درگ بوگاتی ویرون و فراری لافراری

درگ بوگاتی ویرون و فراری لافراری

شاید تا کنون با خود تصور می‌کردید شرکتی همچون بوگاتی که با سوپراسپرت معروف خود یعنی ویرون رکوردهای بسیاری را شکست. از اصالت هیچ بویی نبرده است البته به شما حق می‌دهیم زیرا بسیاری از شرکت‌های کنونی که خودروهای سوپراسپرت خاصی را طراحی و تولید می‌کنند (نظیر کونیگ سگ، پاگانی یا SSC) سابقه فعالیتی بیش از ٢٠ تا ٢۵ سال ندارند. اما باید بگوییم که…

رامبرانت بوگاتی

شرکت بوگاتی در سال ١٩٠٩ میلادی یعتی بیش از یک قرن گذشته در شهر ملشیم توسط اقای اتوره بوگاتی و پسر بزرگش ژان تاسیس شد. در آن زمان این شهر قسمتی از کشور آلمان بود اما پس از جنگ جهانی به بخشی از کشور فرانسه تبدیل شد. بوگاتی از‌‌ همان ابتدا در سر رویای تولید خودروهای خاص و سریع را می‌پروراند و در‌‌ همان سال‌ها نیز توانست مقام‌ها و افتخارات خوبی را کسب کند. اما بدلیل جنگ جهانی و مرگ پسر ارشد آقای اتوره یعنی ژان در سال ١٩٣٩ این شرکت با مشکلات زیادی مواجه شد. سرانجام ر سال ١٩٩٨ بوگاتی توسط شرکت فولکس واگن خریداری شد و جانی تازه گرفت. در‌‌ همان سال بود که به کمک طراحان ایتالیایی خودروی اسطوره‌ای بوگاتی یعنی ویرون در نمایشگاه ژنو رونمایی شد.

رامبرانت بوگاتی

بوگاتی در نمایشگاه ژنو ٢٠١۴ بوگاتی ویرون ویتس Rembrandt Bugatti رامبرانت بوگاتی معرفی کرد، که این مدل فقط برای ادای احترام به یک شخص ساخته شد. رامبرانت بوگاتی که بود؟

رامبرانت دومین پسر خانوادهٔ بوگاتی و یکی از بزرگ‌ترین مجسمه سازان قرن بیستم میلادی بود که در زمان خود توانست به شهرت زیادی دست پیدا کند. تخصص اصلی او ساخت مجسمه‌های برنزی از حیوانات بود. در جنگ جهانی اول تمامی حیوانات در یکی از باغ وحش‌های بزرگ پاریس را کشتند و این عمل وحشیانه رامبرانت بوگاتی را بسیار تحت تاثیر قرار داده بود. پس از افسردگی در سال ١٩١۶ و در حالی که تنها ٣١ سال داشت خودکشی کرد.

حتما کلیک کنید  صدای بهترین سوپراسپرت های موناکو فرانسه

هم اکنون آثار متعددی از کارهای او در حراجی‌های مختلف با قیمت‌های سرسام آور میلیون دلاری خرید و فروش می‌شوند اما ماندگار‌ترین اثری که از رامبرانت باقی ماند، مجسمه برنزی فیل رقصان بود. اثری که به سفارش برادر بزرگ‌تر او ساخته و برای اولین بار در جلوی کاپوت خودروی ۴۱Type رویال نصب شد.

 • bugatti veyron rembrandt (2)
 • bugatti veyron rembrandt
 • bugatti veyron rembrandt (14)
 • bugatti veyron rembrandt (13)
 • bugatti veyron rembrandt (12)
 • bugatti veyron rembrandt (11)
 • bugatti veyron rembrandt (10)
 • bugatti veyron rembrandt (9)
 • bugatti veyron rembrandt (7)
 • bugatti veyron rembrandt (6)
 • bugatti veyron rembrandt (5)
 • bugatti veyron rembrandt (4)
 • bugatti veyron rembrandt (3)

۴۱Type رویال یکی از بهترین خودروهای شرکت بوگاتی بود که برای رقابت با شرکت انگلیسی رولزرویس تولید شد. دلیل اصلی سفارش اقای اتوره مبنی بر ساخت مجسمهٔ برنزی فیل ایستاده به رامبرانت نیز رقابت او با فرشتهٔ بالدار رولزرویس بود. قرار بود ٢۵ دستگاه از این خودرو تولید شود اما رکود اقتصادی به وجود آمده پس از جنگ جهانی، بوگاتی را به ساخت تنها ۶ دستگاه از آن وادار کرد. نکتهٔ جالب این است که پس از ٧۶ سال هنوز هم‌‌ همان شش دستگاه وجود دارد که یکی از آنان ماشین شخصی خود اقای اتوره بود. اخیرا یکی از این خودرو‌ها با قیمتی معادل ٢٠ میلیون دلار! در یک حراجی فروخته شد.

در کلیپ زیر شاهد درگ بوگاتی ویرون با فراری لافراری هستیم. قبلا هم درگی از این دو غول ماشینی در سایت گذاشته بودم (اینجا) اما این درگ در سال ۲۰۱۵ صورت گرفته و تصویربرداری آن بهتر است…

درگ بوگاتی و لافراری

بوگاتی ویرون از یک پیشرانه W16 8-Liter نیرون میگیرد که قدرت آن ۱۰۰۱ اسب بخار در دور موتور ۶۰۰۰rpm و ۱۲۵۰ نیوتن متر گشتاور در دور موتور ۲۲۰۰rpm-5500rpm می باشد.اما لافراری مجهز به دو موتور یکی از نوع بنزین سوز و دیگری از نوع الکتریکی میباشد و در مجموع ۹۶۳ اسب بخار نیرو و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید میکند.

حتما کلیک کنید  سباستین وتل فاتح رقابت هیجان انگیز مجارستان شد

لافراری صفر تا صد ، صفر تا ۲۰۰ و صفر تا ۳۰۰ را به ترتیب در مدت زمان ۳ ، ۷ و ۱۵ ثانیه طی میکند و بوگاتی ویرون در شتاب اولیه بهتر از لافراری عمل میکند. ویرون صفر تا صد را در ۲.۵ ثانیه و صفر تا ۲۰۰ و صفر تا ۳۰۰ را در ۷.۳ و ۱۶.۷ ثانیه طی میکند.

468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط4 دیدگاه