نیکو رزبرگ ،صدر نشین روز اول تمرین در بریتانیا شد

نیکو رزبرگ ،صدر نشین روز اول تمرین در بریتانیا شد

روز جمعه در پیست سیلوراستون بریتانیا تمرین اول و دوم مسابقه فرمول یک برگزار شد که در هر دو تمرین نیکو رزبرگ راننده آلمانی تیم مرسدس توانست سریع ترین زمان را به خود اختصاص دهد.
در تمرین اول که از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت ایران آغاز شد رزبرگ با وجود آنکه زمان زیادی را برای تعویض گیربکس اتومبیل خود از دست داده بود توانست با اختلاف ۰٫۰۷۰ ثانیه نسبت به هم تیمی خود «لوییز همیلتون» در صدر سریع ترین رانندگان این تمرین قرار بگیرد.
در دقایق ابتدایی تمرین اول همیلتون در پیچ شماره ۱۵ پیست با یک اشتباه کوچک خودرو خود را اسپین کرد تا در نهایت با زمان ۱:۳۴:۳۴۴ و با بیش از یک ثانیه اختلاف با نفر سوم یعنی «مکس ورشتاپن» راننده جوان و ۱۹ ساله تیم تورو روسو در جایگاه دوم قرار بگیرد.
از دیگر نکات این تمرین می توان به ثبت زمان ۱:۳۷:۱۵۷ توسط سوزی ولف راننده تست تیم ویلیامز اشاره کرد که این زمان او را در رده سیزدهم قرار داد.

FP1 british

اما در تمرین دوم که از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران آغاز شد شرایط اندکی متفاوت بود چراکه هر دو راننده فراری با اختلاف کمی رزبرگ را تعقیب کردند تا بار دیگر نگرانی مرسدس از پیشرفت های فراری افزایش یابد.

در دومین تمرین روز جمعه رزبرگ که هنوز هم کمی با گیربکس خودرو خود مشکل داشت توانست باز هم با زمان ۱:۳۴:۱۵۵ در جایگاه نخست قرار بگیرد در حالی که هردو راننده فراری «کیمی رایکونن» و «سباستین وتل» با اختلافی کمتر از چهار دهم ثانیه در جایگاه دوم و سوم بودند.

پس از آنها لوییز همیلتون انگلیسی در حالی با زمان ۱:۳۴:۵۰۲ در جایگاه چهارم قرار داشت که از لاستیک های سخت تر استفاده میکرد و سریع ترین زمان امروز با این نوع لاستیک را ثبت کرد.

از حوادث این تمرین میتوان به خروج «رومن گروژان» از پیست در پیچ شماره ۷ نام برد که باعث به نمایش درآمدن پرچم قرمز در پیست شد.البته این تنها اتفاق امروز در این پیچ نبود بلکه «فرناندو آلونسو» راننده محبوب اسپانیایی تیم مک لارن – هوندا نیز در این پیچ از پیست خارج شد اما اتفاق خاصی برای او و اتومبیلش نیافتاد.

FP2 british

تمرین سوم فردا ساعت ۱۳:۳۰ به وقت ایران آغاز میشود و پس از آن از ساعت ۱۶:۳۰ دور تعیین خط برگزار خواهد شد.

روز یکشنبه چهاردهم تیرماه از ساعت ۱۶:۳۰ مرحله نهم مسابقات فرمول یک در پیست سیلوراستون بریتانیا برگزار خواهد شد.

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...