بررسی فصل ۲۰۱۵ مسابقات فرمول یک قسمت دوم

بررسی فصل ۲۰۱۵ مسابقات فرمول یک قسمت دوم

از زمان شروع مسابقات رتبه بندی رانندگان فرمول یک در ده سال قبل ، احتمالا هرگز فصلی این چنین سخت در مورد نحوه ی قرار گیری رقیبان در سکوها وجود نداشته است . در ردیف جلویی دو راننده را که خودروهای آنان از سریعترین خودروها است و تقریبا همواره صف جلو را اشغال میکنند را میبینید چگونه می توان دو قهرمان جهان در یک تیم را بررسی کرد در حالیکه تنها ۴ نمره با هم اختلاف دارند ؟؟

به جای انتخاب ده نفر از بهترین رانندگان جهان سال ، رتبه بندی رانندگان فرمول یک ، تلاش میکنیم تا درک بهتری از یک بازی پیچیده داشته باشید و بهترین رانندگان را از بین ماشینهای برتر انتخاب و فیلتر کنیم. مقدار داده ها و اطلاعات معمول ، تفسیر می شود و در ابتدا شما می توانید اطلاعات جزئی و دقیق تمام مسابقات هر راننده در سه بخش را دریافت کرده و از طریق آن رتبه ی کل را بدست آورید.

۱۲٫ نیکورزبرگ (Nico rosberg ):

مسابقات فرمول یک

فراموش کردن اینکه رزبرگ و لوییس همیلتون در اولین سال با هم در مرسدس چقدر هماهنگ بودند آسان است .سال قبل هنگامی که همیلتون در مسابقات پیروز شد ، رزبرگ به طور شگفت آوری مسابقه ی مقدماتی را برنده شد . امسال به نظر میرسد رزبرگ در مقابل همیلتون جوابی نداشته باشد . با این حال ، رزبرگ در مسابقات مقدماتی به همیلتون بسیار نزدیک بود و تنها به اندازه ی ۰٫۳ ثانیه از او فاصله داشت . او همچنین به وتل در دو موقعیت اجازه داد تا از او پیشی بگیرد . او در مسابقات اسپانیا پیروز شد ، در مسابقات موناکو با خوش شانسی روبرور گردید و همیلتون را از گردونه ی مسابقات دراتریش حذف کرد . قرار دادن راننده ای با سه پیروزی در خارج از لیست ده راننده ی برتر به نظر عجیب می رسد اما با توجه به مقیاس ماشینهای مرسدس ، مزیت یک روز بد برای رزبرگ در دفتر کاری به معنای مقام دوم است . البته رزبرگ هر زمان که شانس با او همراه باشد موقعیت و امتیازات همیلتون را اشغال میکند.

حتما کلیک کنید  SEMA 2013: اوانتادور ابی کرومی با چرخ های PUR

۱۱٫دنیل کویات (Daniil Kvyat):

مسابقات فرمول یک

به دنبال پیشرفت سریع از تورو روسو ، کویات با ردبول (red bull) در اولین مسابقه خود حضور و عملکرد خوبی نداشت . مشکلات متعددی او را در چین به تاخیر انداخت و در بحرین در Q1 از دور مسابقات حذف شد .همین امر باعث شد هلموت مارکو (Helmut Marko) ابراز نگرانی خود از عملکرد کویات را بیان کند و از آن زمان چه به طور تصادفی و چه از روی علت ، کویات بازی خود را بهبود بخشید . مقام چهارم در موناکو ، بسیار چشمگیر تر از بازی او در مجارستان بود.

۱۰٫ رومین گروسجین (Romain Grosjean):

مسابقات فرمول یک

رانندگان اندکی همچون گروسجین به طور مداوم برای هم تیمی های خود مشکل ایجاد میکنند. او امتیازات را از مسابقه جمع کرد و فرصتها در ۵ مسابقه ی دیگر به خاطر وجود دلایل غیر قابل کنترل از دست رفت . اما او اشتباهات شخصی همچون خطای حادثه خیز بر روی گروسجین در کانادا در سال ۲۰۱۲ را انجام داد و موقعیت شروع خود در سال را از دست داد .

۹٫ مکس ورستاپن(Max Verstappen ):

مسابقات فرمول یک

جدا کردن دو راننده ی تورو روس کار اسانی نیست . ورستاپن ،بسیار با وجود تجربه کمتری که نسبت به ساینز داشت ، موثر تر بوده است اما این رتبه بندی در مورد نحوه ی عملکرد آنها تا کنون است بنابراین ساینز همچنین ورستاپن امتیازات کلی بیشتری دارد . او عملکرد ناهموارتر با امتیازات بالا و یا کمترین امتیاز را به خود اختصاص داده است .هر دو راننده از قابلیت اطمینان ضعیف خودروی STR10 رنج برده اند . در چین ورستاپن ،بعد از خرابی موتور هفدهم شد .

حتما کلیک کنید  ماشین های فرمول یک در فصل جدید (قسمت دوم)

۸٫ فرناندو آلونسو (Fernando Alonso ):

مسابقات فرمول یک

رتبه بندی دو قهرمانی جهان مک لارن ، برای خطای MP4-30 حاشیه های زیادی در برداشت .فصل آلونسو به مشکلات مرتبط با خودور و سایر موارد مربوط بود . در اتریش ، شروع بسیار خوبی داشت اما به خاطر رانندگی خارج از کنترل رایکونن به مانع برخورد کرد. با این حال ، در دو مسابقه ی آخر ، دستاوردهای تدریجی مک لارن و شرایط مطلوب به او اجازه داد تا به امتیاز بهتری در سیلور استون و سپس در مجارستان دست یابد .

۷ . کارلوس ساینز (Carlos Sainz):

مسابقات فرمول یک

به غیر از کانادا ، ساینز هر زمان امتیاز مربوطه را بدست آورده است . چین نیز یکی ا ز موقعیتهایی بود که او هنگامی که در جمع ده نفر برتر قرار داشت به خاطر مشکلات گیربکس تاخیری در مسیر ایجاد شد و پرچم شطرنجی را مشاهده کرد. در اولین بازی در ملبورن رتبه ی نهم در مالزی رتبه ی هشتم را بدست آورد . البته ساینز همیشه نیز بی عیب نبوده است . عملکرد او باعث ایجاد تردید در رد بول برای ترفیع او به F1 شده است .

۶٫ فیلیپه ماسا(Felipe Massa):

مسابقات فرمول یک

امتیازات بالا شامل پیشتازی در سیلور استون و مقام چهارم در استرالیا بود. او در مرحله مقدماتی مونترال با خودروی توربو ی خود بسیار بد شانس بود . حاشیه های اندک ماسا در برابر بوتاس در مرحله مقدماتی ، به خاطر مشکلات هم تیمی اش در اوایل فصل بود.

قسمت سوم به زودی…

قسمت اول

468×60 content ad

درباره نویسنده

ادمین و نویسنده وننو، ای دی تلگرام iMajid

مطالب مرتبطدر حال حاضر دیدگاهی ثبت نشده است...