اختلاف قیمت خودرو ها در کارخانه و بازار آزاد

اختلاف قیمت خودرو ها در کارخانه و بازار آزاد

به نقل از ایسنا ، بر اساس جدیدترین اظهار نظر رییس شورای رقابت فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو به زودی ابلاغ خواهد شد.

اختلاف قیمت خودرو

ابلاغ فرمول جدید قیمت خودرو با هدف از بین بردن فاصله بین قیمت کارخانه و بازار خودروها در حالی است که هم اکنون وجود تفاوت بین نرخ رسمی و آزاد این محصولات باعث فعال شدن دلالان و واسطه‌ها در این حوزه شده است.

بنا براین هدف شورای رقابت مبارزه با بازارهای حاشیه و واسطه‌گری در حوزه خودرو است و دستورالعمل شورا قیمت خودروهایی که از طریق کارخانه واگذار می‌شوند را تعیین می‌کند اما متاسفانه به دلیل وجود برخی بازارهای کاذب برخی از خودروها نسبت به قیمت کارخانه با فاصله‌ای ۳۰ درصدی در بازار معامله می‌شوند.

به عنوان مثال هم اکنون در حالی که قیمت کارخانه‌ای خودرو تیبا حدود ۲۰ میلیون تومان است این خودرو در بازار آزاد به قیمت حدود ۲۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

سایپا sx 111 نیز در حالی به قیمت ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار آزاد به فروش می‌رسد که قیمت کارخانه این خودرو حدود ۱۸ میلیون تومان است.

در حالی که قیمت تندور ۹۰ E2 در شرکتهای سازنده حدود ۳۶ میلیون تومان است این خودرو در بازار آزاد به قیمت حدود ۴۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

همچنین خودرو رانا در حالی به قیمت حدود ۳۱ میلیون تومان از سوی شرکت سازنده عرضه می‌شود که قیمت این خودرو در بازار حدود ۳۳ میلیون تومان است.

خودرو پژو ۴۰۵ نیز در بازار آزاد به قیمت حدود ۳۰ میلیون تومان و در کارخانه به قیمت حدود ۲۷ میلیون ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

حتما کلیک کنید  نگاهی به کارخانه‌ی لامبورگینی

پژو پارس سال نیز در حالی به قیمت حدود ۳۳ میلیون تومان از سوی شرکت سازنده عرضه می‌شود که قیمت این خودرو در بازار حدود ۳۷ میلیون تومان است.

468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...