آیا نسل جدید نیسان GT-R میتواند 784 اسب توان داشته باشد؟

آیا نسل جدید نیسان GT-R میتواند 784 اسب توان داشته باشد؟

این حقیقت بر کسی پوشیده نسیت که نیسان در حال تولید نسل جدید GT-R است و این قضیه با علم به این بوده است که این خودور یک خودروی هیبریدی است.بنا به اخباری که از قبل شنیده ایم این خودرو پلتفورمی شبیه به نسخه کانسپت گران توریسمو خواهد داشت.اما مهم ترین نکته توان نهایی گودزیلا است و همه توان و سرعت گودزیلا را میخواهند نه ظاهر مدرن و جدیدش را.

نیسان GT-R

چیزی که مسلم و واضح هست موتور همان موتور ۳٫۸ لیتری توئین توربوی V6 خواهد بود با این تفاوت که دیگر قرارنیست ۵۵۰ اسب بخار توان را تولید کند و باید چیزی بیشتر از این اعداد و ارقام را در خط تولید خودش قرار بدهد.حال سوال اینجاست چه مقدار بیشتر ؟ پیشبینی ما بر اساس گفته ها و شنیده ها ۶۵۰ اسب بخار توان بود.که این توان از موتور سنتی و ارتقاع یافته گودزیلا گرفته میشود و با ۱۳۴ اسب بخار توان موتور الکتریکی نیز همراه میشود و میتواند گشتاوری معادل ۷۳۷ پوند بر فوت را تولید کند که در نوع خود بی نظیر است.توان نهایی نیسان GT-R 2016 میتواند ۷۸۴ اسب بخار باشد که این رقم نیز وحشتناک است درست شبیه گودزیلا…

کانسپت نیسان GT-R

این توان و گشتاور اضافی نیازمند یک سیستم انتقال قدرت جدید نیز بوده که گیرباکس ۸ سرعته جایگزین مدل ۶ سرعته قدیمی خواهد شد.بعلاوه این توان و گشتاور فوق العاده بالا نیازمند یک سیستم کولینگ اضافی نیز هست که این قضیه نیست به لطف طراحی جدید خودرو حل خواهد شد.

یکی دیگر از نکته های کلیدی  که در مورد این خودرو روی ان فوکوس شده است ترمز ها است.دلیل این توجه نیز این است که ترمز نقش حیاتی ای را در نیسان ایفا میکند و اخیرا کمپانی تجربه خودش را از حرارت تولیدی نیسان GT-R LM نیسمو که در مسابقات  Endurance شرکت کرده منتشر کرده که این نگرانی را به وجود می اورد که ایا نسل جدید با توان بالاتار و گشتاور بیشتر با چه سیستم ترمزی به بازار خواهد امد.

  • nissan-concept-2020-vision-gran-turismo-2
  • nissan-concept-2020-vision-gran-turismo
  • nissan-concept-2020-vision-gran-turismo-side
  • nissan-concept-2020-vision-gran-turismo-rear
حتما کلیک کنید  غول اخر نسل گلف ( معرفی رسمی فولکس Golf R 400 کانسپت)

در مورد طراحی این خودرو باید گفت که این خودرو بر روی پلتفورم نیسان ویژن گران توریسمو ۲۰۲۰ ساخته شده است و نتیجه کار چیزی میشود که کاملا با ان چیزی که سالها به ان گودزیلا میگفتیم تفاوت خواهد داشت.

در مورد تاریخ ورود این خودرو باید گفت که هنوز هیچ چیز مشخص نیست اما حدسیات حاکی از این است که این خودرو در سال اینده و موتورشو توکیوبه صورت کانسپت رونمیایی خواهد شد.اما به نظر میرسد تا سال ۲۰۱۸ برای دیدن این خودرو در خیابان ها باید صبر کنیم.

468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...