بررسی فصل 2015 مسابقات فرمول یک قسمت اول

بررسی فصل 2015 مسابقات فرمول یک قسمت اول

مسابقات فرمول یکاز زمان شروع مسابقات رتبه بندی رانندگان فرمول یک در ده سال قبل ، احتمالا هرگز فصلی این چنین سخت در مورد نحوه ی قرار گیری رقیبان در سکوها وجود نداشته است . در ردیف جلویی دو راننده را که خودروهای آنان از سریعترین خودروها است و تقریبا همواره صف جلو را اشغال میکنند را میبینید چگونه می توان دو قهرمان جهان در یک تیم را بررسی کرد در حالیکه تنها ۴ نمره با هم اختلاف دارند ؟؟

به جای انتخاب ده نفر از بهترین رانندگان جهان سال ، رتبه بندی رانندگان فرمول یک ، تلاش میکنیم تا درک بهتری از یک بازی پیچیده داشته باشید و بهترین رانندگان را از بین ماشینهای برتر انتخاب و فیلتر کنیم. مقدار داده ها و اطلاعات معمول ، تفسیر می شود و در ابتدا شما می توانید اطلاعات جزئی و دقیق تمام مسابقات هر راننده در سه بخش را دریافت کرده و از طریق آن رتبه ی کل را بدست آورید.

۲۰ . مارکوس اریکسون (Marcus Ericsson) :

مسابقات فرمول یک

مارکوس اریکسون در چند مورد از مسابقات نهایی اش با کاترهام در سال گذشته ، بازی خوبی از خود نشان داد. اما امسال او وضعیت راکد تیم Sauber و مشکلات مکرر خودروی خود را مدیریت میکند. همین امر باعث تضعیف قولی که او از خود نشان داده بود گردید . سرعت Cs34 کاهش یافت اما اریکسون علاقه داشت پشت هم تیمی کم تجربه خود به آهستگی حرکت کند. او نمرات کمی را جمع کرد اما تنها نمره ی حائز اهمیت و به یاد ماندنی از مسابقه ی او ، اشتباهاتش بود.

حتما کلیک کنید  دانلود فیلم مسابقه فرمول یک موناکو 2015

۱۹ . روبرتو مرهی (Roberto Merhi):

مسابقات فرمول یک

روبرتو مرهی قبل از مسابقات استرالیا با زمان صفر در خودروی خود با کار بسیار سختی روبرو بود . زیرا او هیچ تجربه ی قبلی از گرند پریکس (grand prix ) نداشت . این مسابقه مشابه مسابقات فرمول یک Renault 3.5 است . بنابراین نسبت به هم تیمی اش ،شرایط غیر رقابتی و مجازات وزنی سنگینی داشت . شاید به ناچار شروع خوبی پشت سر steven داشت و با برخی از جنبه های پیچیده ی کتاب قانون فرمول ۱ ، به خصوص در نظر گرفتن امنیت خودرو ،تلاش کرد. سرعت پیشرفت او بسیار خوب بوده است . با این حال تردید زیادی در مورد توانایی او در دستیابی به نتایج بهتر و بیشتر از Manor وجود دارد .

۱۸ . Pastor Maldonado:

مسابقات فرمول یک

برای اولین بار از زمان دستیابی به موفقیت در سال ۲۰۱۲ ، او یک خودروی رقابتی زیر پا داشته و باید امسال بتواند برچسب استعداد داشتن در تصادف را از روی خود بردارد . در عوض او به تصادف های مکرر و نگاههای بسیار نادر خود دوباره ادامه داده است .او تنها یکبار از Grosjean در موناکو شرایط بهتری داشت و برای پیروزی واجد شرایط تر بود ولی با بدشناسی که به خاطر نقص ترمز داشت در ابتدای مسابقه کنار کشید . البته بیشترین چیزی که ما از این راننده دیده ایم حاشیه ها ی او بوده است . او بیشتر از تمامی رانندگان جریمه شده است . این راننده در حوادثی دخیل است که می تواند با کمی توجه و تمرکز از وقوع آنها جلوگیری کند. درگیری فیزیکی او با Nasr در استرالیا و Grosjean در ایتالیا نشان داد که او هنوز در مورد ارزش خودداری چیزی نیاموخته است .

حتما کلیک کنید  دانلود مسابقه فرمول 1 مجارستان 2013

۱۷٫ویل استیونس (Will Stevens):

مسابقات فرمول یک

گذشته از حرکت خارج از مسیر در مسابقه ی گرند پیکس ،او معمولا انسان قابل اعتمادی است که Manor به شدت به آن نیاز دارد . با وجود داشتن یک مسابقه قبل از شروع فصل ، این دستاورد قابل قبول و قابل احترام است.

۱۶٫ فیلیپه نصر (Felipe Nasr ):

مسابقات فرمول یک

نصر در حالی به ملبورن رسید که اولین مسابقه ی خود را به خاطر بحث و نزاع قانونی بین Sauber و Giedo van der Garde از دست داده بود ولی با این حال مکان ارزشمند پنجم را از آن خود کرده بود . به خاطر کمبود توسعه در تیم Sauber ، ناتوانی نصر در دست یافتن به مکانهای بالاتر زیاد هم شگفت آور نبود . البته خود نصر هم بی تقصیر نبود و اشتباهاتی همچون درگیری و بحث با رایکونن (Raikkonen ) در مالزی را نیز داشت . مسابقاتی نیز وجود داشت که او هرگز نتوانست جز خودروهای برتر باشد یکی از این مسابقه ها ، در کانادا بود که تصادف عجیبی بعد از باز کردن DRS خود در هنگام گرم کردن تایر در حین تمرین داشت .بی اعتمادی Sauber کمکی نکرد و مشکلات ترمز پیشرفت او را در موناکو و استرالیا کند کرد.

۱۵ . سرجیو پرز (Sergio Perez):

مسابقات فرمول یک

اگر پرز رانندگی با کیفیتی که در موناکو از خود نشان داد را در این مسابقات داشت ، حتما جزو نفرات بالای لیست بود . با این حال هم تیمی اش ، Nico Hulkenberg ، راه را به خصوص در مسابقات مقدماتی به او نشان داد. پرز با مرتکب شدن اشتباهاتی همچون برخورد با گروسجین در مالزی و سبقت گرفتن از اریکسون در استرالیا زندگی را برای خود سخت کرد.

حتما کلیک کنید  دانلود مسابقات Blancpain GT Series سری Sprint

۱۴ . کیمی رایکونن (Kimi Raikkonen):

مسابقات فرمول یک

مشکلاتی که رایکونن سال گذشته با فراری توضیح داده شد . اما ایرادگیری مکرر فنی تاثیر بدی داشت .علی رغم وجود این مورد و سایر فاکتور ها،او توسط هم تیمی اش Sebastian Vettel پیشی گرفته شد. رایکونن تنها دوبار واجد شرایط شد ،یکی از این موقعیت ها نیز به دلیل انصراف وتل از مسابقه بود. او در بیشتر مسابقه ها مساوی میکرد . البته در برخی از موقعیت ها مانند مسابقات بحرین ، بازی بسیار خوبی داشت (این بازی ، بهترین رانندگی سال او بود ) و در مواقعی مانند بازی کانادا و استرالیا از کار خود ناراضی بود . در مسابقات سیلوراستون نیز ، رایکونن در باران شدید توسط وتل به کنار زده شد . در این حالت به ناچار تایر خود را به تایر وسطی تعویض کرد و به همین خاطر نیز مسابقه ی خود را از دست داد.حال با داشتن تنها نیمی از امتیازات وتل ، فراری دلیل خوبی برای تغییر نظر خود در مورد رایکونن دارد.

۱۳٫ جنسون باتون (Jenson Button):

مسابقات فرمول یک

با وجود عملکرد قابل اعتماد او در مسابقات سال ۲۰۱۴ ، مکلارن (McLaren) بر سر نگه داشتن باتون در گروه بر سر دوراهی بود. باتون هر کاری را که با ماشین غیر قابل اعتماد و آرام قدرت گرفته از هوندا می توانست انجام داد…

قسمت دوم به زودی…

468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...