و باحضور تمام اعضاء جلسه فوق‌العاده‌ای برگزار و فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو اعلام شود.

قیمت‌گذاری خودرو

وی با بیان اینکه برخلاف برخی اظهارات، شورای رقابت موافقت افزایش قیمت خودرو نیست، افزود: نکته اساسی این روزهای بازار خودرو وجود یک بازار کاذب در کنار قیمت‌گذاری کارخانه‌هاست که این موضوع باعث شده تا اختلاف قیمت‌های بسیاری در این بازار به وجود آمده و در راستای آن افزایش قیمت خودرو ایجاد شود.

شیوا با اشاره به جلسات اخیر شورای رقابت با خودروسازان، اظهار داشت: خودروسازان متعهد شده‌اند با افزایش عرضه بازار قیمت خودرو را کنترل کنند اما همانطور که اشاره کردم وجود بازار حاشیه خودرو باعث شده تا کنترل عرضه و تقاضا به نحو مناسبی صورت نگیرد و در راستای آن قیمت خودرو با التهاباتی همراه شود.

شیوا با تاکید بر اینکه باید بازار خودرو از چند قیمتی بودن خارج و به سمت رقابتی شدن پیش برود، گفت:سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی نیز در بازار خودرو می‌تواند رقابت را در این حوزه ایجاد و سطح کیفی محصولات را ارتقاء دهد.

رئیس شورای رقابت در ادامه صحبت‌های خود ضمن بیان این که یکی از راه‌حل‌های کوتاه مدت این شورا برای رقابتی شدن بازار خودرو کاهش تعرفه خودروهای پایین ۲۵۰۰ سی‌سی بوده است، گفت: این امر باعث می‌شود تا رقابت لازم در بازار خودرو ایجاد شود اما متاسفانه این راه حل کوتاه‌مدت توسط دولت اجرا نشد.

حتما کلیک کنید  اولین لامبورگینی وننو رودستر عرضه شد

وی با اشاره به اینکه در فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو کیفیت محصولات بیشتر از پیش مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های شورای رقابت در ایجاد رقابت در بازار خودرو بحث جریمه خودروسازان است برهمین اساس اگر تعرفه‌ واردات خودرو افزایش یابد در راستای آن قیمت خودرو در بازار داخلی نیز باید کاهش پیدا کند در غیر این صورت خودروسازان با جریمه روبرو خواهند شد.

شیوا در رابطه با اختلاف آماری خودروسازان در نحوه دریافت ارز مبادله‌ای با آمار بانک مرکزی نیز گفت: میزان ارز دریافتی خودروسازان با اطلاعات بانک مرکزی مغایرت دارد که این موضوع طبیعی است چرا که در ثبت سفارش‌ها چنین اتفاقاتی ایجاد می‌شود. به هر حال مرجع شورای رقابت اطلاعات بانک مرکزی است که بر اساس آن تصمیم‌گیری‌های لازم را انجام خواهد داد.

468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...