مقایسه و بررسی مکلارن P1 و پورشه 918 اسپایدر

مقایسه و بررسی مکلارن P1 و پورشه 918 اسپایدر

مجله موتورترند دو هایپرکار از اروپا را در پیست لاگونا سکا مزدا در خاک ایالت متحده آمریکا مقایسه و بررسی کرد. پورشه 918 اسپایدر در این پیست معروف توانست با کمک لاستیک میشلن Pilot Super Cup 2 یک دور کامل را در مدت زمان 1:29.89 طی کند.

مکلارن P1 و پورشه 918 اسپایدر

در این مقایسه مکلارن P1 و پورشه 918 اسپایدر هشت دور در پیست لاگونا به رقابت پرداختند که یک دور آن گرم کردن لاستیک ها بود ، دور دوم تست و آشنایی با پیست بود ، دور سوم رکورد گیری ، دور چهارم تلاش مجدد و همینطور ادامه داشت تا دور هشتم که دور آخر بود. مکلارن P1 با لاستیک های Pirelli P Zero Trofeo R به میدان رقابت آمده بود. برای اطلاع از نتیجه رقابت بین هایپرکارها فیلم مسابقه را در ادامه باید دانلود کنید.

جهت یادآوری، مکلارن P1 مجهز به دو پیشرانه یک بنزینی و یک الکتریکی می باشد. پیشرانه بنزینی آن از نوع V8 با حجم 3.8 لیتر توئین توربوشارژ می باشد که توان خروجی آن در مجموع یعنی همراه با توان خروجی پیشرانه برقی 903 اسب بخار می باشد تا بتواند صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را زیر 3 ثانیه ، صفر تا 200 کیلومتر بر ساعت را زیر 7 ثانیه و صفر تا 300 کیلومتر بر ساعت را زیر 17 ثانیه طی کند.

مکلارن P1 و پورشه 918 اسپایدر

اما در زیر کاپوت پورشه ۹۱۸ اسپایدر از یک موتور میانی ۴.۶ لیتری ۸ سیلندر ۶۰۸ اسب بخاری استفاده شده است که بیشترین توان را در بین موتورهای پورش دارا است.این موتور ۸ سیلندر به کمک دو متور الکتریکی مکمل محور های ۹۱۸ اسپایدر را به حرکت در می آورد.موتور های الکتریکی با تولید توان کافی توان نهایی خودرو را به ۸۸۷ اسب بخار میرسانند.و در نهایت سیستم انتقال قدرت ۷ سرعته PDK پورش این هیولای آلمانی را به حرکت در می آورد. این خودرو ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را تنها در ۲.۶ ثانیه طی میکند که ۲/ ثانیه از نسخه استاندارد سریعتر است.همچنین ۰ تا ۲۰۰ را ۷.۲ ثانیه طول میکشد که این هم ۵/ ثانیه از نسخه استاندارد سریعتر است. و در نهایت تنها ۱۹.۹ ثانیه طول میکشد که این خودرو به ۳۰۰ کیلوتر بر ساعت برسد که این نیز ۲.۱ ثانیه از نسخه عادی بهتر است.این خودرو توانسته زمان ۶:۵۷ را در پیست نورنبرگ از خود بر جای بگذارد.

حتما کلیک کنید  مرسدس بنز SL550 تیونینگ Vossen

توجه: کیفیت 480p بدلیل مشکلات ناهماهنگی صدای کلیپ گذاشته نمیشود بجای آن کیفیت 360p را جهت دانلود میگذاریم…

468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط2 دیدگاه