هک کی لس خودرو KeyLess

هک کی لس خودرو KeyLess

هک کی لسهک کی لس (KeyLess) خودروهای بدون کلید : سامی کامیار محقق امنیت دیجیتال اخیرا در حال کار بر روی یک بسته ی هک خودرو است . هفته گذشته ،او یک دستگاه homebuilt را نشان داد که می تواند از انتقال سیگنالها از برنامه گوشی هوشمند جنرال موتورز onstar به برنامه پیگیری ، باز کردن و استارت از راه دور جلوگیری کند. البته در حال حاضر او یک موضوع بسیار شوم ونحس را نشان داده است . یک دستگاه ۳۰ دلاری که میتواند سیگنالهای کد شده را از روی هر کلید ریموت کپی کرده و به فرد اجازه دهد تا خودرو را از راه دور باز یا بسته کند . به گزارش TechInsider ، آخرین دستگاه کامکار از آسیب پذیری و نفوذپذیری موجود در سیستم های خودروهای بدون کلید به نفع خود استفاده کرده است .
بیشتر ریموتها از کدهایی برای ارتباط برقرار کردن با خودرو استفاده میکنند. این بدان معنی است که ریموت هر بار که شما دکمه ی آن را فشار می دهید سیگنالهای کد شده ی متفاوتی ارسال میکند. اینکار مانع از کپی کردن کدها توسط افراد دیگر می شود. بیشتر گاراژها از همین اصل استفاده میکنند. اما اینجا یک موضوع مهم وجود دارد و آن این است که بیشتر تولیدکنندگان خودرو تاریخ انقضایی برای کدهایی که قبلا استفاده شده اند قرار نمیدهند . از آنجایی که یک کد نمی تواند دوبار مورد استفاده قرار گیرد ،اگر یک کد در وحله ی اول به خودرو نرسد هنوز معتبر خواهد بود.اینجاست که دستگاه کوچک کامکار وارد کار می شود. یک ابزار کوچک به اندازه ی کیف جیبی به نام RollJam را میتوان در ماشین و یا زیر خودروی هدف پنهان کرد . هنگامی که صاحب خودرو کلید unlock ریموت را فشار میدهد ،دستگاه سیگنال ریموت را تشخیص داده و از شنیده شدن سیگنال توسط خودرو خودداری میکند . خوب وقتی که خودرو باز نشود صاحب خودرو مجبور خواهد شد دوباره کلید ریموت را فشار دهد . حالا دستگاه Rolljam ،کد دوم را ضبط کرده و کد اول را به خودرو میفرستد . خودرو باز می شود اما دستگاه یک کد ثانویه ی دزدیده شده دارد که هرگز به خودرو نرسیده است . از این کد میتوان در مواقع دیگر برای باز کردن خودرو استفاده کرد . البته کامکار تمامی اطلاعات و جزییات این دستگاه را فاش نکرده است . اما همانطور که به TechInsider توضیح داده است ، این دستگاه چیز جدیدی نیست :
این یک حمله نظری برای سالهای متمادی بوده است . این دستگاه ، یک چیز کاملا جدید و شگفت آور نیست . فقط مشکل این بود که تا به حال کسی آن را به کار نبرده بود .
به گفته ی کامکار ،شرکتهای تولید کننده ی چیپس های کامپیوتری برای ورود بدون کلید، نیز از این آسیب پذیری و خلا موجود چشم پوشی کرده اند . او میگوید حداقل یک شرکت تولید کننده ی چیپس را پیدا کرده است که این مشکل را شناخته و توانسته است آن را رفع کند. اما هنوز خودروهای بسیاری مانند لوتوس وجود دارد که از این مشکل رنج میبرند . خوشبختانه با مشخص شدن این آسیب پذیری و خلا در خودروها ، کامکار موارد لازم برای رفع این مشکل را در اختیار شرکتهای سازنده قرار خواهد داد .

468×60 content ad
468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطیک دیدگاه