داستان یک مجله

داستان یک مجله

در این مطلب قصد داریم تا از داستان یک مجله خودرویی که اتفاقات عجیبی در آن رخ داده برای شما بگوییم.

داستان ما از جایی شروع شد که یکی از اقوام که از علاقه من به اتومبیل اطلاع داشت مجله ای به من داد که مربوط به یکی از معروف ترین و برترین برندهای دنیای اتومبیل سازی بود (و اتفاقا این برند در ایران طرفداران زیادی دارد).

داستان یک مجله
داستان یک مجله

 

عنوان مجله، به نام این خودروساز مزین بود (“Company Name” Magazine) و شماره ای از این مجله که در اختیار من بود متعلق به همین امسال بود والبته قیمتی برای مجله درج نشده بود که به معنای این بود که این مجله احتمالا به مشتریان این شرکت یا افراد خاصی داده می شود. وقت را تلف نکردم و مجله را از وسط باز کردم.

ناگهان به نامی آشنا برخوردم که به اشتباه دراین مجله نوشته شده بود. نام یکی از معروف ترین شرکت های طراحی و خودروسازی ایتالیایی! از این اتفاق متعجب شدم و پیش خود فکر کردم چرا در یکی از عناوین مجله ای با این کیفیت چاپ و طراحی زیبا و مطلوب و از همه مهم تر با عنوانی کاملا رسمی این اشتباه باید صورت بگیرد؟

مجله
مجله

 

در حالی که پیش خود می گفتم که این اشتباه آنچنان اشتباه بزرگی نیست و ممکن است پیش بیاید به صفحات اول مجله رجوع کردم اما متاسفانه آن اشتباه، آغازی بود بر اشتباهات فاجعه وار دیگر…

شروع به خواندن مطلب اول کردم اما در همان ابتدا متوجه ناموزون بودن و عدم نگارش صحیح مطلب شدم. بخش هایی از مطلب به نحوی نوشته شده بود که واقعا قابل فهم و قابل هضم نبود و متاسفانه این اتفاق به همراه تعداد زیادی غلط املایی و علاماتی که نا به جا استفاده شده بودند، در همه مطالب مجله (به جز مطالب انگلیسی) وجود داشت.

متاسفانه مطالب این مجله به گونه ای ترجمه شده اند که با خواندن آنها از خود می پرسید آیا واقعا دست اندکاران این مجله قبل از چاپ نیم نگاهی به مطالب انداخته اند؟

بهتر است توجه شما را به تصاویری که از این مجله تهیه شده جلب کنم تا بهتر متوجه قضیه شوید.

نکته: به دلایل مختلف نام کمپانی و نام صاحب امتیاز و دست اندرکاران مجله پوشیده شده است.

  • 3
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 2

 

در پایان لازم می دانم این نکته را گوشزد کنم که این گونه بی توجهی ها در انتشار چنین مجلاتی و تحت عنوان مجله یک کمپانی معتبر و موفق، موجب تضعیف وجهه این کمپانی ها نزد مشتریان می شود. باشد تا دست اندرکاران این مجله، دقت بیشتری در کار خود به خرج دهند تا شاهد این گونه اتفاقات نباشیم.

نویسنده مقاله: علی اکبر ملک پور

حتما کلیک کنید  تست و بررسی فورد شلبی GT500
468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبط