جنگ بین پورشه 918 و مکلارن P1

جنگ بین پورشه 918 و مکلارن P1

جند روز پیش کلیپی با عنوان هنرنمایی مکلارن P1 و پورشه ۹۱۸ در سایت منتشر کردیم حال کلیپ دیگری از این هایپرکار ها از مجله evo منتشر شده است که این دو هایپرکار را با هم مقایسه میکنند…

مکلارن P1 و پورشه 918
پورشه ۹۱۸ اسپایدر همراه با بسته Weissach :

در زیر کاپوت پورشه ۹۱۸ اسپایدر از یک موتور میانی ۴٫۶ لیتری ۸ سیلندر ۶۰۸ اسب بخاری استفاده شده است که بیشترین توان را در بین موتورهای پورش دارا است.این موتور ۸ سیلندر به کمک دو متور الکتریکی مکمل محور های ۹۱۸ اسپایدر را به حرکت در می آورد.موتور های الکتریکی با تولید توان کافی توان نهایی خودرو را به ۸۸۷ اسب بخار میرسانند.و در نهایت سیستم انتقال قدرت ۷ سرعته PDK پورش این هیولای آلمانی را به حرکت در می آورد.

پورشه 918 اسپایدر

این خودرو ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را تنها در ۲٫۶ ثانیه طی میکند که ۲/ ثانیه از نسخه استاندارد سریعتر است.همچنین ۰ تا ۲۰۰ را ۷٫۲ ثانیه طول میکشد که این هم ۵/ ثانیه از نسخه استاندارد سریعتر است. و در نهایت تنها ۱۹٫۹ ثانیه طول میکشد که این خودرو به ۳۰۰ کیلوتر بر ساعت برسد که این نیز ۲٫۱ ثانیه از نسخه عادی بهتر است.این خودرو توانسته زمان ۶:۵۷ را در پیست نورنبرگ از خود بر جای بگذارد.

مکلارن P1 :

پیشرانه مکلارن P1 مجهز به یک موتور ترکیبی است که میتواند ، توان کلی معادل ۹۰۳ اسب بخار را تولید کند.این خودرو از یک موتور V8 بنزینی و یک موتور الکتریکی فوق سبک بهره میبرد.علاوه بر توان این دو موتور این خودرو برای شتاب هر چه بیشتر از یک سیستم توربو نیز استفاده میکند.نتیجه همه این تجهیزات این خودروی دست ساز این است که تنها در ۲٫۸ ثانیه میتواند به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و ۲۰۰ کیلومتر را در کمتر از ۶٫۸ ثانیه طی کند. و در کمتر از ۱۶٫۵ ثانیه به ۳۰۰ کیلومتر برسد که این آمار در نوع خود شگفت انگیز است.این آمار ۵٫۵ ثانیه سریعتر از مکلاره F1 افسانه ای است.سرعت این خودرو نیز به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

حتما کلیک کنید  مکلارن 570-VX ساخته ی Vorsteinerدر نمایشگاه SEMA 2016 به نمایش درآمد

مکلارن P1

بنظر شما کدام یک جنگ هایپرکارها را برنده میشود؟ P1 یا ۹۱۸

468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط