کدام یک سریعترین هایپرکار است؟P1،LaFerrari،918

کدام یک سریعترین هایپرکار است؟P1،LaFerrari،918

مقایسه تست سرعت بین سه ابر خودرو مکلارن P1 با فراری Laferrari با ۹۱۸ Spyder شاید یکی از جذاب ترین مقایسه ها بین هایپرکار ها باشد.حتی بین سه مجری معروف بی بی سی  جرمی،هموند،جیمز هم سر این که کدام یک از این سه ابر خودرو سریع تر از هم هستند نیزبا یک دیگر بحث دارند.

holy-trinity

اما مجله ی معروف سوپرکار این سه هایپرکار را در کنار یک دیگر به پیست آورده و از هر کدام زمان گیری کرده است تا به این پرسش که کدام یک سریعترین هایپرکار است؟ پاسخ داده شود.

لافراری XX

مشخصات فنی فراری لافراری

لافراری LaFerrari در تاریخ شرکت فراری اولین خودروی بهره مند از سیستم HY-KERS محسوب می شود.موتور ۶۲۶۲ سی سی V12 آن با خروجی ۷۸۸HP و بیشینه دور موتور ۹۲۵۰rpm را می توان به جرات پیشتاز تحقیق و توسعه در موتورهای درونسوز دانست.موتور از ضریب تراکم بسیار بالای ۱۳.۵:۱ و خروجی بی نظیری برابر ۱۲۶HP به ازای یک لیتر برخوردار است.همچنین،یک موتور الکتریکی ۱۲۰ کیلوواتی در کنار موتور اصلی جفت و جور شده است که توان ترکیبی پیشرانه را تا ۹۵۹HP ارتقاء می دهد.همچنین شتاب اولیه خود را در ۳ ثانیه و بیشینه سرعت آن ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت است.

مکلارن P1 GTR

مشخصات فنی مکلارنP1

پیشرانه مکلارن P1 مجهز به یک موتور ترکیبی است که میتواند ، توان کلی معادل ۹۰۳ اسب بخار را تولید کند.این خودرو از یک موتور V8 بنزینی و یک موتور الکتریکی فوق سبک بهره میبرد.علاوه بر توان این دو موتور این خودرو برای شتاب هر چه بیشتر از یک سیستم توربو نیز استفاده میکند.نتیجه همه این تجهیزات این خودروی دست ساز این است که تنها در ۲.۸ ثانیه میتواند به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و ۲۰۰ کیلومتر را در کمتر از ۶.۸ ثانیه طی کند. و در کمتر از ۱۶.۵ ثانیه به ۳۰۰ کیلومتر برسد که این آمار در نوع خود شگفت انگیز است.این آمار ۵.۵ ثانیه سریعتر از مکلاره F1 افسانه ای است.سرعت این خودرو نیز به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

حتما کلیک کنید  صدای اگزوز Ferrari 458 Speciale

porsche-918-spyder-12

مشخصات فنی پورشه ۹۱۸ اسپایدر

موتور ۴.۶ لیتری V8 پورشه قادر است ۵۸۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند . به این موتور باید یک پیشرانه ی الکتریکی ( دو موتور الکتریکی ) با قدرت ۲۴۳ اسب بخار را اضافه کرد تا قدرت پورشه ۹۱۸ در مجموع به ۸۲۳ اسب بخار برسد . این معجون قدرت در ترکیب با جعبه دنده ی ۷ سرعته ی PDK مجهز به کلاچ دوگانه ، حداکثر سرعت ۳۲۵ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد ۲.۸ ثانیه ای را برای این سوپراسپرت اشتوتگارتی رقم زده است . سیستم چهار چرخ متحرک این مدل از پورشه ۹۱۱ GT3 وام گرفته شده است .

برای دیدن نتایج عجیب و دور از انتظار این که کدام یک از هایپرکارهای مکلارن P1،فراری LaFerrariو پورشه ۹۱۸ اسپایدر سریعتر می باشند شما را به دیدن این کلیپ دعوت می نمایم.

 

468×60 content ad

درباره نویسنده

نویسنده وب سایت وننو ID Telegram:@H_javad

مطالب مرتبط