نقد فیلم سریع و خشن 7

نقد فیلم سریع و خشن 7

سریع و خشن ۷ ؛ از ظهور سوسمار بزرگ تا بلوف های آمریکایی

یکی دیگر از سری فیلمهای سریع و خشن به پایان رسید و بیشتر از هر قسمت دیگری شاهد گرد و خاک کردن عوامل در این قسمت بودیم.یک فیلم تقریبا سرگرم کننده اما به هم ریخته که میتوانست برای ۴٠ دقیقه قابل تحمل باشد نه بیشتر اما به هر صورت برای علاقه مندان به خودرو این فیلم یک سوژه جذاب و میخکوب کننده بود.مثل همیشه شاهد بازی خوب ون دیزل در این فیلم بودیم و بدون شک هنوز هم بهترین بازی های او در سریع و خشن بوده است.در کل میتوان گفت سریع و خشن ٧ که وداع پل واکر فقید را نیز با خود به همراه داشت یک اکشن امریکایی و جدا از سری هایی مثل توکیو دریفت بود و چندان قادر نبود تا رسالت خانوادگی خودش را به نمایش بگذارد.

سریع و خشن 7

شروع فیلم همانطور که در قسمت اخر قسمت شش مشاهده کردیم با حضور دشمن جدید یعنی استاتهام در نقش شاو بود که از همان ابتدا شخصیتی بی رحم معرفی شد و البته این بی رحمی تنها خاصیتی بود که از او دیدیم.شاو با اینکه دشمن باهوشی نبود اما بدون چشم خدا که بعدا صحبتش پیش می اید و قادر به رهگیری همه افراد هست میتواند همه را رهگیری کند اما معلوم نیست باز چرا دنبال چشم خدا میرود.البته لزوم داشتن چشم خدا برای هیچکدام از طرفین لازم نبوده اما بیشتر برای اکشن کردن فیلم به فیلمنامه اضافه شده است.

سریع و خشن 7

در قسمت قبل نیز شاهد سکانس های غیر علمی تانک و پرواز خودرو ها بودیم و این بار هم سازندگان دست از این عادت غیر قابل باورشان نکشیدند و بارها از این سکانس های عجیب و غریب استفاده کردند که اوج ان زمانی بود که لایکن هایپراسپرت سوسمار عربی ساخته اروپایی ها به پرواز در می اید و از یک برج به برج دیگری چنگ میزند اما هیچکدام از این ها مهم نیست بلکه شکوهمند ترین چیز برای طرفداران حضور لایکن هست که کمتر دیده شده غرشی از خودش نشان دهد و این تک سکانس با تمام لاف هایش همه را به وجد می اورد.

حتما کلیک کنید  دانلود رایگان فیلم Furious 7 با کیفیت 1080p WEB-DL

Furious 7

سکانس های تعقیب و گریز اصلا خوب از اب در نیامده است و برخلاف ان اکشن های انفجاری ان بسیار جذاب پرداخت شده است و فیلم را تبدیل به یک اکشن ترمیناتوری بدل کرده است که نقش ارنولد ان را راک بازی میکند و از قضا عضله های بزرگتری نیز از آرنولد دارد.داستان فیلم همچنان یک خطی و ساده است و نمیتوان روی ان حسابی باز کرد.صحنه های مبارزه پایانی بسیار پر زد و خورد و بی دقت پرداخت شده است و برخورد ها غیر اصولی هستند به طور مثال چطور میشود یک امبولانس ندیده بر روی یک پهباد فوق پیشرفته و چابک عجیب و غریب بپرد و این سکانس ها نه میتوانند ما را به وجد بیاورند نه میتوانند حتی حس هیجان را در ما بر انگیخته کنند.حضور اسیایی ها نیز در فیلم بی جا و غیر قابل توجیح است به صورتی که می ایند و امریکا را با تمام امکاناتش به هم میریزد و هیچ پشتیبانی هوایی ای از طریق پلیس امریکا صورت نمیگیرد و این نیز غیر قابل باور و روی اعصاب است. و سرانجام دشمن قاتل فیلم به همان شیوه روشنفکری امریکایی بجای اینکه کشته شود و شرش کم شود دستگیر میشود تا در سریع و خشن ٨ باز ازاد شود و یک گردان دیگر از ادمهای بی گناه رو بکشد و باز دستگیر شود.

سریع و خشن 7

در کل میتوان گفت که این سری از سریع خشن چیزی برای گفتن نداشت و تنها ملغمه ای از لاف های اکشن امریکایی بود که لذت تعقیب و گریز را برای ما به صفر رساند و ان انتظاری را که علاقه مندان از حوزه خودرو به تنها اثر ثابت اتومبیلی هالیوود داشتند براورده نکرد. هرچند اکشن ها تقریبا خوب و احساسی در امده بودند اما صحنه های احساسی فیلم نه اکشن بودند نه دراماتیک بلکه بیشتر کاریکاتوریزه شده بودند.

وسر انجام پایانی که دل ما را سخت شکست یک ری ویو از پل واکر و زنده کردن تمام خاطرات سریع و خشنی ما و…..

خداحافظ واکر

حتما کلیک کنید  فناوری جدید در دریچه هوای کاپوت شورولت سیلورادو HD

سریع و خشن 7

سریع و خشن 7

468×60 content ad

درباره نویسنده

مدیر سایت و سردبیر خبری وبسایت وننو

مطالب مرتبطیک دیدگاه

  • سپاس از پویان جمشیدی عزیز نظر من با اونچه که در متن بهش پرداخته شده کاملا همسو هست . من بعنوان کسی که تمام 7 سری این فیلم رو دیده اعتقادم اینه که توکیو دریفت(سریع و خشن3) بهترین نسخه این فیلم هست. علتش هم اینه که تو اون قسمت نه تنها از پلیس بازی و تیر اندازی های آنچنانی و صحنه های مبالغه آمیز خبری بود بلکه موجب گسترش اطلاعات ماشین دوستان نسبت به تکنیک دریفت هم شد. البته این فقط نظر شخصی من بود.