۱۵ خودروی برتر با پیشرانه های تنفس طبیعی

۱۵ خودروی برتر با پیشرانه های تنفس طبیعی

لامبورگینی آونتادور سوپرولوچهاز بالاترین سطوح سوپر اسپورت ها تا پایین ترین قسمت ، پیشرانه های توروبو شارژ هم اکنون به صورت یک مقیاس است . با این حال هنوز تعدا کمی خودرو با پیشرانه های تنفس طبیعی با موتورهای تنفس رایگان که مقدار قابل توجهی قدرت تولید کند ، وجود دارد . در این مقاله ، ۱۵ خودروی مدل ۲۰۱۵ با قدرتمندترین پیشرانه های تنفس طبیعی را بیان خواهیم کرد. البته خودروهایی در این مقاله بیان خواهد شد که یا در بازار وجود داشته و یا قرار است تا پایان سال وارد بازار شوند .

فراری laFerrari :

فراری لافراری

مشخصات: ۶.۳ لیتر V12 ، قدرت ۷۸۹ اسب بخار
با اینکه توان خروجی laferrari هیبریدی توسط ۱۶۱ اسب بخار از موتورهای الکتریکی تقویت می شود اما تمام تکنولوژی ترکیبی حذف می شود و شما با یک موتور ۶.۳ لیتری V12 با تنفس طبیعی که ۷۸۹ اسب بخار قدرت دارد کار میکنید.

لامبورگینی اونتادور LP75-4 SV :

لامبورگینی آونتادور SV

مشخصات : ۶.۵ لیتری V12 ، قدرت ۷۴۰ اسب بخار
این خودرو دارای ۷۴۰ اسب بخار و ۵۰۹ پوند فوت گشتاور از موتور ۶.۵ لیتری V12 است . تمام این قدرت به تمام ۴ چرخ این خودرو فرستاده شده و به SV اجازه میدهد شتابی در حدود ۰ تا ۶۰ مایل بر ساعت داشته باشد .

فراری F12 برلینتا :

فراری F12

مشخصات : ۶.۳ لیتری V12 ، قدرت ۷۳۰ اسب بخار
با اینکه تامین انرژی ۶.۳ لیتری V12 این خودور از فراری LaFerrari مشتق شده است ،اما تفاوتهای اساسی همچون تغییر ایجاد شده برای طرح موتور جلویی در این بین وجود دارد . ۷۳۰ اسب بخار و ۵۰۹ پوند –فوت گشتاور به F12 کمک میکند شتاب ۶۰ مایل بر ساعت در عرض ۳.۱ ثانیه را عملی کند.

حتما کلیک کنید  دانلود قسمت سوم مستند تاپگیر از فصل 20

فراری FF :

فراری FF

مشخصات : ۶.۳ لیتری V12 ، قدرت ۶۵۱ اسب بخار
موتور این خودور تغییرات مهمی برای سازگاری با سیستم چهار چرخ مخصوص FF داشته است . شتاب ۰ تا ۶۰ مایل بر ساعت در محدوده سه ثانیه ی بالا رخ داده و سرعت تا ۲۰۰ مایل در ساعت نیز میرسد.

دوج وایپر :

دوج وایپر

مشخصات : ۸.۴ لیتری V10 ، قدرت ۶۴۵ اسب بخار
با یک موتور ۸.۴ لیتری V12 در زیر کاپوت، قرار گرفتن دوج وایپر در این لیست عجیب نیست . ۶۴۵ اسب بخار قدرت از موتور بزرگ به این خودرو اجازه میدهد به شتاب ۲۰۶ مایل بر ساعت و ۶۰ مایل بر ساعت در محدوده ی سه ثانیه ی پایین برسد . مسئله ی شگفت انگیز این است که وایپر با گیربکس دستی کار میکند.

پورشه ۹۱۸ اسپایدر :

پورشه 918

مشخصات : ۴.۶ لیتری V8 ، قدرت ۶۰۸ اسب بخار
این خودور نیز یکی از هایپر کارهای هیبریدی است که به خاطر ترکیب موتورهای الکتریکی و یک موتور تنفس طبیعی V8 با سرعت غیر قابل باوری شروع به کار میکند. در حالیکه موتورهای الکتریکی دارای قدرت ۲۷۹ اسب بخار هستند موتورهای ۴.۶ لیتری V8 توان خروجی ۶۰۸ اسب بخار را دارند .

