معرفی آلفا رومئو جولیا قسمت دوم : اهالی فن

معرفی آلفا رومئو جولیا قسمت دوم : اهالی فن

شکوه هنر: موتورهای خلاقانه:

در موتور جدید جولیا مظهری از هنر و مهندسی تلفیق شده اند تا یک قلب قوی و منطقی را برای نسخه جدید Quadrifoglio فراهم کند.این ورژن چه از نظر تکنولوژی چه از نظر عملکرد در بین سایر موتور های الفا منحصر به فرد است.

موتور شش سیلندر توربوی بنزینی تیون شده توسط مهندسین فراری میتواند ۵۱۰ اسب بخار توان را تولید کند و این در حالی است که با این توان این خودرو قادر خواهد بود تا تنها در ۳٫۹ ثانیه از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و این یک رکورد خوب است.در ضمن با وجود قدرت و گشتاور بالایی که این موتور دارد از نظر مصرف سوخت نیز بسیار کارامد و بهینه است. این بهینه سازی از طریق یک سیستم کنترل الکترونیکی کنترل سیلندر امکان پذیر شده است.تمام موتور های بنزینی و دیزیلی این نسل از الومینیوم ساخته شده است که هم وزن کلی خودرو را پایین اورده است و هم صدای گوشخراش الفا را در محور جلو کم کرده است.

آلفا رومئو جولیا
الفا رومئو جولیا

نوآورانه ها : راه حل های فنی منحصر به فرد:

یکی دیگر از فرهنگ های مهندسی  الفا رومئو در ساخت و طراحی خودرو انتختب مواد پرفکت برای شاسی و سیستم تعلیق خودرو است.در نتیجه تصمیم بر این شد تا استفاده از سیستم ها محدود کننده الکترونیکی تنها برای تضمین یک رانندگی لذت بخش با استفاده از همه ویژگی های مکانیکی خودرو انجام پزیرد.

با راه حل های فنی منحصر به فردی که در خودروی جولیا جدید به کار رفته است انتقال گشتاور با دو کلاجه به دیفرانسیل عقب این اجازه را میدهد که سیستم کنترل بتواند گشتاور ارسالی برای هر چرخ را به صورت جداگانه کنترل کند.در این روش سیستم انتقال قدرت در هنگام رانندگی در دنده های پایین نیز بسیار بهبود یافته است.در نتیجه همه اینها با یک سیستم ایمنی و پایدار و با تمام لذت رانندگی به همراه تهاجمی ترین حس راندن همراه هستیم.با سیستم های ترمز نو آورانه ای که در جولیا به کار رفته است شاهد این هستیم که با تلفیقی از سیستم های الکترومکانیکی جدید و سیستم های سنتی الفا توانسته تا حد زیادی زمان ترمزگیری را کاهش دهد و نسبت به وزن خودرو این سیستم ترمز را به خوبی بهینه کند.

آلفا رومئو جولیا
جولیا

بالانس نیرو در چهار گوشه جولیا به خوبی انجام شده است و با اسپلیتر ائورای جدید دون فورس بهتر موجب عملکرد بهتر خودرو در سرعت های بالا خواهد شد.سیستم کنترل الکترونیکی شاسی به یک مغز متفکر بسیار قوی موجب میشود تا نهایت لذت در رانندگی برای هر کدام از ما فراهم شود.

الفا رومئوی جدید جولیا با دارا بودن همه ویژگی های DNA الفا رومئو با تغیراتی در رفتار های دینامکی خودرو توانسته که این سیستم از خودرو را پویاتر و پیشرفته کند و در نتیجه در صرفه جویی انرژی و هزینه قدمی بزرگ را در این نسخه برداشته است.

قسمت بخش سرنشینان  الفا رومئو جولیا از نظر  کیفیت و ایمنی و تجهیزات رفاهی با استایل خاص این خودرو ساز ایتالیایی بهترین حس از یک خودروی اصیل ایتالیایی را به سواران القا خواهد کرد.

بهترین نسبت وزن به توان

برای توضیح نسبت خوب وزن به توان (کمتر سه کیلوگرم بر اسب بخار) الفا رومئو جولیا با استفاده از یک موتور فوق العاده و تجهیزاتی از جنس مواد فوق سبک در سراسر خودرو استفاده کرده است.به عنوان مثال برای میل گاردن ها از فیبر کربن استفاده شده است همچنین برای کاپوت و سقف نیز از این کامپوزیت کارامد استفاده شده است.در موتور ، ترمز و سیتم تعلیق از انتخاب مهندسان طراحی کاربردی الومنیوم بوده است، همچنین بسیاری دیگر از تجهیزات این خودرو ازجمله در و بال عقب و سایرین از الومینیوم و پلاستیک ساخته شده است.

آلفا رومئو جولیا
آلفا رومئو جولیا

علاوه بر همه موردهایی که بالا گفته شد به منظور کاهش وزن بیشتر از سیستم ترمز با تجهیزات الومینیومی و دیسکهای سرامیکی استفاده شده است و صندلی ها با فریم های فیبرکربنی برگزیده شده اند تا بازده ای بهتری در وزن خودرو داشته باشند.در نتیجه همه اینها در جلویای شگفت انگیز شاهد المانهایی از جمله وزن پایین ، کیفیت بالا ، تضمین ایمنی و راحتی اکوستیک هستیم که یک رانندگی به دور از استرس را برای ما فراهم میسازد.

حتما کلیک کنید  لندروور سر پاول اسمیت
468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...