دوئل هلیکوپتر و تویوتا GT86 هزار اسب بخاری

دوئل هلیکوپتر و تویوتا GT86 هزار اسب بخاری

در کلیپ زیر شاهد حرکات نمایشی زیبا دریفت از تویوتا GT86 تیونینگ شده با افزایش قدرت تا هزار اسب بخار هستیم. اما جذابیت این کلیپ با تعقیب و گریز یک هلیکوپتر دو چندان شده است. خلبان این هلیکوپتر فلیکس باومگارتنر معروف است…

فلیکس باوم‌گارتنر با هلیکوپتر Bolkov BO105 خیلی ماهرانه حرکات نمایشی بسیار زیبایی انجام می دهد. باوم‌گارتنر نخستین چتربازی است که با سقوط آزاد و بدون وسیله ی نقلیه، دیوار صوتی را شکست و رکورد مرتفع‌ترین و سریع‌ترین پرش با چتر دنیا را به نام خود ثبت کرد.

فلیکس باومگارتنر در تاریخ ۱۴ اکتبر ۲۰۱۲ طی پروژه‌ای به نام ردبول استراتوس (Red Bull Stratos) با کپسولی متصل به یک بالون هلیمی، بر فراز شهر رازول ایالت نیومکزیکو در ایالات متّحدهٔ آمریکا بالا رفت و از ارتفاع ۳۹٬۰۴۵ متری زمین (۱۲۸٬۱۰۰ فوت) در دمای ۵۶- درجه به سوی زمین پرید. در این سقوط آزاد که حدود ۴ دقیقه و ۱۹ ثانیه زمان گرفت، فلیکس به سرعتی معادل ۱۳۴۲ کیلومتر در ساعت (۸۳۴ مایل در ساعت یا ۱٫۲۴ ماخ) رسید و پس از بازشدن چتر، با زمانی معادل ۹ دقیقه (مجموع کل زمان پرش) در صحرای شرقی نیومکزیکو فرود آمد و این رکورد تاریخی را ثبت کرد. او در این پروژه تصمیم داشت رکورد بیشترین مدت زمان سقوط آزاد را هم بشکند که موفّق به این کار نشد و رکورد اخیر همچنان به نام جوزف کیتینگر، چترباز آمریکایی که پیش‌تر رکوردهای مرتفع‌ترین و سریع‌ترین سقوط آزاد را نیز در اختیار داشت، باقی‌ماند.

در ادامه می توانید این کلیپ زیبا را با کیفیت عالی دانلود کنید…

حتما کلیک کنید  دریفت و تصاویر زیبا از بی ام دبلیو M4

468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبط3 دیدگاه

  • سلام خدمت مدیر سایت با تشکر از زحمات شما تو مدت راه اندازی سایت که بسیار استفاده کردم از مطالب و کلیپهای مفید شما آقا شرمنده ولی میخواستم بپرسم چند وقته کلیپ نزاشتین مشکلی پیش اومده؟انشاالله کی میتونیم بازم شاهد کلیپهای جدید در این سایت باشیم؟
    • سلام ممنون که سایت وننو را دنبال میکنید و شرمنده که سایت خیلی خیلی کم بروزرسانی میشود. قبلا که هروز کلیپ و مطالب در سایت گذاشته میشد هم تعداد نویسندگان زیاد بود و هم وقت آزاد زیادی داشتیم. چند ماهی هست که شخصا بنده 14 ساعت خونه نیستم و وقتی هم میام خونه از خستگی نمیتونم پشت لپتاپ بشینم. باید یک برنامه ریزی درست کرد که حداقل بخش کلیپ سایت هر روز بروزرسانی بشود. سعی میکنم هر چه زودتر این بخش به روزهای سابق خودش برگرده...