بی بی سی جرمی کلارکسون را از تاپ گیر اخراج کرد

بی بی سی جرمی کلارکسون را از تاپ گیر اخراج کرد

وننو  پس از در گیری جرمی کلارکسون با تهییه کننده ی برنامه تاپ گیر،بی‌بی‌سی همکاری با او را به حالت تعلیق درآورده بود تا به بررسی علت حادثه بپردازد،و  سپس  سه قسمت آخر برنامه فصل ۲۲ نیز پخش نشد.اما در این بین نیز افراد زیادی با راه انداختن تبلیغات فراوان ، جمع امضای میلیونی تمام تلاش خود را برای باز گرداندن کلارکسن انجام دادند ولی با تمام این اتفاقات بی بی سی جرمی کلارکسن را اخراج کرد.

  • Jeremy Clarkson

در ادامه به نقل از بی بی سی فارسی بیانه ای رسمی اخراج وی را مطالعه نمایید:

تونی هال، مدیرکل بی‌بی‌سی اعلام کرد که قرارداد جرمی کلارکسون، مجری اصلی برنامه تلویزیونی تخت‌گاز (تاپ‌گیر) تمدید نخواهد شد. کلارکسون دو هفته پیش به اتهام ضرب و شتم یکی از تهیه‌کنندگان برنامه تخت‌گاز از کار تعلیق شده بود.

آقای هال گفت که اتخاذ این تصمیم کار آسانی نبوده، اما جرمی کلارکسون از خط قرمزی عبور کرده که قابل گذشت نیست.

مشاجره منجر به حمله فیزیکی آقای کلارکسون به اوشن تایمون، تهیه کننده تخت‌گاز، روز چهارم مارس در هتلی در یورکشایر در شمال انگلستان و ظاهرا بر سر این مسئله آغاز شد که غذای گرم برای گروه تهیه نشده بود.

  • 150319-top-gear-live-gal_0

تحقیقات داخلی بی‌بی‌سی نشان می دهد که آقای کلارکسون حملات لفظی مفصل و طولانی به آقای تایمون داشته و به مدت سی ثانیه او را مورد ضرب و جرح قرار داده تا حاضران جلوی او را گرفته اند.

حملات لفظی آقای کلارکسون که شامل تهدید به اخراج آقای تایمون بوده، در جریان حمله فیزیکی و پس از آن ادامه داشته است.

آقای تایمون پس از این حمله “بهت زده” و “پریشان” بوده و خونریزی داشته و برای معاینه به بخش اورژانس بیمارستان منتقل شده است.

آقای کلارکسون در روزهای پس از این واقعه در چند مورد از طریق ایمیل، پیامک تلفنی و همچنین به شکل حضوری از آقای تایمون عذرخواهی کرده است.

آقای تایمون پس از حمله روز چهارم مارس شکایت رسمی علیه آقای کلارکسون مطرح نکرده و خود آقای کلارکسون چند روز بعد موضوع را رسما به مدیران بی‌بی‌سی گزارش داده است.

تونی هال، مدیرکل بی‌بی‌سی امروز از نقش مهمی که آقای کلارکسون در موفقیت کم نظیر برنامه تخت‌گاز داشته تجلیل کرد و استعداد او را ستود.

او برای آقای کلارکسون آرزوی موفقیت کرد.

مدیرکل بی‌بی‌سی گفت که این سازمان تولید برنامه تخت‌گاز را ادامه خواهد داد، اما هنوز روشن نیست که آیا جیمز می و ریچارد هموند، دو مجری دیگر برنامه در برنامه های جدید حضور خواهند داشت یا نه.

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

نویسنده وب سایت وننو ID Telegram:@H_javad

مطالب مرتبط9 دیدگاه

  • با سلام من با نظر امیررضا موافقم جرمی مجری خیلی خوبی بود اگه انتقادی از ماشینی میکرد جوری عنوان میکرد که این نظرخودشه و ازطرف کس دیگه ای نمیگفت انتقادشو,لا اقل من که منظورشو خوب متوجه میشدم وباید اینم دونست که سلیقه ها ی آدما تو انتخاب خودروی خوب با توجه به اینکه دلایل انتخواب هم نسبت به مشخصات خودروی مورد نظر متفاوته,نًظرهای مختلفی وجود داره پس به نظرمن نمیشه اینو به جرمی عیب گرفت اون چندین ساله تو همچین برنامه ای با خودروهای مختلف سواری و اونارو تست کرده پس باید حق داد با حساسیت زیادی نظربده , درمورد این اتفاق هم بازما که داخل ماجرا نبودیم شاید ناراحتیش از جای دیگه ای بوده که غذای سردو بهانه کرده و بعدشم همونطورکه گفته شده عذرخواهی کرده که این یعنی اشتباهشو پذیرفته و ناراحت شده بوده
  • سلام و خسته نباشید. تجربیات و فن بیان جرمی ستودنی بوده و هست و کماکان محبوب ترین مجری تلویزیونی اروپا ست, برای بازگشتش بالغ بر ۱.۵ میلیون میلیون امضا جمع شد اما چه فایده دیگه تموم شد همه چیز. باید بگم که جیمز می و ریچارد هموند هم در صفحه تویتر خودشون اعلام کردند که بدون او به اجرای برنامه تخت گاز ادامه نمیدند. بنابراین تخت گاز دیگه ای وجود نخواهد داشت.
  • من هم خوشحال شدم هم ناراحت خوشحالیم بیشتر بخاطر این هست که جرمی خیلی از حرفهاش در مورد ماشین غیر واقعی بود و چرندیات زیادی می گفت ناراحتیم هم بخاطر این هست که چون عادت کرده بودیم جرمی در تاپ گیر ببینیم الان یکدفعه میخواد بره ، شاید جذابیت برنامه از بین بره البته هنوز هیچی معلوم نیست کی میخواد جایگزین جرمی بشود...
    • اقا مجید از شما انتظار نداشتم گه دیگه این حرفو بزنین جرمی یه ماشین باز واقعیه و قرار نیست یه ماشین باز واقعی از همه ی ماشینای دنیا خوشش بیادو فقط هرچی که مثل این مجله ها مینیویسن فقط از ماشین خوب دم بزنه مثلا جرمی از Porcshe اصلا خوشش نمیومد منم اگه راستشو بخوای فن پورشه نیستمو اصلا باهاش حال نمیکنم در حالی که پورشه واقعا انجینیرینگ فوقلعاده ای داره جرمی ادم فوقلعاده ای بود حتی دوبلور فارسی جرمی که اسمش دقیقا یادم نیست تو مصاحبه ای که بی بی سی باهاش کرد گفت من موقعی که جرمیو دیدم اصلا انتظارشو نداشتم که همچین ادم عزیزی باشه..در کل اگه هم Top Gearادامه داشته باشه عمرا اگه فنای قبلشو مثل خودم داشته باشه البته من باور دارم که حرکت جرمی زشتو زننده بوده با تهییه کننده ولی به حر حال دیدین که چند با ازش معذرت خواهیم کرده...