پایانی بر یک فصل هیجان انگیز از مسابقات اتومبیلرانی DTM

پایانی بر یک فصل هیجان انگیز از مسابقات اتومبیلرانی DTM

سرانجام فصل ۲۰۱۴ مسابقات اتومبیلرانی DTM با همه ی فراز و نشیب هایش به پایان رسید.فصلی که بیشتر لحظه هایش در تسخیر آماتورهایی بود که داشتند حرفه ای میشدند و در این بین Marco Wittmann توانست عنوان قهرمانی را نخستین بار به دست بیاورد. مارکو همان کسی است که اول فصل خبر اولین پیروزی اش در DTM را قلم زدیم.حال با یک قهرمان جدید رو به رو هستیم…

مسابقات اتومبیلرانی DTM

حال باید دید آیا مارکو راننده خوبی بوده یا خودروهای BMW یا اینکه تیم RGM فوق العاده عمل کرده است؟

در جواب این سوال باید گفت که شاید اینگونه باشد اما به هر صورت هم تیمی مارکو هفتم شده است و جلو تر از نفر دوم های بقیه تیم ها است اما این دلیل نمیشود که BMW و RGM نمایش خوبی داشته اند و باید این موفقیت را به پای خود جوان ۲۴ ساله دوسلدورفی نوشت که سال دوم حضور خود در DTM را تجربه میکرد و توانست موجبات قهرمانی تیمش را نیز فراهم کند.

  • MARCO WITTMANN
  • MATTIAS EKSTRöM
  • MIKE ROCKENFELLER

مارکو توانست در این مسابقات با کسب ۱۵۶ امتیاز و ۵۰ امتیاز بالاتر از ماتیاس اکستروم افسانه ای در رده نخست قرار گیرد.

مارکو در این فصل ۴ بار بر سکوی اول و یک بار دوم شد ، یک بار هم از دور مسابقات کنار رفت.نزدیکترین رقیب مارکو را میتوان ماتیاس اکستروم دانست که قبلا دو بار فاتح DTM شده و چندین عنوان دومی و سومی دیگر در کارنامه اش دارد.

مسابقات اتومبیلرانی DTM

در واقع اکستروم تا نورنبرگ اصلا وضعیت خوبی نداشت و تنها ۵۰ امتیاز کسب کرده بود همچنین در اسپیلبرگ لهستان هم تنها ۶ امتیاز گرفته بود و این یعنی یک نتیجه خیلی بد برای یک راننده بزرگ و بسیار شرم آور اما دورهای پایانی نشان داد که رانندگان بزرگ مردان لحظات بزرگ هستند و در دو مسابقه پایانی با کسب امتیازات کامل توانست خودش را بالاتر از قهرمان سال قبل یعنی راکنفلر قرار دهد و بر سکوی دوم قرار بگیرد.

مسابقات اتومبیلرانی DTM

راکنفلر با سه عنوان دومی رکورد دار این زمینه بود اما به عملکرد ضعیفش در سه مسابقه ای که موفق به کسب امتیاز نشده بود نتوانست عنوانی بهتر از سومی را داشته باشد.البته دومی اکستروم و سومی راکنفلر در پایان موجبات قهرمانی کارخانه جات آئودی را این دوره فراهم کرد.

  • #23 Marco Wittmann (D, BMW Team RMG, BMW M4 DTM)
  • #3 Augusto Farfus (BR), BMW Team RBM, BMW M4 DTM)
  • #23 Marco Wittmann (D, BMW Team RMG, BMW M4 DTM)

مقام های چهارم و پنجم نیز به جوانان شایسته تیمهای مرسدس و آئودی رسید تا این فصل برای تازه وارد ها فصلی بی نظیر باشد.در زیر خلاصه از جداول رده بندی رانندگان ،تیم ها و کارخانه جات را میبینید…

نتایج مسابقات اتومبیلرانی DTM

وبسایت وننو برای اولین بار در بین سایت های ایرانی فیلم مسابقات اتومبیلرانی DTM را برای علاقمندان به این رشته ورزشی جذاب و دیدنی به طور کامل با کیفیت عالی ۷۲۰p بصورت رایگان برای دانلود گذاشت. حجم کامل این ۱۰ مسابقه ۲۱ گیگ شده است که میتوانید از اینجا دانلود کنید.

[info]توجه مهم: لینک های دانلود تا قبل از شروع شدن فصل جدید حذف نخواهند شد…[/info]

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبط3 دیدگاه