تفاوت قیمت پژو ۲۰۶ با فرمول شورای رقابت

تفاوت قیمت پژو ۲۰۶ با فرمول شورای رقابت

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شورای رقابت در جلسه روز چهارشنبه دستورالعمل جدید قیمت خودرو را تصویب کرد که بر مبنای آن ماشین‌های داخلی از ۳.۷ تا ۶.۹ درصد افزایش قیمت داشتند.

قیمت پژو ۲۰۶

شورای رقابت این بار به شکل رسمی مقادیر مد نظر را در فرمول قرار داد و در بسته‌ای قیمت‌های جدید تصویب شده را اعلام کرد.

اما فرمول فعلی در یک نقطه ابهامی بزرگ دارد که آن بحث قیمت خودروی پژو ۲۰۶ است.

در فرمول جدید شورای رقابت قیمت مصرف‌کننده در سال ۹۳ برای پژو ۲۰۶ تیپ ۵ معادل ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و برای پژو ۲۰۶ صندوقدار V8 معادل ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که در حال حاضر قیمت کارخانه چند میلیون بالاتر از نرخ جدید شورای رقابت محاسبه می‌شود؛ به این ترتیب که قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ معادل ۳۴ میلیون و V8 معادل ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

این رقم در بازار آزاد نیز افزایشی چهار میلیون تومانی نسبت به کارخانه پیدا می‌کند.

اما دلیل اصلی این اختلاف قیمت تفاوت دیدگاه خودروسازان با طراحان فرمول اولیه قیمت خودرو در سال پایه است.

رضا شیوا – رییس شورای رقابت – در این باره به ایسنا گفت: خودروساز مدعی است که از ابتدا درباره سال پایه قیمت خودرو با مسئولان وقت شورای رقابت به توافق نرسیده و تفاوت قیمت‌ها به این دلیل است.

به گفته شیوا نمایندگان شرکت‌ خودروسازی مربوط روز شنبه به شورای رقابت خواهند رفت تا نحوه مدیریت این اختلاف قیمت را مشخص کنند ولی تا آن زمان احتمالا همچنان بین قیمت مد نظر شورا و خودروساز تفاوتی چند میلیون تومانی باقی خواهد ماند که در چند ماه گذشته نیز در بازار وجود داشته است.

حتما کلیک کنید  یک آرزوی خودرویی که رنگ باخت
468×60 content ad

درباره نویسنده

@veneno_ir کانال رسمی وب سایت وننو در اپلیکیشن شبکه اجتماعی تلگرام

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...