لامبورگینی اوراکان :

لامبورگینی اوراکان

مشخصات : موتور با حجم ۵.۲ لیتری V10 ، قدرت ۶۰۲ اسب بخار
موتور ۵.۲ لیتری V10 قدرت ۶۰۲ اسب بخار و گشتاور ۴۱۳ پوند-فوت را تولید میکند . این قدرت برای شتاب ۶۰ مایل بر ساعت در ۳.۲ ثانیه کافی است .

فراری ۴۵۸ اسپشاله :

فراری 458 اسپشیاله

مشخصات :حجم ۴.۵ لیتری V8 ، قدرت ۵۹۷ اسب بخار
مطمئننا FF و F12 بسیار خوب و عالی هستند اما موتور با تنفس طبیعی V8 برای ما خوشحال کننده خواهد بود .

حتما کلیک کنید  فراری 458 ایتالیا جاستین بیبر

آستون مارتین Vanquish :

آستون مارتین ونکوئیش

مشخصات : موتور با حجم ۵.۶ لیتری V12 ، قدرت ۵۶۸ اسب بخار
این خودرو در ظاهر بی همتا ،دارای سرعتی فوق العاده و صدای خروجی از موتور ۵.۹ لیتری تنفس طبیعی V12 شگفت انگیز است .این خودور قدرتی حدود ۵۶۸ اسب بخار و سرعت بالایی در حدود ۲۰۰ مایل در ساعت را داراست .

فورد مستانگ شلبی GT350 :

 • 2016-ford-shelby-gt350-mustang-front-three-quarters-04
 • 2016-ford-shelby-gt350-mustang-front-three-quarters-in-motion

مشخصات : موتور با حجم ۵.۲ لیتری V8 ، قدرت ۵۲۶ اسب بخار
این خودروی جدید هوادران خود را با موتور ی با حجم ۵.۲ لیتر و قدرت ۵۲۶ اسب بخار و گشتاور ۴۲۹ پوند-فوت شیفته ی خود کرده است .

شورلت کامارو Z/28 :

شورلت کامارو Z28

مشخصات : موتور با حجم ۷ لیتر V8 ، قدرت ۵۰۵ اسب بخار
اگرچه کاماروی ۲۰۱۶ جدید در اینده به احتمال زیاد فروش خوبی خواهد داشت اما شورلت کاماروی Z/28 یکی از پرفروش ترین مدلها در سال ۲۰۱۵ خواهد بود . با وجود موتور با حجم ۷ لیتر V8 که قدرتی در حدود ۵۰۵ اسب بخار تولید میکند و دارای گشتاور ۴۸۱ پوند-فوت است ، قرار گرفتن شورلت کامارو د راین لیست زیاد متعجب کننده نخواهد بود.

پورشه ۹۱۱ GT3 RS :

پورشه 911 GT3

مشخصات: موتور با حجم ۴ لیتر و قدرت ۵۰۰ اسب بخار ، ۶ سیلندر تخت
این خودور ممکن است کوچکترین موتور را در این لیست دارا باشد اما طبیعت فوق العاده ی دور بالا، این خودرو را به یکی از شیرین ترین خودروها تبدیل کرده است . موتور ۶ سیلندر تخت ۴ لیتری ، قدرتی در حدود ۵۰۰ اسب بخار و گشتاور ۳۳۸ پوند-فوت را تولید میکند . این مشخصات با بدنه ای از فیبرهای کربنی ،تودوزی ها و تزیینات داخلی آلکانتارا و صندلی های مسابقه ترکیب گشته و این خودرو را به یک خودوری جالب برای مسابقات اتومبیل سواری تبدیل کرده است .

