اینفوگرافیک دوج چارجر هلکت

اینفوگرافیک دوج چارجر هلکت

Hellcat (هلکت) به معنی ساحره ، سحر و جادو می باشد. و انتحاب این کلمه بر روی دوج چارجر (چلنجر) کاری درستی بوده است چون دوج چارجر هلکت به یک پیشرانه جدید هشت سیلندر ۶٫۲ لیتری تورشارژر مجهز شده است که ۷۰۷ اسب بخار نیرو و ۸۸۱ نیوتن متر گشتاور تولید میکند. پس، هیچ سدان تولید انبوهی قادر به تولید همچنین نرویی نیست جزء هلکت که با سحر و جادو پیشرانه خود به چنین نیرویی دست می یابد.

دوج چارجر هلکت

پیشرانه دیوانه کننده هلکت ۶۷ اسب بخار بیشتر از دوج وایپر ، ۱۲۷ اسب بخار بیشتر از شورلت کامارو ZL1 و ۴۵ اسب بخار بیشتر از فرود موستانگ شلبی GT500 قدرت دارد و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن فقط ۳٫۹ ثانیه می باشد و حداکثر سرعتش ۳۲۸ کیلومتر بر ساعت است.

نکته قابل توجه دوج چارجر هلکت قیمت بسیار مناسب آن می باشد. شما تنها با ۶۰ هزار دلار ناقابل می توانید سوار بر یک ماسل کار آمریکایی ۷۰۷ اسب بخاری بشوید. همچنین نسخه شش سیلندر ۳۰۵ اسب بخاری دوج چارجر فقط ۲۷ هزار دلار و نسخه هشت سیلندر ۳۷۵ اسب بخاری آن هم ۳۹ هزار دلار قیمت دارد. با توجه به موتور پرقدرت ۷۰۷ اسب بخاری هلکت این قیمت خیلی مناسب می باشد.

در اینفوگرافیک زیر هم به همین نکته اشاره شده است و جا دارد از جناب ملک پور بابت ارسال اینفوگرافیک تشکر ویژه ایی کنیم.

دوج چارجر هلکت

حتما کلیک کنید  واگذاری ایران خودرو سمنان به بخش خصوصی
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطیک دیدگاه

  • سلام با عرض خسته نباشید میخواستم بگم که دوج که زیر مجموعه یا وابسته جنرال موتورز نیست پس چرا وقتی تو فهرست ها خودروهای امریکایی/جنرال موتورز رو انتخاب میکنیم دوج هم میاد.لازم دونستم بگم .دوج رو جدا کنید از جنرال موتورز .ممنون