آلفا رومئو جولیا 2016

آلفا رومئو جولیا 2016

آلفا رومئو جولیا به عنوان برترین خودرو اسپورت طرح افسانه ای Quadrifoglio badge در شهر ارس در نزدیکی میلان و در موزه آلفا رومئو طی همایشی بین المللی معرفی شد.

این یک اتفاق ویژه در تاریخ جشنواره های آلفا رومئو در بیش از یک قرن تاریخش بوده است،در واقع هدف از جشن گرفتن ١٠۵ سالگی آلفا یک هدف است که دیگر کمپانی های بزرگ برای به رخ کشیذن و به اشتراک گذاشتن دستاوردهای گذشته خود در صنعت و پیروزی های خود در مسابقات برگزار میکنند.

آلفا رومئو جولیا

آلفا ALFA مخفف نام ‘Anonima Lombarda Fabbrica Automobili’ است که به فارسی میشود کمپانی اتومبیل سازی لمباردا سهامی عام، در ٢۴ ژوئن ١٩١٠ تاسیس شد و امروزه در ٢۴ ژوئن ٢٠١۵ برگ جدیدی از تاریخ خود را با سوپرایز ویژه اش آلفا رومئو جولیا یکی از درخشان ترین طرح های آینده و متعالی ترین طرح های خودرو سازی ورق میزند.

برای برگزاری چنین جشنی هیچ مکان بهتری جز موزه تاریخی آلفا در آرس نبود و میتوان گفت دست اندرکاران بهترین گزینه ممکن را انتخاب کردند.پس از این معرفی درهای موزه بسته خواهد شد و روز ٣٠ ژوئن برای رونمایی عمومی این خودرو بازگشایی میشود. تهسیلات نسبتا زیادی برای بازسازی یکی از خلاقانه ترین طرح های آلفا پرداخت شده است.این سری از خودرو ها برگ جدیدی از تاریخ خودرو سازی را رقم زده اند و امروز با این خودروی جادویی افتخاری جدید را برای طراحان جوان آلفا رقم زده است.

آلفا رومئو جولیا

این خودرو ساخته گروه کثیری از مهندسان مکانیک و طراحان و ایده پردازان آمریکایی هست که با نوآوری های خود منجر به ساخت خودرویی با ایده های خلاقانه مکانیکی و طراحی شده است.

حتما کلیک کنید  شاهکار هیبریدی کویئینگ زگ،رگرا

لوگوی جدید

در طراحی لوگوی جدید خودرو سعی شده نه تنها با در نظر گرفتن تاریخچه این و احترام به گذشته بلکه با رویکردی آینده نگرانه المان های ان در نظر گرفته شده است.این خودرو با ترکیبی از المان های سنتی سعی بر این داشته تا اصالت خود را حفظ کرده و در عین حال در قالب یک طرح بدون نقص جهانی و با خصوصیات یک خودروی مدرن پا به عرصه رقابت بگزارد.

آلفا رومئو جولیا

پنج شاخص عملکرد برای ایتالیایی ها:

پنج شاخصی که ایتالیایی ها را در زمینه خودرو سازی خاص میکنند در این خودرو نیز به کار رفته است، از این پنج شاخص شامل: ۱- طراحی ایتالیایی ۲- چاشنی هنر ۳- موتورهای خلاقانه ۴- توزیع وزن ۵۰/۵۰ و در نهایت راه حل های فنی منحصر به فرد برای رسیدن به بهترین نسبت وزن به قدرت موتور میشود که جولیا را بیش از بیش خاص و منحصر به فرد میکند.

آلفا رومئو جولیا

زمانی که به آلفا رومئو جولیا وارد میشوید حسی از ورود به یک جعبه جادویی به شما میده ، جعبه ای که همه عناصر هیجان را برای شما فراهم میکند.یک سیستم فرمان بسیار خوب با دقت و فرامنبری عالی و یک موتور با المان های ایتالیایی که میتواند محور عقب یا ۴ چرخ گردان باشد میتواند یک تجربه رانندگی بی نظیر را برای شما فراهم کند. در ادامه پنج المان اصلی و شاخص های ویژه جولیا را برای شما شرح خواهیم داد.

۱- طراحی ایتالیایی :

زیبایی و سرعت دو عنصری هستند که ماشین های ایتالیایی همواره از آن برخوردار بوده اند و الفای جدید نیز از این قائده مستثنی نبوده و سه خصوصیت بارز طراحی ایتالیایی یعنی تناسب ویژه ، سادگی و کیفیت سطح بسیار بالا در ساخت بدنه و قطعات را دارا میباشد.

حتما کلیک کنید  اینفوگرافیک اولین اتومبیل دنیا

آلفا رومئو جولیا

تناسب در طراحی این خودرو بر میگردد به رعایت ۵۰/۵۰ تعادلی نسبیت چرخ های عقب که به این منظور کمپانی ایتالیایی موتور خودرو را در بین دو محور قرار داده است تا تناسب به خوبی رعایت شود.شاسی آلفا رومئو جولیا نسبتا کوتاه است و دارای کاپوت بلندی است که به همراه کناره های بسیار زیبای کاپوت و بال عقب عضلانی توانسته تعادل خوبی را در طراحی ایجاد کند.فاصله ما بین دو محور سخاوتمندانه قرار گرفته است و این خودرو را یک خودروی راحت و خانوادگی عریض جلوه میدهد.وجود انحناهای کناری خودرو میتوانند نوید بخش این باشند که این خودرو نیز همانند جولیتا میتواند از شتاب و تیزپایی خوبی برخوردار باشد.

آلفا رومئو جولیا

عنصر دیگر مهم در طراحی این خودرو سادگی است. سادگی در عین پیچیدگی در صنعت طراحی چیزی است که آلفا با دو خط شانه متافوت و سالها در جا زدن در طراحی اینبار با الهام خودروی افسانه ای خود یعنی trefoil توانسته زبانی تازه از طراحی را به دنیای خودروسازی بفهماند.

  • Alfa Romeo Giulia 2016 (6)
  • Alfa Romeo Giulia 2016 (8)
  • Alfa Romeo Giulia 2016 (9)

و اما عنصر سوم یعنی کیفت سطح بالاست که این خودرو را بیش از بیش از نظر هارمونی بالای در پرداخت سطوح غنی کرده است.شکل کلی این خودرو ما را به یاد گربه های وحشی در حال حمله می اندازد .در طراحی داخلی خودرو همه چیز پرفکت هست و المان هایی نظیر فرمان کوچک و کلید های کنترلی به گونه ای طراحی شده اند تا سیستم هندلینگ به خوبی با راننده اداپته شود. قسمت جایگاه قرار گرفتن راننده به صورت یک تونل مورب است ، داشبورد به صورتی کاملا هوشمند برای استفاده و دسترسی فوق العاده به ابزار لمسی توسط راننده تعبیه شده است و ظاهری هماهنگ و تمیز با سایر المان های طراحی داخلی خودرو دارد.در نهایت باید گفت ترکیب فیبر کربن چوب و پارچه توانسته یک هارمونی شگفت انگیز را برای راننده و سرنشینان این خودرو رقم بزند.

حتما کلیک کنید  دانلود قسمت 61 از فصل دوم برنامه The Cars

ادامه دارد…

468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...