ده خودروی برتر از نظر صدای اگزوز با پیشرانه های V8

ده خودروی برتر از نظر صدای اگزوز با پیشرانه های V8

امروزه خودروسازان (به جز ایران) به دلیل مسائل اقتصادی ، مصرف سوخت و افزایش قیمت سوخت  ،روز به روز حجم پیشرانه ها را کم میکنند. اما ماشین هایی هم هستند که به لطف گذشته از پیشرانه های حجیم بهره میبرند و قدرت بسیار بالایی دارند. ما در این پست قصد نداریم قدرت،بازدهی،شتاب،مصرف سوخت،طول عمر و… این پیشرانه های V8 مختلف بپردازیم بلکه میخوایم صدای خروجی این پیشرانه ها را مقایسه کنیم.

صدای اگزوز پیشرانه V8

صدایی که از اگزوز ماشین ها خارج می شود پروسه نسبتا طولانی دارد که ابتدا با فشار دادن بر روی پدا گاز شروع می شود. سپس موتور عملیات احتراق را انجام می دهد که اینجا جای توضیح دادن آن نیست اما دودی هایی باید از موتور خارج شود که این دود ابتدا از طریق منیفولد دود خارج و به سیستم اگزوز منتقل می شود. در سیستم اگزوز هم کاتالیزورهایی داریم ک بعد از عبور از این بخش تولید صدا داریم. اما بعضی از خودروسازان و تیونرهای حرفه ای از هدرز به جای منیفولد های چدنی استفاده میکنند، هدرز به دلیل ساختار صیقلی باعث افزایش توان موتور می شود اما قیمت بسیار بالایی دارند.

خب دیگه توضیح بیشتری نمیدم، در ادامه ده خودرو که همه ی آنها  از پیشرانه V8 استفاده کرده اند انتخاب کرده ایم. انتخاب اینکه کدوم یک از V8 ها صدای بهتری دارند به عهده شما مخاطبین عزیز است که در بخش دیدگاه ها می توانید نظر خود را مطرح کنید.

۱۰٫ آئودی R8‌ با پیشرانه ۴٫۳ لیتری V8 ، خب اول با پیشرانه جدید آئودی R8 شروع میکنیم که در سال ۲۰۱۵ با مدل جدید R8 معرفی شد. این پیشرانه توانایی تولید ۴۳۰ اسب بخار و ۳۱۷ پوند گشتاور را دارد. صفر تا ۶۰ مایل در ساعت را در ۴٫۴ ثانیه طی میکند و حداکثر سرعتش ۱۸۸ مایل در ساعت است.

حتما کلیک کنید  نقشه های لکسوس برای سال آینده

۹٫ جگوار F-Type با پیشرانه ۵ لیتری V8 سوپرشارژردار شاید عروس ماشین ها در بین این ده ماشین جگوار F-Type باشد که زیبایی آن اجازه ی تولید صدایی خشن و گوش نواز نمی هد. قدرت خروجی انجین این جگوار خوشکل ۵۵۰ اسب بخار است. جگوار F-Type فقط به ۳٫۹ ثانیه زمان نیاز دارد تا به سرعت ۶۰ مایل در ساعت برسد.

۸٫ مرسدس بنز AMG با پیشرانه ۶٫۲ لیتری V8 نسل قدیم ۵۲۸ اسب بخار نیرو تولید میکند و گشتاوری معادل ۴۷۹ پوند-فوت دارد. صدای اگزوز مرسدس بنز یک صدای خاص می باشد و مورد پسند هرکسی نیست.

۷٫ ماشین مورد علاقه خیلی از ایرانی ها ، فورد شلبی با پیشرانه ۵٫۲ لیتری V8 تنفس طبیعی که ۵۲۶ اسب بخار نیرو دارد و ۴۲۹ پوند-فوت گشتاور تولید میکند.

۶٫ به قول جرمی کلارکسون بهترین ماشین که رانندگی با آن بیشترین لذت را دارد کوروت Z06 است چون دریفت زدن با این ماشین خیلی راحت می باشد و یک آمریکایی وحشی است. شورولت کوروت Z06 مجهز به یک پیشرانه ۶٫۲ لیتری V8‌ سوپرشارژردار است که ۶۵۰ اسب بخار نیرو و ۶۵۰ پوند-فوت گشتاور تولید میکند.

۵٫ یک انگلیسی پیر ، آستون مارتین ، به نظر من به جز ولکان هیچ آستون مارتین دیگه ای صدای خوبی ندارد. آستون مارتین ونتیج مجهز به یک پیشرانه ۴٫۷ لیتری V8  تنفس طبیعی می باشد که قدرت و گشتاور آن ۴۲۰ اسب بخار و ۳۴۶ پوند-فوت است. شتاب صفر تا ۶۰ مایل در ساعت ونتیج ۴٫۷ ثانیه است.

۴٫ دوج با پیشرانه جدید خود که بر روی مدل های چلنجر و چارجر استفاده کرده است خیلی از اهل ماشین باز را به حیرب در آورد. دوج هلکت با پیشرانه ۶٫۲ لیتری V8 همی ۷۰۷ اسب بخار نیرو و ۶۵۰ پوند-فوت گشتاور تولید میکند.

۳٫ یک هیبرید عالی از هر نظر ، پورشه ۹۱۸ اسپایدر ، پپیشرانه ۴٫۶ لیتری V8 پورش ۹۱۸ با کمک پیشرانه های برقی ۸۸۷ اسب بخار نیرو و ۹۴۴ پوند-فوت گشتاور تولید میکند. شاید صدای اگزوز این ماشین جالب نباشد و شما را ارضاء نکند اما عملکرد عالی فنی این ماشین در شتاب و هندلینگ حتما شما را ارضاء خواهد کرد. حتی با دید کلیپ های آن …

۲٫ یک انگلیسی پر ادعای دیگر ، مکلارن P1 ، به عقیده بعضی ها پیشرانه ۳٫۸ لیتری V8 مکلارن بهترین پیشرانه V8 است. قدرت و گشتاور مکلارن P1 هیبریدی با پیشرانه های برقی و بنزینی ۹۰۳ اسب بخار و ۶۶۳ پوند-فوت است. صفر تا ۶۰ مایل در ساعت زیر سه ثانیه طی میکند و حداکثر سرعتش ۲۱۷ مایل در ساعت است.

۱٫ یک ایتالیایی اصیل ، که ارتقاء یافته مدل ۴۵۸ است و سیستم توربوشارژر به پیشرانه تنفس طبیعی ۳٫۹ لیتری V8 اضاف شده است. فراری ۴۸۸ جی تی بی (۴۸۸ GTB) ارتقاء یافته مدل موفق فراری ۴۵۸ ایتالیا است که قدرت و گشتاور آن ۶۶۱ اسب بخار و ۵۶۱ پوند-فوت گشتاور است.

منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم…

468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط5 دیدگاه