افزایش قیمت خودرو تا 6.9 درصد تصویب شد

افزایش قیمت خودرو تا 6.9 درصد تصویب شد

رضا شیوا در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درباره جلسه امروز ( ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ ) شورای رقابت که قرار بود در آن دستورالعمل قیمتگذاری خودرو نهایی و اعلام شود، اظهار داشت: در جلسه امروز دستورالعمل قیمت خودرو با تصویب اعضا نهایی شد.

افزایش قیمت خودرو

وی با بیان اینکه دستورالعمل قیمت خودرو با لحاظ تورم بخشی خودرو و براساس ارز مبادله‌ای تعیین شده است، افزود: این تصمیم با این ملاحظه گرفته شد که با مصوبه دولت قرار است در روزهای آینده ارز مبادله‌ای به خودروسازان ارائه شود.

رئیس شورای رقابت ضمن اشاره به اینکه در فرمول جدید کیفیت تولید خودرو از سوی خودروسازان اهمیت ویژه‌ای دارد، گفت: در فرمول جدید ۲.۵ امتیاز مثبت به خودروسازانی که تولید خودروی مناسب دارند ارائه و ۲.۵ امتیاز منفی برای خودروسازان متخلف در تولید خودروهای بی‌کیفیت لحاظ شده است.

افزایش قیمت خودرو

به گفته شیوا، در فرمول جدید بهره‌وری شرکت‌های خودروسازی نیز مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته و در مجموع با ارائه اعداد و ارقام توسط مرکز ملی رقابت، در دستورالعمل جدید افزایش ۳.۷ درصدی تا ۶.۹ درصدی قیمت خودرو مورد تصویب قرار گرفته است.

وی با بیان این که البته شورای رقابت در افزایش قیمت خودرو ۵ شرط اساسی را برای خودروسازان را در نظر گرفته است اظهار داشت: خودروسازان نخست باید میزان تولید خود را به صورت ماهانه اعلام کنند تا در راستای آن ضمن همفکری با شورای رقابت میزان عرضه خودرو در بازار مدیریت شود.

وی اضافه کرد: به جز الزامات قانونی در نصب آپشن‌ها هیچ الزام دیگری نباید از سوی خودروسازان به مشتریان در نصب آپشن‌ها تحمیل شود.

حتما کلیک کنید  خودرو های 30 الی 40 میلیون تومانی در بازار جهانی

شیوا با اشاره به اینکه در طرح فروش خودروسازان باید به گونه‌ای عمل کنند که رضایت‌مصرف‌کننده به صورت واقعی تامین شود گفت: در بازار خودرو باید حتی‌الامکان حضور واسطه‌گران کاهش پیدا کند.البته باید این نکته را متذکر شوم که هنوز با اعمال افزایش قیمت در برخی خودروها اختلاف قیمت ۱۰ تا ۱۵ درصدی کارخانه و بازار آزاد دیده می‌شود. به نحوی که در بازار آزاد قیمت تعدادی از خودروها پایین تر از کارخانه به مشتریان ارائه می‌شود که در نتیجه بازار واسطه‌گری در حوزه خودرو افزایش پیدا کرده است.

رئیس شورای رقابت با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم مصرف‌کنندگان به صورت مستقیم خودرو را از کارخانه خریداری کنند تصریح کرد: باید بازار خودرو به نحو مناسبی مدیریت شود تا رضایت مصرف‌کننده و تولیدکننده در آن به وجود آید.

وی تصریح کرد: فرمول جدید دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در اولین روز کاری اعلام می‌شود اما خودروسازان نخست باید تعهدات خود را در اجرای ۵ شرط شورای رقابت در افزایش قیمت خودرو اعلام کنند در غیر این صورت افزایش قیمت خودرو کان لم یکن شده و خودروسازان باید محصولات خود را مطابق دستورالعمل قیمت در خرداد ۹۱ به فروش برسانند.

افزایش قیمت خودرو

رضا شیوا در ادامه قیمت برخی انواع خودرو با میزان افزایش آنها را به این شرح اعلام کرد:

پژو ۴۰۵ اس ال ایکس: قمیت جدید ۲۴ میلیون و۹۰۰ هزار تومان با ۶.۹ درصد افزایش.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ : قیمت جدید ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان با ۵.۷۶ درصد افزایش .

پژو ۲۰۶ صندوق دار V8: قیمت جدید ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با ۳.۷درصد افزایش.

حتما کلیک کنید  شرایط جدید فروش محصولات کیاموتورز

رانا: ۳۲ میلیون تومان با ۶.۹ درصد افزایش.

پژو پارس جدید: ۲۹ میلیون تومان با ۶.۱۹ درصد افزایش.

سمند ال ایکس بنزینی: ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان با ۵.۳ درصد افزایش.

پراید ۱۳۱ اس ایکس: ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان با ۴.۸۲ درصد افزایش .

تیبا : ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان با ۵.۹ درصد افزایش.

ام وی ام سه سیلندر: ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان با ۳.۷۹درصد افزایش.

ام وی ام چهار سیلندر: ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با ۳.۴۹ درصد افزایش.

ام وی ام ۵۳۰: ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان با ۴.۵۷ درصد افزایش.

ام وی ام ایکس ۳۳: ۶۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان با ۳.۸۸ درصد افزایش.

ام وی ام ۳۱۵ : ۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان با ۴.۱۳ درصد افزایش.

468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...