حتما کلیک کنید  مقایسه فراری 458 اسپشیال و پورشه 911 جی تی 3

دوج چلنجر R/T اسکات پک :

دوج چلنجر

مشخصات : موتور با حجم ۶.۴ لیتر V8 ، قدرت ۴۸۵ اسب بخار
این خودرو با موتور با حجم ۶.۴ لیتر و قدرت ۴۸۵ اسب بخار و گشتاور ۴۷۵ پوند-فوت یکی از بهترین خودروهایی است که با هزینه ی کمتر قدرت بیشتری را نصیب شما میکند.

پورشه ۹۱۱ GT3 :

پورشه 911

مشخصات : موتور با حجم ۳.۸ لیتر ، شش سیلندر تخت ، قدرت ۴۷۵ اسب بخار
ممکن است افزودن GT3 و GT3 RS به قانون یک خودور ، یک موتور عجیب به نظر برسد ، اما RS قابلیت اضافی ۰.۲ لیتری بر شش سیلندر تخت ۳.۸ لیتری می افزاید .

لکسوس RC F :

لکسوس RC F

مشخصات : موتور با حجم ۵ لیتر V8 ، قدرت ۴۶۷ اسب بخار
قرار گرفتن لکسوس در این لیست ممکن است کمی عجیب به نظر برسد زیرا این خودرو به راحتی و لوکس بودن مشهور است . اما زمان در حال تغییر است و صدای آزاردهنده ی V10 از LFA هنوز در گوش ما می پیچد. موتور با حجم ۵ لیتر V8 که در زیر کاپوت زیبای RC F قرار گرفته است ،قدرت قابل توجه ۴۶۷ اسب بخار را تولید میکند.

درباره نویسنده

@veneno_ir کانال رسمی وب سایت وننو در اپلیکیشن شبکه اجتماعی تلگرام

مطالب مرتبط

7 نظر

 1. محمدامین

  ببخشید اگه امکان داره بعد از ترجمه توسط گوگل ترنسلیت یه نگاهی هم به متن بندازید. خیلی بد ترجمه کردین. لطفا متن رو ویرایش کنید. ممنون

  پاسخ
 2. بهنام

  سلام به نظرم این بنده خدا ادبیاتش واقعا بد بود، ولی خوب اینکه ترجمه ی این پست و پستای دیگه واقعا ضعیف و بی‌دقت انجام میشه امر واضحی هست، در هر صورت کسی طلبی از مدیران سایت نداره؛ رو علاقه دارن زحمت میکشن و حالا کار هم به طبع مشکلاتی داره، به امید خدا که هر روز بهتر از دیروز میشه. ولی پذیرش مشکلات برای خودش جایگاهی داره

  پاسخ
  1. مجید قادری

   سلام
   من اگر انتقاد پذیر نبودم این دیدگاه تایید نمیکردم ک نمایش داده بشه یا اگر به کارم شک داشته باشم ایینگونه نظرات تایید نمیکردم. نمیگم ک اشتباه نمیکنم چرا اشتباهاتی هم هست. اما بجای تخریب بهتره که راهنمایی کنید
   کلا ایرانی جماعت همش دوست داره دیگران تخریب کنه تو کارمم با این مسائل دارم دست و پنجه نرم میکنم….

   پاسخ
 3. امیررضا

  سلام مقاله خیلی جالبی بود ممنون از اینکه تو سایت قرار دادید فقط یه چندتا مشکل ترجمه ای داشت همونطور که دوستان اعلام کردند ولی اشکال نداره ما می پذیریم فقط اگه میشه اینایی که میگمو اصلاح کنید: (به SV اجازه میدهد شتابی در حدود ۰ تا ۶۰ مایل بر ساعت داشته باشد) شتاب ۰-۶۰مایل ۲.۷ثانیه برای Lambo aventador sv و(با یک موتور ۸.۴ لیتری V12 در زیر کاپوت)موتور وایپر V10هست نه V12.ممنون

  پاسخ
 4. The Best Or Nothing

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای قادری
  متاسفانه پست های خیلی کم (هفته ای یه پست) در سایت قرار میدید
  خواهشا رسیدگی کنید
  در ضمن اگر کمک نیاز دارین من درخدمتم

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (الزامی) زمان شما برای پاسخگویی به این معادله امنیتی تمام شده است. لفطا مجددا معادله جدید را لود کنید با کلیک بر روی فلش دایره ای شکل