پورشه Mission E اولین خودروی تمام الکتریکی پورشه

پورشه Mission E اولین خودروی تمام الکتریکی پورشه

چندی پیش بود که آخرین نسخه ی هایپر کار پورشه یعنی ۹۱۸ اسپایدر تولید شد،و ۹۱۸ به یک خودروی خاص و افسانه ای برای پورشه مبدل گشت،بعد از آن کمپانی پورشه به فکر ساخت مدلی دیگر به صورت الکتریکی بود که امروز وقت آن رسیده با یک خودروی تمام الکتریکی از جانب پورشه آشنا شویم.

volkswagengroupnight-nks-38

برای اولین بار در تاریخ خودروسازی پورشه امروز مدلی تمام الکتریکی و با چهار صندلی اسپرتی را ساخته است.پورشه Mission E امروز در نمایشگاه IAA  فرانکفورت رونمایی گردید.امروز پورشه Mission E سورپرایزی از گروه خودرو سازی فولکس واگن بود تا نشان دهنده ی قدرت بزرگ این شرکت مادر در صنعت خودروهای الکتریکی باشد.

volkswagengroupnight-nks-37

پورشه Mission E فیس لیفتی از مدل ۹۱۸ می باشد که می تواند این خودرو در حدود ۵۰۰ کیلومتر  مسافت را به پیماید،موتور الکتریکی آن قدرتی ۶۰۰ اسب بخاری دارد که همه ی  این ها نشان از مهندسی دقیق و خیره کننده ی آلمانی ها می باشد.همچنین پورشه Mission E می تواند در ۱۵ دقیقه ای که به شارژ متصل شود مسافتی ۴۰۰ کیلومتری را رانندگی کرد.با استفاده از تکنولوژی ۸۰۰ ولتی که در این مدل قرار گرفته است و پورت شارژ که در جلو سمت چپ قرار گرفته با برق درون کاراژ خانه آن را شارژ کرد.

porsche-mission-e-9

به لطف استفاده از سیستم چهار چرخ متحرک در این خودرو پورشه Mission E می تواند در زمان کمتر از ۳٫۵ ثانیه شتاب خود را به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و پورشه نیز به دنبال ثبت زمانی کمتز از ۸ دقیقه در پیست نوربرینگ می باشد.باتری های لیتیوم یونی در بین اکسل جلو و عقب قرار گرفته است و به خاطر مرکز ثقل پایین نسبت وزن عقب به جلو این مدل به صورت ۵۰/۵۰ می باشد.بدنه پورشه Mission E ترکیبی از آلومینیوم ،فولاد و فیبر کربن تقویت شده پلیمری و همچنین چرخ جلو ۲۱ اینچی و عقب ۲۲ اینچی نیز از کربن ساخته شده است.

  • VolkswagenGroupNight-NKS-34
  • volkswagengroupnight-nks-36
حتما کلیک کنید  درگ لامبورگینی اوراکان LP580-2 و پورش GT3 RS

همچنین ارتفاع این مدل از زمین فقط ۱۳۰ سانتی متر می باشد.در طراحی این مدل سعی شده از المان های هایپرکار های مسابقه ای خود پورشه  استفاده نماید که می توان به عدم داشتن ستون B و مستقل بودن درب خودرو دانست،همچنین آینه های جانبی نیز با دوربین دید عقب جای گزین شده اند.

volkswagengroupnight-nks-35

در داخل پورشه Mission E صندلی های اسپرت مجزا از هم قرار گرفته که با کنسول مرکزی قرار گرفته است تا هیچ اضافه وزنی را شامل نشود.

  • porsche-mission-e-4
  • porsche-mission-e-2

این پورشه مجهز به سیستم کنترل خودکار در مواقع اضطراری و همچنین توسط صفحه نمایش ۳D در صورت تشخیص موقعیت نشستن راننده که خیلی پایین و یا بالا نشسته باشد،خود نسبت به تنظیم آن اقدام می کند.

porsche-mission-e-1

اما آیا به نظر شما پورشه می تواند با این مدل تمام الکتریکی نظر کسانی که عاشق صدای اگزوز و دود موتورهای بالای ۸ سیلند می باشند را جذب نماید؟؟

  • porsche-mission-e-8
  • porsche-mission-e-7
  • porsche-mission-e-6
  • porsche-mission-e-5
  • porsche-mission-e-3
468×60 content ad

درباره نویسنده

نویسنده وب سایت وننو ID Telegram:@H_javad

مطالب مرتبط3 دیدگاه